שתף קטע נבחר

מבצע בבושקה: קשישות מרוסיה בדרך לאירוויזיון

אחרי שהזוכה הראשונה של האירוויזיון, ליס אסיה בת ה-86, כמעט חזרה לבמה ובריטניה הודיעה שהאמפרדינק, זמר בן 76 ייצג אותה, רוסיה שוברת את השיא ומשגרת לתחרות הזמר לא פחות משש סבתות מרקדות ושובבות. עד 120 נקודות?

מה הייתם אומרים אם היינו מספרים לכם שחוץ מגלגלים, לסבתא שלכם יש עוד חמש חברות שיופיעו איתה מול מיליוני צופים בשידור חי? ברוסיה, מסתבר, הסיפור הזה מציאותי לגמרי. בתחרות האירוויזיון הקרובה, ייצגו את המדינה הגדולה בעולם שש סבתות מזמרות ומרקדות.

 

עוד כתבות לקראת אירווזיון 2012 ב-ynet:

שליח טורקיה לאירוויזיון 2012: זמר יהודי

גם באירוויזיון: מתמודדים עם האיום האיראני

אירוויזיון 2012: הגולשים באירופה רוצים את איזבו

 

3,000 קילומטרים מזרחית למוסקבה, נמצא הכפר בוראנובו, מעוז חקלאי קטנטן, בו מתפרנסים בעיקר מגידול תפוחי אדמה ובקר. בין התושבים שמלקטים בו את הירקות ניתן למצוא גם נטליה (76), יקטרינה (74), ולנטינה (74), גלינה (73), גרניה  (62) ואולגה (43), שש סבתות חביבות, שבשעות הפנאי הן גם חברות בהרכב המוזיקלי "בוראנובו בבושקי" (הסבתות של הכפר בוראנובו), שייסע לייצג את רוסיה באירוויזיון הקרוב.

 

 

ההרכב, שקיים מזה כמה שנים, ושמבצע שירי עם ברוסית וגרסאות קאבר ללהיטים גדולים, היה מוכר בעיקר בכפר וסביבתו. בהופעה באחד ממרכזי התרבות המקומיים, נתגלו הסבתות על ידי הטלוויזיה המקומית. מאז הוזמנו להופיע בפסטיבלי מוזיקה ובהמשך גם הוציאו אלבום קאברים בניחוח רוסי וזקן במיוחד. הקשישות התגלו כלהיט וסרטונים מתעדים החלו לצוץ ברשת. 

 

לאחר שהקליפים שלהן צברו פופולריות עצומה ברשתות החברתיות, החליטו הישישות להשתתף בתחרות הקדם של רוסיה. הבבושקות, שגילן המשותף עולה על 400 שנה ושעוטות שמלות ומטפחות מימי המאה ה-19 (אחת מהן אפילו עונדת ענק שעבר בירושה במשפחתה מאז 1792), כבשו את הקהל וזכו במקום הראשון. אגב, בהרכב יש עוד שתי חברות, שמפאת בעיות בריאותיות מופיעות רק בכפר ולא בהופעות שנערכות מחוצה לו.

 

את השיר המקפיץ והשובב איתו זכו בתחרות הקדם הרוסית, "Party To Everybody", הן יבצעו בשלב חצי הגמר של האירוויזיון הקרוב בבאקו, שייערך ב-22 במאי, מול איזבו שלנו. על אותה במה, יופיע איתן גם הזמר הנודע אנגלברט האמפרדינק בן ה-76, שנבחר לייצג את בריטניה רק בשבוע שעבר. האמפרדינק החזיק לימים ספורים בלבד בתואר "הזמר המבוגר ביותר שהשתתף באירוויזיון", עד שהגיעו הסבתות, כמובן. האם הן יצליחו להחזיר את האירוויזיון לרוסיה? במאי הקרוב הן ינסו להוכיח שגיל הזהב עוד יכול לזכות בזהב.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאתר ההטבות
מומלצים