שתף קטע נבחר

נכה צה"ל הציג תו וקיבל דו"ח - עיריית ת"א תפצה

נכה צה"ל שחנה באזור חניה כחול לבן בתל אביב, הופתע לגלות שקיבל דו"ח בו נכתב שהצמיד לרכבו תו נכה מצולם ולא מקורי, ולפיכך הגיש נגד עיריית ת"א תביעה לפיצוי בגין עגמת הנפש שנגרמה לו. ביהמ"ש קיבל את התביעה

נכה צה"ל ופדוי שבי, שהחנה את רכבו בקרבת בית ארגון נכי צה"ל בתל אביב, בחניה המסומנת בכחול לבן, טען שכשחזר לרכב, הופתע לגלות עליו דו"ח חניה, בו נכתב כי לא הצמיד לרכב כרטיס חניה וכי תו הנכה שהציג היה מצולם.

 

 

לפיכך, לטענתו, נאלץ להגיע למשרדי העירייה ולבקש את ביטול הקנס, שכן תו הנכה שהצמיד היה אמיתי ומקורי, וזו אכן ביטלה את הדו"ח. עם זאת, בשל הטרחה ועגמת הנפש שנגרמה לו נוכח התקרית, הגיש לביהמ"ש לתביעות קטנות בתל אביב תביעה לפיצוי של 2,500 שקל נגד העירייה.

 

העירייה טענה כי תו החניה שהצמיד התובע היה מצולם וכי לביהמ"ש לתביעות קטנות אין סמכות לדון בתביעה, באשר זו נתונה לבית המשפט לעניינים מקומיים.

 

הפקח התרשל

 השופט יעקב שקד קיבל את התביעה. לעניין סמכות בית המשפט לדון בתביעה, קבע השופט, כי משמדובר בתביעה כספית לפיצוי על עגמת נפש, הסמכות נתונה לביהמ"ש לתביעות קטנות ולא לביהמ"ש לעניינים מקומיים.

 

לגופו של עניין, נקבע כי אין מקום לפקפק בטענת התובע כי הצמיד תו נכה מקורי, בפרט כשהעירייה לא הביאה לעדות את הפקח שהצמיד את דו"ח החניה, דבר שיש בו כדי להראות, כי אילו היה מעיד, היה מאשר דווקא את גרסת התובע.

 

לפיכך נפסק, כי הפקח התרשל כשנתן לתובע את הדו"ח שלא מסיבה מוצדקת.

 

"סבורני כי מוטלת חובת זהירות קונקרטית על הנתבעת להימנע ממתן דוחות שגויים, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר ברכבי נכים, שמטבע הדברים, העושים שימוש בהם הינם בעלי מוגבלויות שונות, והצורך לכתת רגליהם למשרדי הנתבעת אינו פשוט עבורם.", כתב השופט וחייב את העירייה לפצות את התובע ב 1,000 שקל בגין הטרחה ועגמת הנפש שנגרמו לו, ולשלם לו הוצאות משפט של 600 שקל.

 

לקריאת פסק הדין

 

לאתר המשפט הישראלי "פסקדין" -www.psakdin.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פקח עירוני
צילום: קובי קואנקס
מומלצים