שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  פרס ישראל לתקשורת יוענק ליעקב אחימאיר

  יעקב אחימאיר, מגיש התוכנית "רואים עולם" שעובד בערוץ הראשון כבר יותר מ-40 שנה, יקבל את פרס ישראל לתקשורת. "מקווה שזה אות כבוד לשידור הציבורי", אמר ל-ynet

  יעקב אחימאיר הוא חתן פרס ישראל לתקשורת לשנת תשע"ב - כך הודיע היום (א') משרד החינוך. אחימאיר, מהשדרנים והמגישים הוותיקים ברשות השידור, יקבל את הפרס בטקס המסורתי שבמוצאי יום העצמאות.

   

  "אני מתרגש, קשה לי להאמין", אמר אחימאיר ל-ynet עם פרסום הידיעה. "אני באמת מקווה שזה מגיע לי. אני מקווה שזה גם אות כבוד לשידור הציבורי וחשיבות השידור הציבורי. שמרתי אמונים למקום עבודתי, ועשיתי את עבודתי לפי אמונתי. אני ממש מודה לחבר השופטים שבחר בי".

   

  "יעקב אחימאיר הוא מעמודי התווך של השידור הציבורי מזה כחמישה עשורים", כתבו חברי ועדת הפרס בנימוקיהם. "הוא נמנה עם מייסדי הטלוויזיה בישראל. עיתונאי במובן הקלאסי. עשה שורה של תפקידים: כתב, עורך, מגיש, שליח בחו"ל, פרשן, פובליציסט ודוקומנטריסט.  אחימאיר הקפיד בעבודתו על הפרדה מוחלטת בין דעות ועובדות. סגנונו העיתונאי נטול פניות, אמין, מעמיק ורחב אופקים. סגנון זה שימש השראה ומופת לדורות של עיתונאים". ועדת הפרס כללה השנה את יושב הראש פרופסור איתן גלבוע, אורי אליצור, איילה חסון ושמעון שיפר.

   

  אחימאיר נולד ב-1938, והצטרף לשידור הציבורי כעורך בקול ישראל ב-1963. כעבור שנה עבר לעבוד בלונדון, במסגרת שידורי החוץ של רשת ה-BBC,

  וכעבור שלוש שנים חזר ארצה ולעבודתו בקול ישראל. ב-1970 עבר מהרדיו לערוץ הראשון, שם הוא עובד עד היום כעורך ומגיש התוכנית "רואים עולם".

   

  בשנים האחרונות זכה אחימאיר לפרסים נוספים כמו פרס סוקולוב לעיתונות כתובה ואלקטרונית, פרס אגודת העיתונאים, פרס סמולאר מטעם "ג'וינט ישראל" על סיקור נושאים יהודיים בתוכנית "רואים עולם" ופרס האגודה לזכות הציבור לדעת".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יעקב אחימאיר. יקבל את פרס ישראל
  צילום: ששון תירם
  לאתר ההטבות
  מומלצים