שתף קטע נבחר

ארה"ב: תינוק מת מהרפס; חשד להדבקה מהמוהל

טרגדיה בברוקלין: תינוק בן שבועיים שעבר ברית מילה, במהלכה ביצע המוהל מציצה של הדם מהפצע בקשית, מת לאחר שנדבק בנגיף ההרפס. "זו שיטה מסוכנת, שאינה נהוגה כיום", אומר ל-ynet האורולוג הבכיר ד"ר איגור רומנובסקי

תינוק בן שבועיים מת בבית חולים בברוקלין לאחר שנדבק בהרפס במהלך ברית המילה, כך מפרסם העיתון Daily news. לא ברור עדיין מי ביצע בתינוק את ברית המילה. בעירייית ניו-יורק סירבו להגיב על המקרה הטרגי.

 

עוד על ברית מילה:

ברית מילה: כך תמנעו בעיות רפואיות ותקטינו הכאב 

ברית מילה: רופא לא בטוח יותר ממוהל  

ארגון הבריאות העולמי קבע: ברית מילה מונעת איידס

 

הרפס בתינוקות: עלול לגרום לזיהום קטלני

האירוע התרחש בסוף חודש ספטמבר האחרון. התינוק, כך מפרסם העיתון, הגיע לבית החולים מימונידס שבברוקלין. בדיקות העלו כי הוא נדבק בנגיף "הרפס סימפלקס סוג 1", מצב שכיח לאחר ברית מילה בה נערכת גם מציצת דם בקשית מהחתך.

 

העיתון מציין כי בשנת 2004 נדבקו שלושה תינוקות בנגיף, לאחר שעברו ברית מילה על ידי מוהל, שניים מהם היו תאומים.

 

נגיף ההרפס הוא נגיף השכיח בחלל הפה, אך מצב בו תינוק נדבק בנגיף הינו מסוכן ביותר. הסיבה: הנגיף חודר לזרם הדם תחת המערכת החיסונית הפגיעה של הרך הנולד, ועלול לגרום לזיהום קטלני בדם ובמוח.

 

"גם בישראל צפינו בסיבוכים בעקבות ברית מילה כתוצאה מזיהומים", אומר ל-ynet ד"ר איגור רומנובסקי, אורולוג בכיר מהמרכז הרפואי סורוקה. "מציצה של הדם עם קשית היא שיטה מסוכנת שאינה נהוגה היום. היא יוצרת מגע עם הפרשות הרוק של המוהל ודם התינוק ועלולה לגרום לזיהום בהרפס. אולם ראינו גם זיהומים אחרים במהלך הברית, בגלל תנאים לא סטריליים שגרמו גם לזיהום באיבר המין, נמק ואף זיהומים מסכני חיים". 

 

"מרבית המוהלים המורשים בארץ מקצועיים ובטוחים", מוסיף ד"ר רומנובסקי. "הם עוברים קורס באוניברסיטת בר אילן לפני תחילת עבודתם, בה הם עוברים הרצאות ממיטב הרופאים. אולם בכל מקרה של ספק לתופעות לוואי לאחר ברית, ההמלצה החד משמעית היא להגיע ללא דיחוי לחדר המיון ולהיבדק על ידי אורולוג".

  

בישראל מתרחשים מידי שנה כעשרה אירועים חריגים כתוצאה מברית מילה, רובם המוחלט נוגעים לדימום מוגבר לאחר הברית. כל מקרה כזה מחייב פנייה דחופה לחדר המיון ודיווח למשרד הבריאות.

 

לפני כשנתיים הורה משרד הבריאות למנהלי בתי החולים לתלות שלטים במחלקות היולדות המיידעים הורים המעוניינים בכך על רשימת המוהלים המוסמכים ורשימת הרופאים הכירורגים המבצעים גם ברית מילה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברית מילה. לא ידוע מי ביצע
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים