שתף קטע נבחר

פרס נפגש עם אובמה: "הלך רחוק יותר מכל נשיא"

נשיא המדינה שיבח את נשיא ארצות הברית, שאמר כי ארצות הברית תעמוד לצד ישראל: "התרשמתי מהרצינות, מהידע ומגילוי הלב. הוא הלך הכי רחוק שנשיא אמריקני יכול ללכת"

לאחר הנאומים של נשיא המדינה שמעון פרס ושל נשיא ארצות הברית ברק אובמה בוועידת איפא"ק, נפגשו הערב (יום א') שני הנשיאים בוושינגטון. פרס שיבח את אובמה ואמר: "יצאתי בהרגשה שהנשיא אובמה נחוש למנוע איראן גרעינית".

 

פרס שיבח את הנשיא האמריקני ואמר כי הנאום הרשים אותו מאוד: "אין לצפות שנשיא ייתן תאריכים, אבל לגבי המהלכים הוא היה חד משמעי. הוא הלך לקראתנו בכל מה שרק אפשר". הנשיא המשיך בדברי השבח: "התרשמתי מהרצינות, מהידע ומגילוי הלב. הוא הלך הכי רחוק שנשיא אמריקני יכול ללכת". הנשיא הוסיף: "זהו הנאום הכי פרו ישראלי ששמעתי עד כה מנשיא אמריקני".

 

הנשיא אובמה והנשיא פרס, לאחר הנאומים (צילום: משה מילנר, לע"מ) (צילום: משה מילנר, לע
הנשיא אובמה והנשיא פרס, לאחר הנאומים(צילום: משה מילנר, לע"מ)

 

ועידת איפא"ק בוושינגטון - דיווחים אחרונים ב-ynet:

אובמה על איראן: לא אסיר אף אופציה מהשולחן

פרס באיפא"ק: איראן היא מרכז הטרור העולמי

 

טרם פגישתם, נאמו כאמור הנשיא הישראלי והנשיא האמריקני בזה אחר זה מול חברי השדולה הפרו-ישראלית. פרס אמר בנאומו כי "הנשיא ברק אובמה הבהיר שארצות הברית לא תתיר לאיראן להשיג נשק גרעיני. ישראל וארצות הברית חולקות מטרה משותפת - למנוע מאיראן לפתח נשק גרעיני. אין בינינו מחלוקת על כך. המסר שלנו ברור". נאומו של פרס פתח את הכינוס, שבו משתתפים יותר מ-13 אלף תומכי הארגון מרחבי ארצות הברית.

 

אובמה מצדו, העביר מסר ישיר לטהרן. במהלך נאומו הדגיש הנשיא האמריקני את מחויבותה של ארה"ב ושלו עצמו לשמור על ביטחונה של ישראל ולהגן עליה מפני כל איום. "לא אהסס להשתמש בכוח כד להגן על ישראל ועל האינטרסים שלה", אמר אובמה והוסיף כי ארה"ב לא תסיר שום אופציה מהשולחן בכל הנוגע לסוגיית הגרעין האיראני. עוד אמר הנשיא האמריקני כי "מנהיגי איראן צריכים להבין שאין לי מדיניות של הכלת נשק גרעיני, אלא מדיניות של מניעת איראן מלהשיג נשק גרעיני".

 

נשיא המדינה עדכן את ראש הממשלה בנימין נתניהו, השוהה בקנדה, בפרטי הפגישה עם אובמה. נתניהו עצמו אמר כי גם הוא שמע את נאום אובמה: "אני מעריך את זה שהוא שב והדגיש את עמדתו שאסור לאפשר לאיראן לפתח נשק גרעיני וכל האופציות על השולחן בנושא זה. אני מעריך גם את העובדה שהוא הבהיר כי בכל הקשור לאיראן בעלת נשק גרעיני, הכלה אינה

 אופציה, ואולי יותר מכול אני מעריך את הצהרתו שישראל חייבת להיות מסוגלת להגן על עצמה בעצמה נגד כל איום".

 

נתניהו המשיך בדברי השבח לנשיא האמריקני, שאיתו הוא ייפגש מחר בבית הלבן: "אני מעריך את כל ההצהרות הללו ומצפה לדון בהן עם הנשיא". ראש הממשלה הזכיר את העיטור שפרס צפוי לקבל באביב מאובמה: "דיברתי גם עם הנשיא שמעון פרס ובירכתי אותו על כך שהוא עומד לקבל את מדליית החירות. זהו עיטור גדול שמוענק לנשיא פרס בזכות, וכבוד גדול למדינת ישראל".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנשיא פרס
צילום: AFP
הנשיא אובמה
צילום: AFP
מומלצים