שתף קטע נבחר

צילום: EPA

חתונה בצל הרקטות: "נמשיך בחופה גם באזעקה"

זוג אחד לא נכנע לאירועים הביטחוניים והתעקש להתחתן הערב באשדוד. ההכנות בסלון הכלות הופרעו מספר פעמים על ידי אזעקות, אבל החמות לעתיד בטוחה: "החופה והריקודים ימשיכו גם אם תהיה אזעקה, מי שלא מרגיש בנוח - שיילך למרחב המוגן"

ההסלמה הביטחונית בדרום פגעה בימים האחרונים באופן ניכר בשגרת חיי התושבים, אך לפחות זוג אחד החליט לא להיכנע לאילוצים הביטחוניים, והתעקש להתחתן הערב (יום א') באשדוד, כמתוכנן. בצל מטחי הרקטות והפצצות, שעלולות לדלל משמעותית את הנוכחות באולם האירועים, בטוחה אמו של החתן: "נמשיך את החופה גם אם תהיה אזעקה".

 

הסלמה ביטחונית בדרום - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

"מתחתנים רק פעם אחת", אמרה הכלה, חגית ברודסקי בת ה-27. "אנחנו גרים בראשון לציון, אבל בחרנו את האולם בגלל שהוא הכי נראה לנו ובזמנו עוד לא היה את החשש הביטחוני".

 

הכנות בסלון הכלות בצל האזעקות (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
הכנות בסלון הכלות בצל האזעקות(צילום: אבי רוקח)
 

במהלך שהותם בסלון הכלות, נאלצו ברודסקי ומלוויה להפסיק לא פעם את ההכנות, בגלל האזעקות התכופות. "עכשיו הייתה הפעם הרביעית שבה נאלצנו לרוץ בגלל האזעקה למרחב המוגן. אותי זה לא מפחיד, כי אני חיילת בקבע ועם השנים מתרגלים לדברים כאלה, אבל יש כבר כמה אנשים שהודיעו לנו שהם לא יגיעו לאירוע בגלל המצב".

 

על פי התכנון, אמורים להגיע לאירוע 300 מוזמנים. "זה לא חורג מהוראות פיקוד העורף, אבל בעלי לעתיד יותר לחוץ, כי הוא מפחד שרבים לא יגיעו ולא נעמוד במספר בו התחייבנו לאולם", סיפרה ברודסקי. "בדקנו באולם, ואמרו לנו שהמטבח הוא המרחב המוגן ושבסמוך אליו יש מסדרון שעטוף כולו בטון ממוגן. עדיין לא חשבתי על מה באמת יקרה אם תהיה אזעקה בזמן החופה, אבל אני מניחה שיהיו 300 אנשים בתוך המטבח".

 

חמותה לעתיד, שרית בלאו, הביעה ביטחון שהאירוע יתקיים כסדרו למרות האירועים, "גם אם תהיה אזעקה בזמן

החופה. מי שירגיש לא בנוח, שיילך למרחב המוגן. אם האזעקה תהיה בזמן הריקודים, אני לא בטוחה שנשמע אותה. אני לא יודעת כמה יהיה נוח לרוץ למרחב מוגן עם העקבים".

 

בעלה, אילון, העדיף דווקא לבקר את פעולת החיסול של צה"ל, ואמר כי "חבל מאוד שהוחלט על המדיניות הזו. החיסולים לא שווים כלום. צריך לשמור טוב על הגבולות. מה שקרה עם החיסולים האלה זה רק לחץ של מדינה שלמה שעומדת על הרגליים במתח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברודסקי מתכוננת לחתונה, הבוקר
צילום: אבי רוקח
הורי החתן
צילום: אבי רוקח
מומלצים