שתף קטע נבחר

סקופ! עיתונאים בבית המדרש

פעם בשבוע הם יוצאים מהמערכת - ומקדישים שעה לעיון במקורות היהדות וללימוד תורה. העיתונאים בבית המדרש של גשר מעידים שזהו "הג'קוזי הרוחני" שלהם, ומוכיחים שהיהדות היא לא רק של חובשי הכיפות

בקרב חלק מהציבור הדתי, הסטיגמה המקובלת על העיתונאי הממוצע היא שהוא חילוני תל-אביבי, שנהנה לרדוף את היהדות. אבל כמו כל סטיגמה, גם זו רחוקה מלשקף את המציאות - ובית המדרש לעיתונאים.

 

עוד ב"אורות":

 

מדי שבוע מתכנסים בתל-אביב עיתונאים בכירים לשעה של עיון ודיון בבית המדרש של "גשר", השייכת לרשת בתי המדרש בישראל. "זה הג'קוזי הרוחני שלי", אומר הקולנוען והמוזיקאי נפתלי אלטר. כמוהו חשה גם העיתונאית לילי גלילי, שמעידה כי "אלה השעות היחידות שאני מרגישה כאילו מנקים אותי מבפנים". לדבריה, אנשים מרימים גבה כשהם שומעים שהיא לומדת יהדות, הולכת לבית הכנסת או צמה ביום כיפור - "זה לא מתאים לדימוי שיש אצלם".

 

יון פדר, העורך הראשי של ynet, מסביר כי הוא מגיע לבית המדרש הן מתוך צורך אישי והן מתוך תפיסה אידיאולוגית הגורסת ש"ארון הספרים היהודי הוא שלי, לא פחות משל חובשי הכיפה". רוצים לראות איך זה נראה? ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית" מזמינים אתכם לביקור.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורות
כותבים ולומדים. בית המדרש לעיתונאים
צילום: אורות
מומלצים