שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  גוגל מצאה את המשפחה שלי
  עוד יעשו מזה סרט הודי: הודי שאיבד משפחתו בגיל 5 ואומץ על ידי משפחה אוסטרלית, התאחד בהודו עם הוריו הביולוגיים לאחר 25 שנה בזכות שירות המפות Google Earth

  סארו ברירלי, איש עסקים בן 30 מאוסטרליה חייב הרבה לגוגל. בזכות שירות המפות שלה, גוגל ארת', הוא מצא את המשפחה שלו לאחר 25 שנה.

   

  נער החידות שלנו: סארו ואימו ()
  נער החידות שלנו: סארו ואימו

   

  תחילתו של הסיפור במדינת מדיה פארדש במערב הודו. סארו (במקור שארו), שהיה אז בן 5, הגיע עם אחיו הגדול לקבץ נדבות בתחנת הרכבת המרכזית של מחוז קהאנדווא (Khandwa) המרוחקת כמה תחנות מביתה של המשפחה. סארו, שאבד, ניסה לחזור לכפר שלו ועלה על הרכבת. לרוע מזלו הרכבת נסעה בכיוון ההפוך והילד האומלל התעורר אחרי עשר שעות בצד השני של המדינה. לאחר חודש שתעה לבדו הוא הוכרז כילד אבוד ונלקח לבית יתומים עד שמשפחה טזמנית אימצה אותו. אחיו הגדול שקיבץ עימו נדבות באותו יום – נמצא באותו יום מת על פסי הרכבת.

   

  תחנת הרכבת (צילום: Google Earth, GeoEye) (צילום: Google Earth, GeoEye)
  תחנת הרכבת (צילום: Google Earth, GeoEye)

   

  ''שמרתי בראשי תמונות של העיר בה גדלתי. הרחובות בהם טיילתי ופרצופי המשפחה שלי'', סיפר שארו על האיתור המופלא. הזכרונות הללו עזרו לו בעשור האחרון לחפש רמזים באינטרנט. לאחר שזיהה את תחנת הרכבת ההיאף הוא המשיך לחפש תחנות לאורך המסילה עד שהגיע לעיר הולדתו גאנש טאלאי (Ganesh Talai), והצטרף לקבוצת פייסבוק של העיר . לאחר מכן החל לשלוח מיילים למשתתפי הקבוצה כדי שיעזרו לו למצוא את משפחתו. לפני שלושה שבועות הוא הזמין כרטיס לתת היבשת והחל בחיפושים ברגל. לאחר הפגישה המרגשת ברירלי אמר שאימו סיפרה לו שלא הפסיקו לחפש אותו ושהם אפילו פנו למגד עתידות שהבטיח שהמשפחה תאוחד שוב.

   

  עיתון המרקורי מכנה את סארו ''הסלאם דוג מליונר שלנו'' ורומז לסרטו של דני בויל אודות נער הודי שעולה לגדולה (בארץ תורגם כ''נער החידות ממומביי''). ואכן יש כאן את כל המרכיבים של סרט בוליוודי מצליח – מהטרגדיה לגאולה (ואז גם יהיה ריקוד).  

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים