שתף קטע נבחר

עיצומים בתנובה: מהבוקר לא יופץ קוטג' לחנויות

מחאת הקוטג' עושה קאמבק, אבל הפעם מתוך תנובה: עובדי החברה, שהכריזו לפני יותר מחודש על סכסוך עבודה על רקע דרישה לתוספות שכר ופנסיה, קיבלו הנחייה מראשי הוועד להפסיק את חלוקת הקוטג' החל מהיום (א') בבוקר. המשמעות: מחסור במוצר בנקודות המכירה, לרווחת המתחרות

מחאת הקוטג' חוזרת לתנובה מכיוון לא צפוי - עובדי החברה. ל"כלכליסט" נודע כי העובדים הכריזו לפני יותר מחודש על סכסוך עבודה מול החברה, והחל מהיום בבוקר (א') יעברו לפסים מעשיים. לדברי בא כוח הוועד, בני כהן, עובדי תנובה קיבלו הנחיה להפסיק את חלוקת הקוטג' החל ממחר. המשמעות: מחסור בקוטג' של תנובה בנקודות המכירה, לשמחתם של המתחרות טרה  ושטראוס.

 

כתבות נוספות על תנובה : 

בוועד תנובה דורשים תוספות שכר, וכן העברת עובדי חוזה דור ב' לתנאים של עובדי דור א' לצד הכרה ברכיבים נוספים של השכר לצורך ההפרשות לפנסיה. לדברי כהן, במקום לדון בדרישות עצמן בוחרים בהנהלת החברה לבוא בדרישות אחרות, כגון שינוי בקווי החלוקה, יציאה בפיילוט של חלוקת חלב וביצים יחד, וכן פיטורים של 220-300 עובדים ב-3 השנים הקרובות. לדברי כהן, "יותר מחודש אנחנו מנהלים מו"מ והם כל הזמן תוקעים מקלות בגלגלים. אנחנו סיימנו את המו"מ. אין לנו מה לדבר יותר".

 

כהן הוסיף גם כי "העובדים ימשיכו לעבוד ולייצר – אבל קוטג' אנחנו לא נחלק. אנחנו לא מתכוונים לשפוך חלב, לא ניצור נזק לרפתנים ולחקלאים, אנחנו לא רוצים ליצור נזק מכוון. אבל קוטג' לא ישווק בשלב ראשון".

 

עוד הוסיף כהן, "בהנהלה טוענים כי אם יתנו תוספת שכר לעובדים ויעבירו עובדים מדור ב' לדור א' הם ייאלצו שוב להעלות מחירים. הדבר הזה מקומם ומכעיס כי כשיש לך מצב שהרווח כל כך גבוה והבעלים מושכים דיבידנד - לבוא ולומר שסכום של 10-15 מיליון שקל שזה כל תוספת השכר במקרה שנקבל כל מה שאנחנו רוצים – זה באמת עבודה בעיניים. אין שום סיבה שהם ינסו לקשור את הסכם השכר בעליית מחירים".

 

הוועד: נהגים יידרשו לעבוד עד מאוחר 

כחלק מהמו"מ, לדברי הוועד, מנסה כעת תנובה לקדם שוב רפורמה בקווי החלוקה, לפיה המחלקים יבקרו בכמות גדולה יותר של נקודות וייבצעו את החלוקה עד שעות מאוחרות יותר. כיום מגיעים הנהגים בלילה לאסוף סחורה, ועד סוף שעות הבוקר מבצעים את החלוקה לנקודות השונות. ההצעה כעת היא שהנהגים יגיעו בבוקר, יקבלו את הסחורה בצורה אוטומטית וייחלקו ליותר נקודות עד שעות מאוחרות יותר.

 

כמו כן מבקשים בהנהלת תנובה לנסות ולאחד את ההפצה של מוצרי החלב והביצים – נקודה בעייתית לדברי הוועד שכן הקירור שנדרש לביצים שונה מהקירור הנדרש להובלת מוצרי חלב. בוועד לא פוסלים יציאה לפיילוט לחלוקה משותפת של המוצרים, אך דוחים את ניסיון ההנהלה לכרוך את הנושא בדיוני השכר.

 

בכל הקשור לפיטורי עובדים טוענים בוועד כי אין כל הצדקה לפיטורים ולא יסכימו לכך.

 

מתנובה נמסר בתגובה: "תנובה אינה מנהלת את המו"מ על הסכם העבודה עם העובדים בתקשורת".


פורסם לראשונה 17/03/2012 15:43

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קוטג' תנובה. הרווח - של טרה ושטראוס
צילום: גיל יוחנן
מומלצים