שתף קטע נבחר

שלג במזה"ת: לבנון, סוריה וירדן נצבעו לבן

השלג לא הרתיע אלפי מפגינים לצאת ולמחות נגד משטר אסד, ועשרה מהם נהרגו מאש חיה בדמשק. מזה שלושה ימים שגשם ושלג יורדים גם בירדן. בלבנון משתוללת סופת שלגים וכוחות ההצלה עובדים סביב השעון

המזרח התיכון מושלג: בעוד תושבי ירושלים התעוררו לבוקר לבן במיוחד היום (ו'), בקרב המדינות השכנות - סוריה, ירדן ולבנון, זכו לכך כבר יומיים קודם לכן, ועוד היד נטויה. בתוך כך דיווחו משקיפים מטעם ארגוני זכויות אדם על עשרה בני אדם שנהרגו בהפגנה נגד המשטר בעיר רסטן שבחומס.

 

מזג האוויר הקיצוני לא הרתיע אלפי מפגינים, שיצאו למחות נגד שלטונו של בשאר אסד ב-12 מוקדים במדינה, ובהם גם דמשק וחלב. ששה מפגינים נפצעו מאש ישירה שפתחו לעברם אנשיו של אסד בדמשק, ו-15 מפגינים נעצרו. 

 

ילדי שכונת באב א-סבאע בחומס אוספים שלג כדי להפשירו לשתייה, השבוע 
 

במקביל לעימותים בין אסד לבין המורדים, לא מפסיקים לרדת גשמים ושלגים באזורים רבים במדינה, בעיקר באזורי ההרים ובגולן. בסוכנויות הידיעות הרשמיות דווח כי כבישים לא מעטים נחסמו בגלל מזג האוויר. אתמול אמר אחד מפעילי האופוזיציה בחומס, אבו עימאד: "לא ראינו כזו כמות של שלג בחומס מזה שנים". פעילים נוספים באזור הוסיפו כי השלג האט את ההתקפה הצבאית של אסד, אך מאידך גרם להידרדרות בתנאי המחייה של האזרחים הנצורים בעיר. נראה כי על רקע מצבם הקשה והמחסור במים ובמזון, החליטו חלק מהם לשבת בחוץ עם סירים ולאסוף את השלג, שבו יוכלו להשתמש בהמשך כמי שתייה.  

 

שלג בפרברי דמשק

 

בירדן דווח כי בעקבות הגשמים העזים והשלג שאינו מפסיק לרדת, שובשו אתמול הלימודים בבתי הספר ובאוניברסיטאות. התאחדות הכדורגל המקומית לדחות את כל משחקי המחזור עד להודעה חדשה. עם זאת, חברת התעופה הירדנית הממלכתית הודיעה כי אין שום שינוי בזמני הטיסות.

 

שלג ברבת עמון

  

גם בלבנון נותנת את אותותיה סופת שלגים. שם דווח כי כוחות הצבא באזורי ההרים ממשיכים לנסות לחלץ משם אזרחים. מספר מכוניות שנתקעו באזור ההררי במערב לבנון, עיון א-סימאן, פונו ונוסעיהן הועברו למקומות בטוחים. כלי רכב של צבא בלבנון המשיכו גם אתמול בניסיונות לפתוח את הכבישים שנחסמו בגלל השלג, בעיקר באזורים הנידחים.

 

סערה בלבנון

 

הגשמים העזים כמעט גרמו לטביעתם של שמונה בני אדם ששטו בשתי סירות דייגים מול חופי טריפולי. יחידות הצבא הצליחו לבסוף להצילם. סוכנויות הידיעות בלבנון דיווחו כי מדובר ביום השלישי לסופת השלגים שמשתוללת באזור ברציפו. על פי הערכת החזאים, היא צפויה להימשך עד שבת. הסופה גרמה לבידודם של כפרים ואזרחים באזורים השונים. ארבע מעלות בלבד נמדדו באזורי החוף, בעוד שבאזורי ההרים נמדדה טמפרטורה של 4- מעלות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבנון מושלגת
צילום: AFP
חומס. תור ללחם בשלג
צילום: רויטרס
החורף הסורי
צילום: AFP
איש שלג מחומס
צילום: AFP, HO, LCC SYRIA
עמאן. שלושה ימי שלג
צילום: AFP
מומלצים