שתף קטע נבחר

סנטימטרים מהלב: המחבל הודה בדקירת החיילת

הצעיר שנמלט ונעצר בקלנדיה הודה בדקירת החיילת ברכבת הקלה. מצבה בינוני, רופא בשערי צדק אמר כי "הסכין פגעה קרוב מאוד ללבה, היה פה אלמנט של מזל". הצעיר שנדקר בירושלים לפני כחצי שנה הגיע לבקרה: "צריך סבלנות וזה עובר"

סנטימטרים בודדים - זהו המרחק בין רצח ברכבת הקלה לבין חיילת שפצועה במצב בינוני. החיילת, בת 19, נדקרה הבוקר (יום ה') בחזה ובידה בעת שהרכבת עצרה בתחנת פסגת זאב בירושלים. החשוד, שישב בתוך הרכבת, חיכה שתיעצר ואז דקר - נעצר במחסום קלנדיה לאחר שנמלט. הוא הודה בחקירתו בדקירת החיילת, שסיימה לאחרונה טירונות והייתה בדרך לבסיס ענתות.

 

ד"ר עופר מרין, מנהל מערך הטראומה בבית החולים שערי צדק, סיפר כי הסכין פגעה קרוב מאוד ללבה של החיילת. "החיילת הגיעה לבית החולים עם שתי דקירות, ביניהן פגיעה משמעותית במרכז החזה", אמר הרופא הבכיר. "הפגיעה בחזה גרמה לדימום משמעותי מהריאה ובחדר הטראומה הוכנס נקז. היא הועברה לטיפול נמרץ כשהיא מורדמת ומונשמת. בדיקה שנעשתה העלתה שהסכין עברה קרוב מאוד ללב, במרחק של סנטימטרים ספורים. ללא ספק היה פה אלמנט של מזל. כרגע אין סכנה לחייה".

 

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי החיילת נדקרה על ידי צעיר ערבי, שנמלט מהמקום. הוא נעצר במעבר קלנדיה, על ידי שוטר ומאבטח שזיהו אותו. לאחר מכן הוא הועבר להמשך חקירה וזהותו נאסרה לפרסום. תנועת הרכבת הקלה, שהופסקה בתחילה, חודשה בהמשך.

 

"הפגיעה גרמה לדימום משמעותי מהריאה". זירת הפיגוע, היום (צילום: AFP) (צילום: AFP)
"הפגיעה גרמה לדימום משמעותי מהריאה". זירת הפיגוע, היום(צילום: AFP)

 

הצעיר יהודה נעמד, שנדקר גם הוא בירושלים לפני מספר חודשים על ידי מחבל פלסטיני, הגיע לבית החולים שערי צדק בכדי לחזק את ידיה של החיילת: "כל הסיטואציה הזו לא נעימה. תקופת ההחלמה היא תקופה קשה, אבל צריך סבלנות וזה עובר. זה אפילו מחזק ומחשל אותך. באתי להביע הזדהות כמי שגם עבר את זה". אמו רונית המליצה לאם החיילת "להיעזר בסביבה, בכדי לחזק אותה ואת הילדים, כפי שעשיתי אני".

 

"רואה בחומרה הניסיון לשבש את חיינו". ברקת בביה"ח, היום (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
"רואה בחומרה הניסיון לשבש את חיינו". ברקת בביה"ח, היום(צילום: נועם מושקוביץ)

 

ראש העיר, ניר ברקת, שהגיע גם הוא לבית החולים, מסר: "מצבה התייצב והרופאים אומרים שמדובר במזל גדול ושהיא תתאושש מאוד מהר. אני רואה בחומרה רבה כל ניסיון לשבש את חיינו. האירועים בעיר יימשכו כרגיל. חשוב לנו לחזור לחיי השגרה". בתשובה לשאלה בנוגע לאבטחת הרכבת הקלה, אמר ברקת כי "האבטחה בירושלים היא בעיקרה היקפית ובכל מקרה המאבטחים לא יכולים לעשות הכול. יש הרבה כניסות ויציאות לכל קרון. התגובה לאירוע הזה צריכה להיות שהציבור יתייצב על קו הזינוק במרתון מחר".

 

עמוס אייל, תושב פסגת זאב, אמר כי התושבים מתריעים זה זמן רב על מעבר הרכבת הקלה בשכונות ערביות: "את המקרה הזה כולנו צפינו. אם הרכבת הקלה ובתוכה חיילות לא חמושות ואזרחים תמימים עוברת במרכז שכונות עוינות כמו שועפט, אז מעשה שכזה היה רק עניין של זמן. ביקשנו לתגבר באופן ניכר את האבטחה או למנוע עצירה באזורים הבעייתיים האלו, עצירה שמזמינה פיגועים".

 

בהכנת הידיעה השתתף אביאל מגנזי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת הפיגוע. המחבל נמלט, ונעצר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים