שתף קטע נבחר

מותר ליהודי לקרוא חומר של מיסיון נוצרי?

שאלה:

 

האם מותר לי בתור יהודי להיחשף לתוכן המנסה לקרב לנצרות, וללמוד אותו?

 

תשובה:

 

שלום רב,

 

קיים איסור תורה לקרוא בספרי תיאולוגיה ופולחן אליליים מכל סוג שהוא (רמב"ם, הלכות עבודת כוכבים, פרק ב, ובפרט הלכות ב' ו ג'). הסיבה לכך היא ההבנה שאדם נמשך אחר הדברים שהוא קורא ולומד, ועל כן עליו להתרחק מדברים שעלולים להסיח את דעתו

מאמונת הייחוד ומשאר עקרונות היהדות.

 

אמנם, חכמי ישראל בכל הדורות עסקו בספרות כללית עקב הצורך המקצועי שלהם להתמודד מול אמונות שונות, אבל כאמור עשו זאת אנשים שיכולת ההתמודדות שלהם גבוהה והמטרה הייתה מניעת ההשפעה השלילית שלהם על המסורת היהודית.

 

הדברים אמורים גם לגבי לימוד לשם ידע כללי, אבל מדבריך אני מבין שמדובר בחומר מסיונרי שיש לו מגמה להמרת דת, ועל כן צריך להתרחק מזה מאוד מאוד. צריך לדעת שהמיסיון הוא גוף עם תקציבי ענק של מיליוני דולרים, שפועל בשיטות מתוחכמות ביותר להפיל יהודים רבים ככל הניתן ברשתו, כאשר מדינת ישראל היא מטרה מועדפת עליהם. מתוך אמונתם שכך תבוא גאולה לעולם, הם פועלים בכל הצינורות האפשריים ופונים בעיקר לאוכלוסיות שהם מאתרים כחלשות - משפחות מעוטות יכולת, עולים נוער וחיילים וכדומה (משיב: הרב ירון דוראני).

 

  • לבירורים ושאלות אפשר לפנות למענה הטלפוני של צהר בענייני בהלכה. ימים א'-ה', בין השעות 19:00-23:00, בטלפון 1-800-200-377. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים