שתף קטע נבחר

האלוף רוסו: אין פתרון קסם, גורמים סוררים בעזה

אלוף פיקוד הדרום התייחס לרגיעה השברירית בביקור בתיכון בעומר והבהיר כי "אין לנו שליטה על כול מחבל או ארגון שיורה". הוא הודה שאינו יודע כמה זמן יימשך השקט הנוכחי, אך הזהיר את ארגוני הטרור: "לא השתמשנו בכול הכלים שברשותנו"

אחרי החזרה ללימודים, ביקר הבוקר (יום ד') אלוף פיקוד דרום, טל רוסו, בתיכון בעומר והודה כי בצבא לא יודעים כמה זמן תימשך הרגיעה. "אנחנו מכינים את האפשרויות האחרות אם יפרו את השקט", אמר אלוף רוסו והודה כי בעזה יש "גורמים סוררים" שלא מקבלים עליהם את הרגיעה.

 

חוזרים לשגרה - הכתבות האחרונות:

 יצאו מהממ"ד: רבע מיליון ילדים שבו ללימודים

"ציידי הרקטות": חבלני הדרום מצילים חיים

נסראללה ובכירי חמאס: "בדקו אותנו לפני איראן"

 

"אני לא יודע כמה זמן זה יחזיק", אמר האלוף רוסו על הרגיעה שהושגה בתיווך מצרים והופרה אתמול כמה פעמים. "ברצועת עזה ישנם הרבה גורמים וארגונים. כרגע אנחנו רואים שהיום שקט ואנחנו עוקבים אחר המצב ומכינים את האפשרויות האחרות אם יפרו את השקט הזה".

 

"בסבב הזה לא השתמשנו בכל הכלים שברשותנו", הוסיף אלוף הפיקוד, "מי שחושב שיש מתג שסוגר או פותח את הירי מהרצועה, זה לא כך. אין לזה פתרון קסם. יכול להיות שיהיו מצבים שנידרש לפעולה גדולה יותר. אין גוף אחד ששולט ברצועה, נותן פקודה

ועוצרים את הירי. יש גורמים סוררים. אני לא אומר שהשקט מפתיע אותי, אך הכול יכול להיות".

 

רוסו הגיב לטענות על תגובה רפה מדי מצד הצבא: "אנחנו עושים את השיקולים, לא תמיד זה שאתה דופק חזק יותר מביא את התוצאה המצופה. סבב נוסף לא יביא פיתרון אבסולוטי והכול פתוח מבחינתנו. אנחנו נמשיך לעשות הכול כדי לקיים את השגרה בדרום".

 

"אנחנו לא מודדים סבב לפי כמה מחבלים הרגנו, אלא אם שיבשנו פיגוע", הוסיף, "מנקודת המוצא הזו יצאנו. אנחנו בסוף סבב שהתחיל מסיכול שלנו של זוהיר אל קייסי (מזכ"ל ועדות ההתנגדות העממית, שתכנן פיגוע בישראל) והמטרה הייתה לסכל פיגוע רצחני נגד אזרחים. אני לא מסתכל על הסבב כהצלחה או ניצחון, אלא שהוא נתן את המענה לנקודת המוצא. אין לנו שליטה על כל מחבל או ארגון שיורה".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האלוף טל רוסו. "מכינים אפשרויות"
צילום: אליעד לוי
מומלצים