שתף קטע נבחר

קופל: "התאכזבתי מפיני גרשון ומצביקה שרף"

אבנר קופל מודה שהמינויים החדשים באיגוד לא היו הבחירה הראשונה שלו ועוקץ בראיון ל"ידיעות אחרונות" את אלה שסירבו לו: "מאמנים בכירים כמו צביקה ופיני צריכים להבין שנבחרת ישראל זו תרומה לקהילה. גם אני מתנדב". צביקה שרף בתגובה: "אולי כדאי שקופל יבדוק את עצמו"

"אני לא מתיימר להיות האיש הכי חזק בספורט הישראלי, אלא רק רוצה לעשות כדורסל טוב". שלושה חודשים לפני הבחירות הפורמליות, יו"ר האיגוד החדש, אבנר קופל, מציג את תוכנית ההבראה שלו לכדורסל הישראלי.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

"אם כולם יקבלו את דרך הניהול שלי - גם הדירקטוריון וגם העובדים, ותהיה תחושה של שיתוף פעולה - אני אשמח. צריך לדעת להתמודד עם הרבה גורמים וצדדים, וזה לא פשוט", כך אמר אתמול (ב') קופל בראיון ל"ידיעות אחרונות". "אני נהנה לעבוד כאן. יש פה אנשים נהדרים ומסורים, אבל זה לוקח הרבה זמן ואנרגיות".

 

אבנר קופל, אתמול. הוא לא ביקש את התפקיד (צילום: מור שאולי) (צילום: מור שאולי)
אבנר קופל, אתמול. הוא לא ביקש את התפקיד(צילום: מור שאולי)

 

יותר קשה ממה שחשבת?

"אם לוקחים את זה בצורה רצינית, ורוצים להגיע להישגים בשנה-שנתיים הקרובות צריך להשקיע הרבה מאוד, לכן זה נהיה קשה".

 

הדרך שבה סיים שי שני את תפקידו הייתה מקובלת עליך?

"הצורה שזה נעשה לא הייתה לרוחי. שלא יהיו אי הבנות, כשביקשו ממני כנציג בית"ר לקבל את התפקיד, פנו אליי, אני לא פניתי לאף אחד. הצבתי שני תנאים - רק אם תהיה הסכמה של כולם, וששי שני יודיע על פרישה. קיבלתי הסכמה גורפת, ובמקביל סוכם עם שני שיעזוב. לאחר מכן הסתבכו העניינים בין שני למרכז הפועל. לא רציתי שזה יקרה כך, ואני מתכוון למצוא את הדרך להיפרד ממנו כיאות".

 

יש דרך ראויה יותר להיפרד ממנו. שי שני (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
יש דרך ראויה יותר להיפרד ממנו. שי שני(צילום: יובל חן)

 

החתמת את אריק שיבק למאמן ולראש האגף המקצועי, ובמקביל את משה ויינקרנץ ליו"ר הוועדה המקצועית. איך זה יכול יעבוד?

"אריק ומשה יודעים בדיוק מה כל אחד הולך לעשות. אריק הוא מנהל האגף

המקצועי, פירוש הדבר שהוא אחראי מקצועית על כל הנבחרות, כולל האקדמיה. ויינקרנץ הוא הדמות שנותנת את האסטרטגיה ומפקחת מטעם הציבור. הוועדה המקצועית צריכה לאשר ואריק יוציא לפועל".

 

ואם אריק לא יסכים עם החלטה של ויינקרנץ?

"אז אריק יילך הביתה. אנחנו עושים ניהול מסודר. נכון, זה לא עבד קודם לכן עם מולי קצורין, בשביל זה הביאו אותי לפה. הוועדה המקצועית היא הסמכות הקובעת, שכפופה לנשיאות וההנהלה. אם הוועדה המקצועית תחליט על מאמן מסוים ואריק יחליט על מאמן אחר, הוא יצטרך לקבל את ההחלטה של הוועדה המקצועית".

 

"אם הוא לא יסכים הוא יילך". שיבק, עם ויינקרנץ (צילום: מור שאולי) (צילום: מור שאולי)
"אם הוא לא יסכים הוא יילך". שיבק, עם ויינקרנץ(צילום: מור שאולי)

 

בוא נדבר על האנשים שמינית, לא כולם היו הבחירות הראשונות שלך.

"מאוד התאכזבתי, בלשון המעטה, מחלק ממאמני הכדורסל בישראל. מאמנים תקפו בעבר את איגוד הכדורסל, ואמרו שהוא נותן משימות רק לכמה חודשים, אני הצעתי בין שנתיים לארבע שנים. מאמנים קיבלו סכומי כסף מזעריים, נתתי פי ארבע או שש. זאת אומרת שאת הטענות שהיה קשה להם להתעסק עם נבחרות ישראל תיקנתי, ולמרות זאת הם סירבו לעבוד באיגוד".

 

על מי אתה מדבר?

"אני חושב שמאמנים בכירים מאוד כמו צביקה שרף ופיני גרשון, שאני מחזיק מהם אוטוריטות בכדורסל הישראלי, צריכים להבין שנבחרת ישראל זו תרומה לקהילה. אני לא בא אליהם בטענות, הם אנשים נהדרים, אבל יש פה גם מעמד של התנדבות. גם אני מתנדב במאה אחוז".

 

אכזבה, פרק ראשון. פיני גרשון (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
אכזבה, פרק ראשון. פיני גרשון(צילום: עוז מועלם)

 

"בנוסף, יש מאמנים כמו ארז אדלשטיין, מאמן בכיר ומצוין שרצה לאמן כל חייו באיגוד הכדורסל. אם נתתי לו הצעה שאני מוכן שהוא יאמן ארבע שנים בנבחרות

ישראל, עם סכומים לא פחות ממה שהוא מקבל בקבוצה שלו, והוא לא רוצה וזו זכותו כמובן, אז גם אני מרגיש אי נוחות. החכמה היא שמאמנים ברמות האלה יתרמו מניסיונם ומיכולתם".

 

אתה לא מתחרט על ההחלטה שלא יהיו יורדות העונה?

"זה היה אילוץ, כי לא הייתה קבוצה 12 אחרי שהפועל ת"א סירבה לעלות. אני חושב שזה לא טוב שאין יורדות, בעזרת השם בעונה הבאה יהיו 12 קבוצות ויורדת. לעומת זאת, החוק של ארבעה זרים עשה טוב לכדורסל הישראלי. אולי פחות לשחקן הישראלי, ששוב פחות מוצא את מקומו, אבל הליגה היא ליגה מסחרית שצריכה להביא כספים. השחקן הישראלי צריך להתקדם דרך הנבחרת האולימפית והליגה הלאומית, שאמורה להיות החממה לליגת העל".

 

אכזבה, פרק שני. צביקה שרף (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
אכזבה, פרק שני. צביקה שרף(צילום: אורן אהרוני)

 

אתה עדיין תחת חקירה ברשות המסים.

"זה קרה לפני למעלה משנה, אני עושה כל מאמץ לסיים את זה בצורה טובה. אי אפשר להפוך כל אחד שנחקר לפושע. אולי בסוף יתברר שאין כלום? אני מקווה שיימצא לזה פתרון כמה שיותר מהר".

 

מה השלב הבא, יו"ר ההתאחדות לכדורגל צריך לחשוש?

"יש לי פה תקופה ארוכה, אין לי זמן לנשום. הכדורסל יקר לליבי ואין לי שגעונות ללכת למקום אחר. אגב, ביוני, במידה שאקבל את תפקיד יו"ר האיגוד באופן רשמי, אתפטר מחברותי בהתאחדות".

 

קופל עם חבר קרוב. מחלה לא הגיונית (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
קופל עם חבר קרוב. מחלה לא הגיונית(צילום: יובל חן)

 

אתה חושב שלוזון עושה עבודה טובה בהתאחדות?

"אנילא רוצה לתת ציונים. יש הרבה מה לשנות ולשפר, אולי עכשיו שהוא התפטר מהבנק יהיה לו יותר זמן. ברמה האישית כבר אמרתי שלדעתי לוזון יכול לעשות את

השינויים ולקדם, אבל מי שעומד לידו ומאחוריו, מושכים אותו לצדדים".

 

כמה זמן אתה חושב שתחזיק מעמד באיגוד?

"גם במינהלת הליגה היו יצרים של 12 קבוצות, וכולנו הצלחנו להיות חברים. אני רוצה להעביר את אותה הרגשה גם לפה. צריך לדעת להתמודד עם הרבה גורמים וצדדים וזה לא פשוט".

 

תזכיר לנו למה אתה עושה את זה באמת?

"כנראה שחיידק עקץ אותי כשהייתי קטן. ללא ספק זו מחלה לא הגיונית".

 

צביקה שרף אמר בתגובה ל-ynet ספורט: "אם פיני גרשון וצביקה שרף לא הגיעו בסופו של דבר לעבוד באיגוד, אז אולי כדאי שקופל יבדוק את עצמו. אני רותח על הגישה שלו ועל דבריו, אבל אשמור לעצמי את הזכות להגיב במועד מאוחר יותר"

 

הצטרפו לעמוד של ynet ספורט בפייסבוק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מור שאולי
אבנר קופל
צילום: מור שאולי
מומלצים