שתף קטע נבחר

בכנסת לועגים: אין כמו במבה - ההמנון הלאומי

ח"כ אורי אורבך מחה בציניות על הבחירה בדמות התינוק שמפרסם את החטיף כקמע של הוועד האולימפי: "אפילו השופט ג'ובראן יוכל לשיר את ההמנון"

"אין כמו במבה" במקום התקווה? התינוק של במבה שנבחר לדמות המייצגת של הוועד האולימפי בישראל באולימפיאדת לונדון, עמד אחר הצהריים (יום ג') במרכז נאומו של ח"כ אורי אורבך (הבית היהודי) בכנסת.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

באשדוד נשמו לרווחה: "לא ניתן לשבור אותנו" 

חקירת הרצח ברמלה: "ג'ורג' נורה על כלום"

חשד: אנס את אחותו הנכה במשך תשע שנים

 

במסגרת נאומים בני דקה במליאה, שילב אורבך בין הפרסומת של חברת אסם לסערה שהתעוררה לאחר שהשופט סלים ג'ובראן

 נמנע מלשיר את ההמנון הלאומי במהלך טקס השבעתו של השופט אשר גרוניס לתפקיד נשיא בית המשפט העליון.

 

"גברתי היושבת-ראש", אמר אורבך, "אנחנו אמנם נמנעים מלעשות פרסומת לחברות מסחריות ובכל זאת, קראתי שהולך לייצג את ישראל באולימפיאדה התינוק של במבה. עלה לי רעיון לפתח עוד קצת את הנושא. בואו נחליף את ההמנון של המדינה למשהו שאפילו השופט ג'ובראן יוכל לשיר".

 

אורבך החל לדקלם את מילות הפרסומת "אין כמו במבה" והמשיך בציניות: "יש בשיר הזה הכול. ערכי המשפחה, יש שם עבר, הווה, עתיד. יש עיקרון של 'יתנו יקבלו'. בואו נחליף המנון. אין כמו במבה".

 

דמות החטיף של אסם נבחרה לדמות המייצגת הרשמית של משלחת ישראל למשחקים האולימפיים שייפתחו ב-27 ביולי, אחרי שהחברה שילמה לוועד האולימפי סכום סמלי. ההחלטה עוררה תרעומת בין היתר בקרב מובילי מחאת הקוטג', שפנו בנושא למנכ"ל הוועד האולימפי בישראל, אפרים זינגר. במכתב ששלח אחד ממובילי המחאה, איציק אלרוב, צוין בין היתר כי המוחים מביעים שאט נפש מהבחירה בסמל מסחרי, שנועד לקדם את מכירות החטיף.

 

גם מקורבי שרת התרבות והספורט לימור לבנת, הביעו את מחאתם על בחירת הקמע החדש של הוועד האולימפי. לדבריהם, "מדובר בהחלטה שהיא יותר מתמוהה. נראה לנו לא ראוי ולא נכון למסחר ולהפריט סמל לאומי כמו המשלחת הישראלית לאולימפיאדה באמצעות התינוק של במבה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות הוועד האולימפי
יתנו, יקבלו
צילום: באדיבות הוועד האולימפי
"בואו נחליף המנון". אורבך
צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות
מומלצים