שתף קטע נבחר

החייל נדקר בסכין יפנית, נשכב ופגע במחבלים

מחקירת דקירת החייל בכפר יטא שליד חברון עולה כי שני נערים פלסטינים דקרו אותו בסכין יפנית בצווארו. הוא נשכב וירה לעברם ארבעה קליעים. מחבל אחד נהרג והשני נפצע

בצה"ל אומרים כי גם הפלסטיני שנהרג וגם זה שנפצע קשה בתקרית אחר-הצהריים (יום ה'), בה נדקר חייל צה"ל ונפצע בינוני בכפר יטא שליד חברון ניסו לפגוע בו. מחקירה ראשונית עולה כי השניים חתכו את צווארו בסכין יפנית.

 

מחקירת הצבא עולה כי שני נערים, בני 14 ו-17, התנפלו על הלוחם - החובש של הכוח - שהיה ליד המבנה בו מתגורר המבוקש. אחד מהם תפס אותו והשני דקר אותו בצווארו. לאחר מכן השניים פתחו במנוסה. הלוחם התעשת במהירות, נשכב על הקרקע, וירה לעברם ארבעה קליעים. הנער שדקר את החייל נפצע קשה וזה שאחז בו נהרג.

 

 

סגן מפקד הפלוגה, שרץ למקום בו נדקר החייל, חסם באצבעותיו את זרימת הדם מצווארו של החייל, שהספיק להגיד "פגעתי בהם". מבדיקה ראשונית עולה כי ככל הנראה, אחד מהשניים הוא קרוב משפחה של המחבל שנעצר. קצינים בכירים בצבא שיבחו את פעילותם של לוחמי לביא, שיסיימו בקרוב תקופה תעסוקה מבצעית באזור חברון.

 

החייל הגיע בכוח של גדוד לביא, שפועל בגזרת דרום הר חברון, כדי לעצור את המבוקש חאלד מחמארה, ששוחרר בעסקת שליט. הכוח, בפיקוד סגן מפקד הגדוד - קצין בדרגת רב-סרן, נכנס לכפר לאחר שקיבל מידע על המבוקש. המבוקש נעצר לחקירה.

 

בית החולים הדסה עין כרם, לשם פונה החייל (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
בית החולים הדסה עין כרם, לשם פונה החייל(צילום: אוהד צויגנברג)

 

מחאמרה היה בעבר פעיל פתח והצטרף לחמאס במהלך תקופת מאסרו בכלא. הוא היה מעורב בפיגוע ב-2006 בו

 נרצחו ישראלים. הוא האסיר החמישי ששוחרר בעסקה בחודש אוקטובר ונעצר - לאחר שהפר את תנאי שחרורו שלו.

 

אימון מעצרים לפני כמה חודשים בצה"ל (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
אימון מעצרים לפני כמה חודשים בצה"ל(צילום: גיל יוחנן)

 

גורמים ביטחוניים ציינו כי בפעם הראשונה בה היו צריכים המחבלים

 להתייצב במשרדי התיאום והקישור באזור מגוריהם, הם עשו זאת בזמן ללא יוצא מהכלל. אבל, בחודשיים האחרונים חלק גדול מהם החל להפר את תנאי השחרור שלו, וחלקם אף החלו לחזור לפעילות טרור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החייל על אלונקה בכניסה לאמבולנס
צילום: הצלה יהודה ושומרון
מומלצים