שתף קטע נבחר

בועז יונה חופשי: "מבקש סליחה מכל מי שנפגע"

המנכ"ל לשעבר של "חפציבה", שנידון לשבע שנות מאסר בגין גניבה, מרמה, זיוף, אחריות לקריסת החברה ואובדן בתי הלקוחות, שוחרר לפני המועד - בגלל הצפיפות בכלא. הוא התקבל בחיבוקים מצד בני משפחתו והתנצל בפני "כל מי שפגעתי בו"

"אני מתנצל ומבקש סליחה מכל מי שפגעתי בו". כך אמר היום (ה') בועז יונה, המנכ"ל לשעבר של חברת "חפציבה", לאחר שיצא מכלא הדרים. יונה השתחרר ביחד עם 600 אסירים אחרים, בעקבות השחרורים המנהליים שעליהם הוחלט בוועדת הפנים של הכנסת. בגלל הצפיפות בבתי הסוהר, שוחררו היום מבתי הכלא גם השר לשעבר שלמה בניזרי ושחר מזרחי, השוטר שהרג גנב רכב.

 

יונה נידון לשבע שנות מאסר בגין גניבה, מרמה, זיוף, ובאחריות לקריסת "חפציבה" ולאובדן בתיהם של לקוחותיה. הוא הורשע לאחר שהעמדתו למשפט התאפשרה כשהוסגר מאיטליה, יותר מעשרה חודשים אחרי שנמלט מישראל.

 

בועז יונה בצאתו מהכלא עם רעייתו (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
בועז יונה בצאתו מהכלא עם רעייתו(צילום: עידו ארז)

 

אחר הצהריים הגיעו אשתו, ילדיו ובני משפחה נוספים על מנת לקבלו ביציאתו מהכלא. מיד עם צאתו חיבקו ונישקו אותו בני המשפחה ומלבד התנצלות בפני מי שנפגע ממנו סירב יונה להשיב לשאלה אם הוא מתכוון לחזור לעסקים.

 

יונה החל בריצוי עונשו באוגוסט 2007, ואמור היה להשתחרר באוגוסט 2014, אך עקב הפחתת שליש מתקופת המאסר והקיצור המנהלי השתחרר היום, לאחר שריצה 4.5 שנות מאסר. על פי עדכון חוק השחרורים, אם לא היה זוכה לקיצור שליש, לא היה זכאי לשחרור מנהלי.

 

בהסדר שגובש בינו לבין הפרקליטות הוסכם עם יונה על מאסר של שבע שנים, מחיקתו לצמיתות מפנקס הקבלנים ותשלום פיצוי של ארבעה מיליון שקל לחלק מרוכשי הדירות - 50 עד 100 משפחות מבין 4,500 המשפחות שעניינן נמצא בהסדר. בנובמבר 2008 נגזר דינו של יונה. השופט משה רביד מבית המשפט המחוזי בירושלים אימץ את הסדר הטיעון, למעט רכיב הפיצוי שהוכפל והועמד על 8 מיליון שקל.

 

יונה ערער לעליון ולערעור הצטרפה המדינה שטענה כי ההסדר ענה על הצורך להשיג פיצוי וכי כל סכום מעבר לכך היה מביא להעדר פיצוי בכלל וגם היה עשוי להביא להעדפת נושים אסורה. הערעור התקבל, ולפיכך נדרש יונה לשלם פיצוי בסך ארבעה מיליון שקלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוחרר שנתיים וחצי לפני המועד המתוכנן. יונה, היום
צילום: עידו ארז
בועז יונה. 4.5 שנים בכלא
צילום: גיל יוחנן
מומלצים