שתף קטע נבחר

רובינשטיין למען ג'ובראן: לא חייב לשיר התקווה

הסערה שקמה בעקבות ההחלטה של שופט העליון הערבי להימנע משירת ההמנון, קוממה את השופט רובינשטיין. "אין לדרוש מהאזרחים הערבים לשיר מילים שאינן מדברות אל לבם"

הקולגה נשכב על הגדר: הסערה סביב השופט סלים ג'ובראן, שנמנע מלשיר את ההמנון הלאומי התקווה במהלך טקס השבעתו של השופט אשר גרוניס לתפקיד נשיא בית המשפט העליון, מקוממת את שופט העליון אליקים רובינשטיין. לידי ynet הגיע מכתב שהועבר לכל השופטים בארץ, שבו מגן השופט רובינשטיין על השופט ג'ובראן.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

בניזרי שוחרר: תפרו לי תיק, תודה למי שתמך בי

40 ס"מ שלג בגולן: "מזכיר את 92'"

 

"אינני יכול שלא להתייחס ל'סערה בצלוחית' שהייתה סביב השאלה אם היה על חברי השופט סלים ג'ובראן לשיר את מילות ההמנון הלאומי התקווה. לדעתי הייתה פגיעה בלתי מוצדקת בשופט ג'ובראן בביקורת שנמתחה, פשוט טעות בכתובת", כתב השופט רובינשטיין.

 

רובינשטיין המשיך וכתב: "הנני נמנה

 על המאמינים כי ההמנון הלאומי, התקווה, הוא המנון ראוי למדינת ישראל המשקף את הכמיהה היהודית לציון ולהיות עם חופשי בארצנו ואין מקום להחליפו. האזרחים הלא יהודים צריכים לכבד את ההמנון, לעמוד בעת היותו מושר וכך נוהגים קצינים לא יהודים בצה"ל, במשטרה ובשירות בתי הסוהר המצדיעים כמקובל בעת שירת ההמנון".

 

עוד כתב השופט רובינשטיין: "אך אין לדרוש מן האזרחים הערבים לשיר מילים שאינן מדברות אל לבם ואינן משקפות את שורשיהם. גם לשכל הישר מקום במחוזותינו. כמובן, מי מתוכם שמצטרף לשירה תבוא עליו ברכה אך יש להשאיר זאת להכרעה אישית". לבסוף כתב רובינשטיין מילים חמות על השופט ג'ובראן: "הוא אינו זקוק למילה טובה ממני, אך מחברות יומיומית במשך קרוב לשמונה שנים, בעבודתנו המשותפת, אוכל להעיד על יושרתו כשופט ועל היותו אזרח נאמן של מדינת ישראל המייצג את המדינה בכבוד ובהצלחה בחו"ל, וירבו כמותו".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בוצ'צ'ו
השופט ג'ובראן
צילום: בוצ'צ'ו
צילום: ניב קלדרון
"פגיעה בלתי מוצדקת בג'ובראן". השופט רובינשטיין
צילום: ניב קלדרון
מומלצים