שתף קטע נבחר

תחבורה ציבורית בשבת? בעבודה לא תומכים

יחימוביץ' מתנגדת למהלך, הרצוג מחכה להכרעת המפלגה וכבל והרצוג נעדרו אף הם מההצבעה במליאה. במרצ תקפו: הם מעדיפים ברית מדומיינת עם החרדים על פני עקרונות אמיתיים

חישובים פוליטיים לקראת הבחירות? הצעת החוק של מרצ, שקראה להחלת תחבורה ציבורית בשבת נפלה היום (ד') כצפוי במליאת הכנסת, אך פילוח ההצבעה יכול להיחשב מפתיע משהו: חלק מחברי סיעת העבודה, בהם יו"ר המפלגה ח"כ שלי יחימוביץ' וח"כ יצחק הרצוג נעדרו מן האולם, כמו גם חברי הכנסת עמיר פרץ ואיתן כבל, שמשכו אף הם את ידם מהנושא הרגיש.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

יחימוביץ' הצהירה כבר בעבר על התנגדותה לחוק, המונע יום מנוחה מנהגים, לטענתה, "ויוביל לפגיעה חברתית עמוקה". הרצוג - שקוזז בהצבעה - טען כי הנושא עדיין לא הובא להכרעת המפלגה. "יש מחלוקת גדולה על המרחב הציבורי בשבת", אמר הרצוג. "אין לנו הכרעה במפלגה בשאלה הזו. הוועידה שלנו באפריל. החוק קובע כי כל יום הוא חוק, ויש ערך סוציאלי לזה שיום אחד הכול שובת. אנחנו חושבים שצריך להגיע להסעות למרכזי בילוי ולים. חלק מאיתנו תמכו, וחלק לא".

 

במרצ תקפו בתגובה את יחימוביץ' ואת חברי סיעת העבודה האחרים, ואמרו כי המפלגה "תמשיך לפעול לתחבורה ציבורית בשבת. מרצ מאוכזבת אבל כלל לא מופתעת מהימנעות חברי מפלגת העבודה בהצבעה. זאת לא הפעם הראשונה שמפלגת

העבודה מעדיפה ברית מדומיינת עם החרדים על פני עקרונות אמיתיים של צדק חברתי, איכות סביבה וחופש דת".

 

המאבק למען תחבורה ציבורית בשבת עמד במוקד דיון ציבורי בימים האחרונים, לאחר שמועצת העיר תל אביב אישרה את ההצעה להפעיל תחבורה ציבורית בעיר בסופי שבוע. המהלך היכה גלים וגרר תגובות רבות, כולל של ראש העיר רון חולדאי, שתמך ברעיון. עם זאת, לא ברור כעת אם למהלך סיכוי גבוה להצליח, לאור הקשיים הפוליטיים והחברתיים שבמימושו.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יחימוביץ' והרצוג
צילום: מוטי קמחי
מומלצים