שתף קטע נבחר

נערת ישראל, לינה מחולה: "אני מחברת בין התרבויות השונות במדינה"

לינה היא בת לאב ישראלי ערבי ולאם ילידת רוסיה. בעתיד היא רוצה להיות רופאה ובדרך להגשמת החלום היא שמחה לשאת בתואר "נערת ישראל", "כי אני מייצגת את מכלול החיים כאן"

בבבוקר התחרות התקשרה אל לינה מחולה, נערת ישראל לשנת 2012, אמה, הגינקולוגית ד"ר ילנה מחולה. היא הודיעה לה בהתלהבות שבערב היא תהיה בין ארבע המועמדות הסופיות. איך היא ידעה? בדיוק כשאחת האחיות אמרה לה שבתה תהיה בין הזוכות, נשמטה צלחת מידה של האם והתנפצה לרסיסים.

 

"מבחינת אמי זה היה סימן מבטיח, ולי זה נתן סוג של אופטימיות להמשך היום", היא מספרת.

 

לינה מחולה (18) עלתה עם הוריה מרוסיה לישראל בגיל חמש. יש לה אח והמשפחה מתגוררת בחיפה. היא סיימה את לימודיה בבית הספר הריאלי בחיפה בהצטיינות יתרה.

 

ומיהן שאר הזוכות בתחרות מלכת היופי 2012?

 

צילום: ששון משה

 

 

 

החיים בין חיפה, כפר יאסיף והביקורים ברוסיה

"אבי, ערבי־נוצרי, שנולד בישראל וגדל בכפר יאסיף, נסע ללמוד רפואה בסנט פטרבורג ושם, בפקולטה לרפואה, הכיר את אמי - רוסייה־נוצרייה. הם נישאו ונולדתי שם. כשהייתי בת חמש עלינו לארץ. יש לי עוד אח, טוני. גדלתי בבית של הורים קרייריסטים (גם האב רופא, אורתופד־כירורג)".

 

"החיים שלי מתנהלים בכמה עולמות: המשפחה בכפר יאסיף, המשפחה ברוסיה (אני מבקרת אותם כל שנה), וכמובן הסביבה היהודית שבה אני חיה כל השנים. כילדה הציקו לי לא אחת בשל מוצאי, קראו לי בשמות גנאי והייתי נפגעת, אבל כשבגרתי הבנתי שאסור לי להיעלב ממילים, כי בסופו של דבר מה שחשוב זה, איזה אדם אתה ולא הדת או הלאום.

השפה המדוברת אצלנו בבית היא רוסית; השפה השנייה שלי היא עברית; אצל סבא וסבתא בכפר יאסיף אנחנו מדברים ערבית בלבד. כיוון שתמיד למדתי בבתי ספר יהודיים, אני דוברת עברית ברמת שפת אם וללא מבטא בכלל (דבר שהיה לי קשה להגיע אליו!)".

 

יש לי חבר: "קוראים לו יורה, הוא בן 21, אמו רוסייה אבל יש במשפחה שלו צד יהודי. חתונה רחוקה ממני, כי אני רוצה קודם לבנות את הקריירה שלי. אבל אני מאמינה שמגורים משותפים לפני החתונה הם חובה".

 

עם החבר, יורה. קודם קריירה, אחר כך חתונה ()
עם החבר, יורה. קודם קריירה, אחר כך חתונה

 

"ההתנדבות במחלקה האונקולוגית לילדים מרתקת"

"בגלל המוצא שלי, גיוס לצה"ל לא עמד על הפרק, אבל כאזרחית המדינה הרגשתי שאני חייבת לתרום את חלקי והתנדבתי במסגרת שירות לאומי במחלקה האונקולוגית לילדים בבית החולים 'רמב"ם', מדובר בפעילות מעניינת, מרתקת, מבגרת ומעל הכול אני מרגישה שאני תורמת ומביאה אושר ושמחה לילדים".

 

מאז שנודע לי שאני בין 20 המועמדות: "למדתי איך להתמודד עם כל מיני מצבים, למשל מצבי לחץ; למדתי להסתדר בקבוצה שיש בה מגוון בנות, שלחלקן התחברתי יותר ולחלקן פחות; למדתי אפילו להתאים את עצמי לקבוצה.

מלבד ההתנסות החברתית, עברתי התנסות מקצועית אדירה, מפני שזו הפעם הראשונה שאני מתנסה בדוגמנות. בתקופה הזו לקחתי הפסקה מהשירות הלאומי והשקעתי את כולי בתחרות. עשיתי מה שאני רוצה למרות התנגדויות מהמשפחה ואני לא מתחרטת על אף דקה שהשקעתי בתחרות".

 

והנה זכיתי! "אני מרגישה שהתואר תפור למידות שלי, כי אני מחברת בין תרבויות ומייצגת את מכלול החיים במדינה".

 

לינה מחולה בזמן הטקס. "השתתפתי בתחרות למרות התנגדויות מהמשפחה" (צילום: ששון משה) (צילום: ששון משה)
לינה מחולה בזמן הטקס. "השתתפתי בתחרות למרות התנגדויות מהמשפחה"(צילום: ששון משה)

 

תוכניות לעתיד: לימודי רפואה והשראה לבנות המגזר

"אני מתכננת להמשיך בשירות הלאומי וללמוד לפסיכומטרי (במטרה להגיע ללימודי רפואה). אני מקווה שהתחרות תפתח לי דלתות. אני גם מקווה שאהיה השראה לבנות מהמגזר שלי, כי אני דוגמה למישהי יוצאת דופן במדינה, ועדיין - הצלחתי להשיג הרבה".

 

דבר ההורים, ילנה וסאמר מחולה: "לינה החליטה להשתתף בתחרות מלכת היופי וכשראינו שהיא נהנית - תמכנו בה. לינה מצטיינת בכל מה שהיא עושה אבל הכי חשוב שתממש את עצמה במה שחשוב לה באמת - להיות רופאה".

 

לינה מחולה. "מצטיינת בכל מה שהיא עושה", אומרים עליה במשפחה (צילום: רונן פדידה) (צילום: רונן פדידה)
לינה מחולה. "מצטיינת בכל מה שהיא עושה", אומרים עליה במשפחה(צילום: רונן פדידה)

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ששון משה
עם הכתר. היה לה סימן שתזכה
צילום: ששון משה
לינה בהפקת אופנה. התנסות מקצועית
צילום: איתן טל
לינה מחולה. על שער מגזין וירטואלי
צילום: רונן פדידה
מקווה שהתחרות תפתח דלתות, לינה
צילום: רונן פדידה
תייצג אותנו במיס יוניברס. לינה מחולה
צילום: רונן פדידה
לאשה בפייסבוק
מומלצים