שתף קטע נבחר

האחיות ישבתו ביום ראשון: "קורסות תחת הנטל"

בתום פגישה עם הממונה על השכר באוצר, הכריזה יו"ר הסתדרות האחיות על שביתה: "המצב הקטסטרופלי של היעדר חמור באחיות מביא לקריסת מערך האחיות"

המו"מ נכשל - האחיות יישבתו: הסתדרות האחיות הודיעה הערב (יום ה') כי תקיים שביתת אזהרה בת 24 שעות ביום ראשון הקרוב, בכל מערכת הרפואה הציבורית. העבודה תתקיים במתכונת שבת בלבד. בשביתה ייטלו חלק האחים והאחיות במרפאות הקהילה בקופות החולים, בתחנות טיפת חלב, בלשכות הבריאות, בבתי הספר, בבתי החולים ועוד.

 

עוד בחדשות ynet:

 

בהסתדרות האחיות החליטו על השביתה כצעד אזהרה, לאחר שהפגישה שהתקיימה היום בבית ההסתדרות בתל-אביב, בלשכתו של היו"ר עופר עיני הסתיימה ללא תוצאות. בפגישה נטלו חלק יו"ר הסתדרות האחיות, אילנה כהן, הממונה על השכר באוצר, אילן לוין, והצוותים המקצועיים של הצדדים. ממשרד האוצר נמסר כי מחר צפויה פגישה נוספת בין הצדדים במטרה למנוע את השביתה.

 

"האחיות כבר קורסות תחת הנטל", אמרה כהן. "יש מחסור חמור באחיות מצד אחד ומאידך מספר החולים רק עולה בצורה דרסטית במשך כל ימות השנה. המצב הקטסטרופלי של היעדר חמור באחיות מביא לקריסת מערך האחיות. מדובר במצב בלתי אפשרי, שאף פוגע באיכות השירות לכלל תושבי מדינת ישראל. אני מרגישה חובה לצלצל בפעמון האזהרה. אם לא יהיה פתרון ראוי המצב הזה רק ילך ויחמיר".

 

ממשרד האוצר נמסר בתגובה כי הם אינם רואים סיבה לפתוח בשביתה וכי "שביתה בתקופת החורף "אינה לגיטימית ומהווה פגיעה מיותרת בציבור החולים". במשרד האוצר ציינו כי "האחיות נמצאות במסגרת הסכם שכר ותקינה שנתחם באמצעות ההסתדרות הכללית עד לסוף שנת 2012 והן מחויבות ל'שקט תעשייתי' עד לתום תקופה זו.

בחודשים האחרונים מתקיים תהליך משותף למשרד האוצר ומשרד הבריאות במטרה להגדיל את מספר האחיות, ולהקל את עומס העבודה על האחיות".

  

סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, אמר אתמול: "משרד הבריאות ער למצוקת האחיות, נוספו תקני אחיות וכי המאמצים למענן מול האוצר והסתדרות האחיות יימשכו ביתר שאת. כמו כן, יש להימנע מנקיטת צעד של עזיבת מחלקות. הפקרת חולים בידי אחיות - אינו מקובל ולא ראוי. אני קורא להן להמשיך במו״מ עד לפתרון הרצוי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנת אחיות השבוע
צילום: שמוליק חדד
אילנה כהן
צילום: ירון ברנר
מומלצים