שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות
   פרטי פוליסות ביטוח של לקוחות נמצאו ברחוב
   עובר אורח מצא ארגז ובו דפי חשבון רבים הכוללים את פרטיהם האישיים של מאות מבוטחי כלל ביטוח וכן את פירוט התשלומים ששילמו. כלל: "רואים בחומרה את המקרה ופועלים להבטיח שלא יחזור על עצמו. המסמכים הושארו בטעות על ידי שליח"

   שוב זה קורה? לא צריך האקרים סעודים או מפצחי קודים ממדינות ערב, מסתבר כי חלמאות וחוסר תשומת לב חושפים את פרטינו לכל דורש, בלי להתאמץ יותר מדי.

    

    

   ל' הלך בדרכו באחד הרחובות בשכונת מונטיפיורי בתל אביב, כשלפתע הבחין בארגז מיותם, ממנו מבצבצים דפי חשבון. ל' הסקרן ניגש לבחון מה מכיל אותו ארגז. כשבחן את הדפים שהיו מונחים בארגז הפתוח, גילה לתדהמתו שלל פרטים של אנשים שונים הכוללים ,שמות ומספרי זהות וכן נתונים מספריים שונים.

    

   מבדיקת המסמכים שהגיעו לידי ynet עולה כי מדובר בסיכום תשלומי הפרמיות ששילמו לחברת הביטוח כלל, מאות מבוטחים. אלו כוללים שמות ומספרי זהות, סך התשלומים ששולמו באמצעות סוכני הביטוח, צ'קים שחזרו, חובות שנצברו, עמלות סוכני הביטוח שנגבו ועוד. יש לציין כי מדובר בתשלומים שנעשו בחודשים האחרונים.

    

   "זה היה נראה כמו ארגז נטוש", אמר ל' ל-ynet. "הוא היה פתוח לרווחה. שהיתי באחד מבתי הקפה באיזור ולאחר שעה כשעברתי שם שוב, הוא עדיין עמד שם. כשנגשתי, ראיתי את דפי החשבון עם כל הפרטים של כל האנשים שהיו רשומים שם, והבנתי שמדובר כנראה בחומר חשוב".

    

   מחברת כלל ביטוח נמסר בתגובה: "כלל רואה בחומרה את המקרה ופועלת באופן מיידי להבטיח שלא יחזור על עצמו. מבדיקה שערכה החברה עולה, כי המסמכים שמכילים פרטי גביה שוטפים, הושארו בטעות על ידי שליח של סוכנות ביטוח הממוקמת בשכונת מונטיפיורי. אין בארגז המדובר נתונים שיש בהם כדי לפגוע בפרטיותם של לקוחות.

    

   בעקבות פנייתכם החלה החברה בבדיקה לעומק של התהליך והוא יושלם היום במטרה להסיק מסקנות ולוודא שמקרה כזה לא יחזור על עצמו. סוכנות הביטוח כבר הודיעה לנו כי החליטה להחליף את חברת השליחויות.

    

   על פי הבדיקה, השליח של סוכנות הביטוח החנה את רכבו בפתח הבניין שבו שוכנת הסוכנות והעביר מן הרכב מספר ארגזים אל מעלית הבניין, כדי להעלות אותם אל משרדי הסוכנות. במהלך ניוד הארגזים מהרכב למעלית, עבר כנראה אדם ברחוב וחטף את הארגז המדובר מהרכב הפתוח. לאחר שגילה, כי אין בו דברי ערך, הותיר אותו פתוח ברחוב, מספר מאות מטרים ממשרדי הסוכנות. כאמור, בארגז נמצאו רק פרטי גביה שוטפים בפוליסות של לקוחות. ואין בהם נתונים שיש בהם כדי לפגוע בפרטיותם של לקוחות".

    

    

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   הפרטים שלנו נשארים חסויים? (אילוסטרציה)
   צילום: Index Open
   מומלצים