שתף קטע נבחר

שרים נגד סגירת פרי גליל: 'מחייב פעולה דרסטית'

בעקבות סגירת המפעל בחצור הגלילית אמר שר האוצר כי הוא מקווה שיימצא פתרון. שרת החקלאות אמרה כי אם כל הגורמים יפעלו יחד, יהיה ניתן לפתור את הבעיה. מחר תדון ועדת הכלכלה של הכנסת בנושא

בעקבות סגירת מפעל "פרי גליל" בחצור הגלילית ביום שישי, מתחו הבוקר (יום א') שרים בממשלה ביקורת על החלטת הנהלת המפעל לסגור את השערים ולשלוח כ-200 עובדים הביתה. במקביל, הוחלט כי ועדת הכלכלה של הכנסת תדון מחר בנושא.

 

שר האוצר, יובל שטייניץ, אמר בנושא סגירת המפעל: "אני מאוד מקווה שיימצא פתרון. זה בטיפול משרד התמ"ת ואני הודעתי להם כבר לפני חודשיים, שאם יימצא פתרון שמבחינתם נכון וצודק יהיה גם את הגיבוי הכספי לזה". שרת החקלאות, אורית נוקד, אמרה: "אני חושבת שהתוצאה של סגירת מפעל באישון לילה היא דבר שאנחנו לא יכולים לקבל. אני מאמינה שאם כל הגורמים ישבו יחד ניתן יהיה לפתור את הדבר".

 

הפגנת עובדים בפרי גליל לפני שלושה חודשים (צילום: מאור בוכניק) (צילום: מאור בוכניק)
הפגנת עובדים בפרי גליל לפני שלושה חודשים(צילום: מאור בוכניק)

 

שר המדע, דניאל הרשקוביץ, אמר כי סגירת המפעל היא מעשה חמור. "אנחנו מדברים בעצם על מקום העבודה היחידי שיש לאנשי חצור הגלילית", הוא אמר. "אני לא יודע אם מדובר בניהול כושל או לא, אך השאלה הזו מחייבת פעולה דרסטית של הממשלה. יישוב שפתאום 200 אנשים מפרנסים מוצאים עצמם מובטלים זה בלתי נסבל ואני מקווה שתינקטנה פעולות למצוא לזה פתרון".

 

כ-200 עובדי ויטה פרי הגליל בחצור הגלילית הוצאו ביום שישי לחופשה וכנראה יפוטרו. ההודעה פורסמה זמן קצר לפני כניסת השבת. הבעלים אושיק אפרים: "לא קיבלנו את המענק המובטח מהמדינה, נראה שרה"מ ושר האוצר לא רוצים לתת לנו את הסיוע. האחריות לסגירה עליהם".

 

במקביל, בצהריים ייפגש יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, עם ועד עובדי "פרי גליל" ועם הדרגים המקצועיים בהסתדרות בעניין סגירת המפעל. עיני אמר לפני הפגישה: "העובדים שוב נופלים בני ערובה בוויכוח האין סופי בין הממשלה לבין הבעלים. אולם הפעם נהגו

הבעלים באופן ברוטלי וגס כאשר סגרו את המפעל ללא התרעה. זוהי התעללות של ממש בעובדים. אני קורא לבעלים לפתוח את המפעל לאלתר וללא תנאים מוקדמים ולממשלה והכנסת לממש את ההבטחות". 

 

יו"ר ועד העובדים, מוטי חזיזה, אמר אמש ל-ynet, כי העובדים לא יוותרו: "אנחנו הולכים לקראת צעד מאוד קשה, אבל אין לנו ברירה, זו המתנה שקיבלנו מממשלת ישראל ומכל ועדות הכנסת. הגענו לכאן ואנחנו עומדים, לא רצויים, מול מפעל סגור, שמוקף באנשי יחידות אבטחה מיוחדות. כל מה שאנחנו רוצים זה לשמור על פרנסתנו ולא נעשה לממשלה חיים קלים", הוא אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העובדים הוצאו לחופשה. ארכיון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים