שתף קטע נבחר

שלג יורד בי-ם. התחבורה הציבורית הופסקה

לפנות בוקר החל לרדת שלג בירושלים. בבירה נערמו כמה סנטימטרים של שלג. במשטרת התנועה הזהירו את הנהגים מקרח בכביש 1, משער הגיא לירושלים. אגד הפסיקה את פעילות הקווים בבירה ואליה. ברמת הגולן, בצפת, בגוש עציון, בבית אל וגם בקריית ארבע הלימודים בוטלו עקב השלג הכבד

אחרי כל כך הרבה אכזבות - סוף סוף שלג בירושלים: שלג החל לרדת לפנות בוקר (יום ו') בבירה. בירושלים נמדדו ארבעה סנטימטרים של שלג. מחברת "מטאו-טק" נמסר כי השלג ימשיך לרדת בשעות הקרובות. מעיריית ירושלים נמסר כי הלימודים בעיר יתקיימו כרגיל. במשטרת התנועה אמרו כי בכביש 1, בין שער הגיא לירושלים, קיימת סכנת החלקה על הכביש. מחברת אגד נמסר כי התחבורה הציבורית בירושלים הופסקה וכך גם הקווים הבין עירוניים המגיעים לבירה, פרט לאלו מהצפון.

 

צילמתם שלג שנערם? שיטפון? עץ שקרס? שלחו אלינו באימייל האדום או במסרון ל-5335

 

אפרת מושלגת (צילום: יאיר קאופמן) (צילום: יאיר קאופמן)
אפרת מושלגת(צילום: יאיר קאופמן)

 

משחקים בשלג בגן סאקר בירושלים (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
משחקים בשלג בגן סאקר בירושלים(צילום: גיל יוחנן)

  

החל מהשעה 4:00 לפנות בוקר החל לרדת שלג בכמה אזורים בירושלים. בגבעה הצרפתית, באזור גילה, בכותל המערבי ובעוד מקומות רבען בעיר הצטברה שכבה דקה של שלג. בשעה 8:00, לאחר הפוגה קצרה, התחדש השלג והוא ירד במקומות רבים בעיר. עיריית ירושלים נערכה מראש לאפשרות של שלג. היא העמידה בכוננות כ-50 מפלסות לפינוי שלג, מפזרות מלח וכלים הנדסיים לפילוס הצירים הראשיים. העירייה הכינה 40 טונות מלח לפיזור ומערך לאיתור מוקדי קפיאה. 

 

שלג הבוקר בגוש עציון (צילום: אלון מסטיי) (צילום: אלון מסטיי)
שלג הבוקר בגוש עציון(צילום: אלון מסטיי)

 

לא רחוק משם, בגוש עציון, ירד שלג כבד. מהמועצה המקומית נמסר כי לא יתקיימו היום לימודים בתחומי המועצה, מלבד ביישוב קידר, בשל השלג הרב שהצטבר באזור. כרגע חסומים לתנועה כל כבישי גוש עציון. ביישובים פסגות ,עפרה ובחטיבת הביניים של בית אל שבמועצה האזורית בנימין גם כן לא יתקיימו לימודים.

 

גן סאקר. שלג נערם בקושי... (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
גן סאקר. שלג נערם בקושי...(צילום: גיל יוחנן)
 

גם בקריית ארבע ובחברון לא יתקיימו היום הלימודים. השלג באזור חברון נערם לגובה של 10 סנטימטרים. כבישים רבים באזור נחסמו לתנועה. המועצה המקומית קריית ארבע מפעילה מפלסות שלג על מנת להשאיר את הכבישים הראשיים בישוב פנויים.

 

שלג בקריית ארבע (צילום: חגי גלאס) (צילום: חגי גלאס)
שלג בקריית ארבע(צילום: חגי גלאס)

 

כל הכבישים בצפון רמת הגולן עדיין חסומים לתנועה בשל השלג הרב שירד באזור. המשטרה במחוז הצפון קוראת לכל הנהגים לנהוג בזהירות בשל מזג האוויר הסוער. במשגב עם שבגליל העליון הצטבר שלג בגובה של 15 ס"מ. שלג ירד גם מחורפיש לכיוון צפון מזרח. באזור הרי נפתלי שבגליל העליון יורד גם כן שלג וכמה כבישים נסגרו לתנועה.

 

שלג בקשת, רמת הגולן (צילום: אוהד צבר) (צילום: אוהד צבר)
שלג בקשת, רמת הגולן(צילום: אוהד צבר)
 

שלג החל לרדת לפנות בוקר בצפת. בשל כך, לא יתקיימו היום לימודים בעיר. העירייה קראה לתושבים שלא לצאת לנהוג במכוניות עד שצוותי השלג יפנו את הכבישים. במקביל, דווח כי בשל השלג שנערם התמוטט קיר בקאנטרי קלאב בעיר. איש לא נפגע. באזור עמוקה נפלו עצים, שגרמו להפסקה זמנית ולשיבושים באספקת החשמל באזור. צווותי החברת החשמל הוזנקו למקום כדי לטפל בתקלה..

 

מחברת "אגד" נמסר כי בשל תנאי מזג האוויר הקשים והחשש מפני החלקה בכבישים המושלגים הורתה משטרת התנועה לאגד להפסיק את תנועת האוטובוסים בירושלים וממנה. כמו כן הפסקה תנועת קווי אגד 480 ו-405 מתל אביב לירושלים. קווי הצפון לירושלים פועלים בשלב זה כרגיל.

 

כמו כן, הקווים: 170 לבית אל, 179 לפסגות ו-160 לגוש עציון לא פועלים. גם הקווים 51 ו-61 מירושלים לבאר שבע דרך הר חברון וקו 468 לעטרת אינם פועלים. 

 

בשל שיטפונות בכביש 90 פועל קו 486, מירושלים לעין גדי, עד מרחצאות עין גדי בלבד. בקווים 444, ירושלים – אילת, וקו 421 מתל אביב לעין בוקק, חל שינוי במסלול הנסיעה ובמקום לעבור בצומת קליה ועין גדי הם נוסעים דרך כביש 6 וערד.

 

בנוסף התחבורה הציבורית בצפת אינה פועלת, בשל השלג וישנן הפסקות חשמל בכמה שכונות בעיר. השלג מוסיף לרדת בשעה זו.

 

ואילו בתל-אביב התושבים הסתפקו בברד כבד, שירד הבוקר למשך כמה דקות.

 

בהכנת הידיעה השתתפו מאור בוכניק ואביעד גליקמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משחקים בשלג בירושלים
צילום: נועם מושקוביץ
וולוי קלצקין
בירה לבנה
וולוי קלצקין
אפי סלע
השלג הגיע לבירה
אפי סלע
שלג אתמול בגולן
צילום: מוטי פיאדה
שלג במרום גולן
צילום: ענבר דביש
שלג באפרת
צילום: באדיבות המועצה האזורית שומרון
מומלצים