שתף קטע נבחר

משלוח מנות: קליפ, סינגל ומערכון לפורים במסכה

מסיבת התחפושות הגדולה: מי יזהה את מילות השיר הידוע? מי שמע על "לייזר פוילעשטיק" - ושל מי משלוח המנות הזה? לרגל החג, חפשו את המקור שמתחת לתחפושת

יצאתם ידי חובת מגילה? תצאו ידי חובת משתה ומתנות לאביונים? בינתיים קבלו משלוח מנות פורימי באריזת צלופן. בתפריט: שלושה ממתקים שהתחפשו: קליפ, סינגל ופיצ'ר בשאיפה.

 

שיר במסכה: "הסינגרס" שרים "נוסה"

או, אם נדייק: "מתי תמלוך עלינו" בהגייה אשכנזית. מעניין מה היה למישל טלו הברזילאי להגיד על הקאבר החינני הזה, בביצוע "הסינגרס". מדובר ברביעייה חדשה, שמבצעת את כל סוגי המוזיקה היהודית - החל בחסידי וכלה במזרחי, ומפגינה יכולות קוליות ומוזיקליות מרשימות. בימים אלה הם מוציאים סינגל ראשון, "המזמרים" שמו (תרגום של שם הלהקה, אם פספסתם).

 

 

זמר במסכה: מי אתה לייזר פוילעשטיק?

פורים כאן - ומצווה לשמוח. לייזר פוילעשטיק יודע את זה, והוא משחרר סינגל בכורה - דאנס למילות נונסנס, שעיקרן פולחן אישיות פויילעשטיקי. שי טרייטל - מוזיקאי עם חוש הומור (זוכה פרס "נוצת הזהב" של אקו"ם) - יצר את "לייזר פוילעשטיק" כ"יציאה לפורים". 

 

 

"הרעיון לקטע הזה נולד בפורים לפני ארבע שנים", טרייטל מספר. "אז הופיעה לי לראשונה בראש דמותו של MC לייזר פוילעשטיק. ניגנתי לוּפ די אידיוטי של אקורד אחד, והתחלתי לקפוץ בסלון תוך כדי שאגות: קניידעלך, קרפעלך..."

 

שי טרייטל או לייזר פוילעשטיק? (צילום: זיו וולק) (צילום: זיו וולק)
שי טרייטל או לייזר פוילעשטיק?(צילום: זיו וולק)

 

טרייטל עזב את הקובץ לאנחות במחשב, ו"שכח מזה", כדבריו. "הייתי בטוח שהפוילעשטיק הזה יעזוב אותי, אבל לפני כמה ימים החופר הזה שוב הופיע לי בראש. סיפרתי עליו לבתי איב, הלומדת בכיתה א' (אנחנו כותבים שירים משותפים ועובדים עליהם), והחלטנו יחד שחייבים לתת ללייזר את דקות התהילה המגיעות לו.

 

"הוא מזכיר לי ברוחו ובהכפלת הקולות את ימיי באולפני גלי צה"ל ביפו, אז הייתי מבלה שעות בהקלטת כל מיני תסכיתים מוזיקליים. בקיצור, החלטתי לפנק את עצמי במשלוח מנות לעצמי לחג. שייכנס לראש של כולם: העם דורש לייזר פוילעשטיק!" טרייטל מוסיף כי "השיר נכתב מתוך תחושת שמחה פורימית, ואשמח שחילונים, דתיים וחרדים כאחד יקפצו לקצב שלו".

 

משלוח מנות במסכה: של מי אוזן המן הזו?

אחרי שמיצו את הפוטנציאל בהצגות פורים של הישיבה התיכונית, חבורת "אנדרדוס" פונה לעשות את הדבר האמיתי: מערכון פורימי שהוא כמעט פיצ'ר. רביעיית המופלאים המתמחה במערכונים מגזריים למהדרין, מגישה את סיפורו המזעזע של משלוח מנות אחד ומשפחה דוסית אחת בחג הפורים. 

 

 

הסרטון הפך ללהיט מיידי ברשת, וצבר כ-45 אלף צפיות בתוך שבוע. אם אתם בני המגזר (וגם אם לא), הכינו את הממחטות. יש כאלה שבוכים מצחוק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איש אחד - במסע לשינוי גורלו. "אנדרדוס"
פסוקים בקצב ברזילאי. שלושה מארבעת "הסינגרס"
מומלצים