שתף קטע נבחר

בעקבות השלג - הופסקו הלימודים בירושלים

לאחר שהשלג בבירה התגבר, החליטה העירייה לסיים את הלימודים סמוך לשעה 10:00. ההורים נקראו לקחת את ילדיהם מבתי הספר. במקומות אחרים בארץ - כמו גוש עציון, צפון רמת הגולן וצפת - לא נפתחו מוסדות החינוך עקב מזג האוויר

רק חצי יום חופש: שעתיים לאחר שהחל יום הלימודים בבירה המושלגת - החליטה הבוקר (יום ו') עיריית ירושלים לשחרר את התלמידים לבתיהם. השלג בירושלים התחזק מהשעה 9:00 והצטבר לכדי כמה סנטימטרים ברוב אזורי העיר. במשטרת התנועה הזהירו את הנהגים מפני כבישים חלקים ובשל כך הופסקה התחבורה הציבורית בבירה לזמן מה.

 

מזג אוויר סוער - דיווחים נוספים ב-ynet:

התחזית: שלג בהרי הצפון והמרכז. חשש לשטפונות

גשמי ברכה: הצפון עבר את הממוצע השנתי

כמטר שלג בחרמון, זרימת שיא בנחלים

 

מעיריית ירושלים נמסר כי בשעות הבוקר המוקדמות ירד רק מעט שלג וכשהשלג התגבר, הוחלט לבטל את יום הלימודים. ההורים נקראו לקחת את ילדיהם מבתי הספר. התחבורה בעיר פועלת באופן חלקי בלבד, אך הרכבת הקלה פועלת כסדרה.

 

שלג בגן סאקר (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
שלג בגן סאקר(צילום: גיל יוחנן)

 

דביר, הורה לחמישה מירושלים, סיפר ל-ynet כי הביא את ילדיו לגנים בבוקר, אבל "בגן של הבת בת השנה וחצי קראו לי לבוא לקחת אותה אחרי רבע שעה, הסבירו שהגן נסגר". את שלישיית ילדיו בני השלוש הוא הביא לגן אך כבר בטרם יצא מהשער, החליט להחזירם הביתה, כשהחל לרדת "שלג רציני", לדבריו. "הגננות התחילו להגיד להורים לקחת אותם חזרה", סיפר. "הצעתי להתקשר לעירייה, שם אמרו שיש לימודים כרגיל. הגננות אומרות משהו אחד, העירייה משהו אחר". לדבריו, "לגבי הילדה הגדולה גם אמרו בעירייה שיש לימודים אבל גם אותה לקחתי למרות זאת. ראיתי שאין ברירה".

 

דביר סיפר על "בלבול ענק. מכוניות שהגיעו נתקעו ברחוב, וגם אני נתקעתי 40 דקות ברחוב. אוטובוסים עמדו במקום בגלל השלג".

 

אוויר הרים. ירושלים במעטה לבן דקיק (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
אוויר הרים. ירושלים במעטה לבן דקיק(צילום: נועם מושקוביץ)
 

ראש מנהל חינוך בעיריית ירושלים, דני בר גיורא, הסביר כי ההחלטה על הפסקת הלימודים בעיר התקבלה לאור הערכת מצב והחרפה של מזג האוויר: "בבוקר הוחלט לקיים את יום הלימודים כסדרו, כיוון שהעיר הייתה נקייה משלגים ומזג האוויר היה סביר. עם זאת בסביבות השעה 9:00 נכנסה חזית חורפית במיוחד לאזור וחלקים נרחבים בעיר כוסו בשלג. על פי התחזיות חזית נוספת של שלגים אמורה להיכנס למרחב בשעות הקרובות".

 

הוא אמר כי סמוך לשעה 10:00 התקבלה החלטה להקדים את סיום הלימודים ולהתחיל בפינוי מבוקר של התלמידים לבתיהם. "ממילא יום שישי הוא יום קצר והדבר החכם והנכון לעשות במצב זה הוא להקדים את ההסעות ולוודא שהן נוסעות בכבישים פתוחים ובטוחים", אמר בר גיורא. "כמו כן, השלג טומן גם סכנות בטיחותיות נוספות כמו החלקה ופציעה של תלמידים".

 

הרכב שינה צבע (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
הרכב שינה צבע(צילום: גיל יוחנן)

 

בר גיורא אמר כי בשל השלג חלק מהמורים לא הגיע לבית הספר. "כאשר בוחנים את הנושא בשאלת עלות מול תועלת של קיום יום לימודים סביר, ההחלטה התקבלה לסגור את יום הלימודים. יש לציין כי מחר אמורים להתקיים לימודים במזרח ירושלים וביום ראשון כמובן יתר התלמידים אמורים לשוב ללימודים. לפי שעה הלימודים יתקיימו כרגיל, אלא אם כן תהיה הודעה אחרת. במידת הצורך נעדכן את התושבים באשר להתפתחויות".

 

החל מהשעה 4:00 לפנות בוקר החל לרדת שלג בכמה אזורים בירושלים. בגבעה הצרפתית, באזור גילה, בכותל המערבי ובעוד מקומות רבען בעיר הצטברה שכבה דקה של שלג. בשעה 8:00, לאחר הפוגה קצרה, התחדש השלג והוא ירד במקומות רבים בעיר.

 

הרכבת הקלה בשלג (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
הרכבת הקלה בשלג(צילום: נועם מושקוביץ)

 

שלג כבד בחברון

בניגוד לירושלים, בכמה יישובים בהם ירד שלג בוטלו הלימודים לפני השעה 8:00. בגוש עציון ירד שלג כבד. מהמועצה המקומית נמסר כי לא התקיימו היום לימודים בתחומי המועצה, מלבד ביישוב קידר, בשל השלג הרב שהצטבר באזור.

 

שלג במערת המכפלה בחברון (צילום: יאיר מרחביה) (צילום: יאיר מרחביה)
שלג במערת המכפלה בחברון(צילום: יאיר מרחביה)

 

ביישובים פסגות ,עפרה ובחטיבת הביניים של בית אל שבמועצה האזורית בנימין גם כן לא התקיימו לימודים. גם בקריית ארבע ובחברון לא התקיימו היום הלימודים. השלג באזור חברון נערם לגובה של 30 סנטימטרים.

 

בצפון רמת הגולן לא התקיימו היום לימודים, בשל השלג הכבד. שלג החל לרדת לפנות בוקר בצפת. בשל כך, לא יתקיימו היום לימודים בעיר. העירייה קראה לתושבים שלא לצאת לנהוג במכוניות עד שצוותי השלג יפנו את הכבישים.

 

בהכנת הידיעה השתתפה טלי חיל
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ילדים שוויתרו על הלימודים
צילום: נועם מושקוביץ
והיו כאלו שהלכו ללמוד
צילום: נועם מושקוביץ
קריית ארבע מושלגת
צילום: חגי גלאס
חורף אמיתי באפרת
צילום: באדיבות המועצה האזורית שומרון
מרום גולן. שלג נערם היטב
צילום: ענבר דביש
משגב עם. בוקר לבן
צילום: אביהו שפירא
הגליל העליון
צילום: אביהו שפירא
מומלצים