שתף קטע נבחר

חיפה: מבני מגורים במקום אצטדיון קריית אליעזר

אושרה להתנגדויות תוכנית במסגרתה ייהרס האצטדיון ותוקם במקומו שכונה שתכיל 460 יחידות דיור. המגורים יכללו 11 מבנים, אחד בן 18 קומות והשאר בני 9-10 קומות

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז חיפה החליטה אתמול (ג') לאשר את תחילת הליך ההתנגדויות לתוכנית שלפיה תבנה שכונה במקום האצטדיון בשכונת קריית אליעזר בעיר.

 

 

יוזם ועורך התוכנית הוא משרד מהנדס העיר חיפה. התוכנית מתנה את הריסת ופינוי האצטדיון בהקמת אצטדיון חדש במבואות הדרומיים של העיר, שכבר החלה. לפי התוכנית תוקם שכונת מגורים חדשה בשטח האצטדיון.

 

במסגרת התוכנית מוצע להרוס ולפנות את האצטדיון הישן, ולהקים במקומו שכונה חדשה בת 460 יחידות דיור. התוכנית משתרעת על שטח של 83 דונם, מתוכם כ-18 דונם מיועדים למבנים ומוסדות ציבור, כ-18 דונם לשטחים ציבוריים פתוחים וכ-24 דונם למגורים.

 

המגורים כוללים 11 מבנים - מבנה אחד בן 18 קומות ויתר המבנים בני 9-10 קומות.  כמו כן תורחב ותוסדר מערכת הדרכים הקיימת לדרכים וכן תוקם חניה ציבורית שתוכל לתת מענה לבניינים הקיימים הסובבים את מתחם האצטדיון.

 

הוועדה החליטה כאמור להפקיד את התוכנית ולקבל עקרונית את הבינוי המוצע במסגרתה. היא ציינה את חשיבותה של התוכנית ותרומתה לפיתוח של חיפה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
איצטדיון קריית אליעזר
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים