שתף קטע נבחר

הלו, בשאר? הצעיר הסורי שמתקשר לאסד

חוסיין ג'ברי אבו זוהייר מתקומם נגד המשטר הסורי דרך הטלפון. בלשכת אסד הוא קילל, מקצין מודיעין הוא הוציא "הודאה" ברצח, ומפקד משטרה בחמה נותר ללא מילים כשדיבר על הגולן

חזית טלפונית מול בכירי המשטר הסורי. צעיר סורי המתגורר במצרים ומכנה את עצמו חוסיין ג'ברי אבו זוהייר תורם את חלקו להתקוממות הסורית באמצעות הטרדה ממוקדת של המרכזים הביטחוניים שנטלו חלק בדיכוי המפגינים ובהרג אזרחים. בין היתר הוא התקשר אף ללשכתו של הנשיא בשאר אסד וביקש לדבר איתו תוך שהוא מקלל. הוא נענה בקללות. במקרים אחרים הותיר את מפקד המשטרה בחמה ללא מילים והוציא מקצין "הודאה" ברצח פעיל אופוזיציה.

 

מרחץ דמים בסוריה - כותרות אחרונות:

כינוס בחיפה למען אסד: "ישראל נהנית מההרג"

"ארה"ב: אסד הנואש עלול להצית את האזור"

עוקף או"ם: "ארה"ב תטיל סגר אווירי על סוריה"

 

בסרטונים שעלו ליוטיוב נראה הצעיר מתקשר דרך האינטרנט למשרדים שונים. הוא פותח בשאלות שנשמעות תמימות אך תוך זמן קצר מתחיל להתעמת עם האדם מצדו השני של הקו ולהטיח בפניו האשמות הקשורות לפשעים נגד המתקוממים.

 

בנובמבר התקשר ג'ברי לטענתו ללשכתו של אסד. כשנענה, החל לקלל: "איפה האחו-שרמוטה בשאר אל-אסד. קרא לו, קרא לו". האיש שענה, לפי טענתו של ג'ברי, החל גם הוא לקלל ותוך זמן קצר השיחה התנתקה. הסרטון זכה לאלפי צפיות. הוא נקרא "השיחה של חוסיין ג'ברי ללשכתו של בשאר. הלוואי שבשאר היה עונה לו בעצמו". אין צורך להבין ערבית כדי לקלוט את אווירת השיחה.

 

האזינו לשיחה עם לשכת אסד: 

 

בשיחה עם מי שאישר כי הוא אחד ממפקדי המשטרה בחמה, שאל ג'ברי בעוקצנות: "האנשים מבקשים קצת חירות. אז למה אתם שולחים לנו צבא? בגולן לא נורה כדור אחד במשך 40 שנה, העם הסורי רק פצה את פיו – אז הגיעו טנקים לרחובות? האם מדובר בדבר טבעי?". המפקד השתנק בעקבות דבריו של הסורי ולא ממש הצליח לענות לו.

 

עמוד הפייסבוק של "השיחות של ג'ברי". לא כולם מרוצים מהקללות ()
עמוד הפייסבוק של "השיחות של ג'ברי". לא כולם מרוצים מהקללות

 

הקלטה מעניינת אחרת זכתה לכותרת "שיחה בין חוסיין ג'ברי לבין קצין במודיעין האווירי שבה הוא מקלל אותו ומופתע מכך שהקצין מודה כי הוא רצח את הפעיל ריאת' מטר". ג'ברי משוחח לכאורה עם קצין סורי שהזדהה כבשאר עואד. הוא טוען כי הוא מוסלמי סוני, אולם מיד לאחר שג'ברי מתחיל להתגרות בו והשניים מקללים זה את זה, הקצין מקלל את אחד מאנשיו של הנביא מוחמד.

 

הקצין שואל את חוסיין בצורה מזלזלת מה מצבו של פעיל האופוזיציה ריאת' מטר,

שנהרג בידי כוחות הביטחון הסוריים. במהלך השיחה מתרברב הקצין כי הוא שהרג את הפעיל אף על פי שהוא התחנן שלא ישחט אותו. הקצין הוסיף כי זה יהיה גורלו של כל מי שיתנגד למשטר.

 

הסרטונים של ג'ברי זכו לצפיות של עשרות אלפי גולשים, אך לא כולם מרוצים. חלק מהפעילים גינו את דרכו של ג'ברי לקלל, וטענו כי היא אינה מתאימה וראויה לעם הסורי ולא מייצגת את ההשקפה של המהפכנים. הסורי המהתל השיב למבקריו כי הוא נאלץ לעתים להשתמש בדרך הפרובוקטיבית הזאת כיוון שהיא מרתיחה את אנשי ה"שביחה" (הכנופיות של אסד) שהתעללו והרגו בסורים, וכך הם מודים במעשים, כמו רצח פעיל האופוזיציה.


פורסם לראשונה 25/02/2012 23:53

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ג'ברי בפעולה. "משתמש בפרובוקציה"
מומלצים