שתף קטע נבחר

צילום: טל שחר

מה פתאום אבי לוזון נזכר להתערב?

אוהדים בגיל הזהב, ילדים בני 14, משפחות שייאלצו להפריד כוחות ויו"ר אחד שהחליט פתאום להתערב בשיקולי ביה"ד המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל. עמיר פלג על המלצתו של אבי לוזון לאפשר כניסה רק של נשים וילדים עד גיל 13 במשחק בין הפועל ת"א לקריית שמונה

בית הדין השערורייתי של ההתאחדות אימץ בסוף השבוע את המלצת היו"ר אבי לוזון, לאפשר כניסה של נשים וילדים בלבד למשחק בין הפועל תל אביב לעירוני קריית שמונה הערב (א'). זאת אומרת שאבא שלי, אוהד בן 84, שהקללה הכי נוראית שהוא מסוגל לפלוט היא "לכל הרוחות!" - לא יורשה להיכנס לבלומפילד, ואילו המופרעת שפרצה לכר הדשא בסיום הדרבי כדי לצווח על השופט - תתקבל כאורחת רצויה.

 

טורים נוספים של עמיר פלג:

 

וזה לא הצד המגוחך היחיד ברעיון הפופוליסטי, שנגנב מהטורקים. למה דווקא ילדים עד גיל 13? כי להגיע מקריית שמונה ליפו בשעה 20:50 ולחזור לאצבע הגליל אחרי חצות, זה סיפור מההפטרה? ונניח שאוהד של האלופה שבדרך חגג אתמול בר מצווה וקיבל מההורים צ'ופר - כרטיס למשחק הערב. כשהוא יגיע לבלומפילד, הסדרן יגיד לו: "מצטער, איחרת ביום"?

 

האוהדת שפרצה לדשא בסיום הדרבי. נשים כן יוכלו להיות במשחק (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
האוהדת שפרצה לדשא בסיום הדרבי. נשים כן יוכלו להיות במשחק(צילום: ראובן שוורץ)

 

ואם גם אבא לילד בגיל 10 רוצה לעודד את הקבוצה של רן בן שמעון, לבלות את השבת במחיצת משפחתו, ולצאת לכיוון המרכז כבר בשעות הבוקר. מה הוא יעשה בשעתיים שאשתו ובנו יצפו במשחק? יתפוס תנומה על ספסל בשדרות ירושלים?

 

ועוד שאלה: מכיוון שעל מנת להיכנס ליציע, נערים (בעיקר כאלה שנראים מפותחים מכפי גילם) יצטרכו להציג תעודות זהות, האם הכניסות לבלומפילד יזכירו הערב את מחסום קלנדיה?

 

אוהדים ילדים ממלאים את המשחק בין אייאקס לאלקמאר. ואצלנו? (צילום: EPA) (צילום: EPA)
אוהדים ילדים ממלאים את המשחק בין אייאקס לאלקמאר. ואצלנו?(צילום: EPA)

 

אבל מעבר לכל הסוגיות המצפוניות והפרוצדורליות, הדבר הכי חמור בסיפור הוא שיו"ר ההתאחדות מתערב בשיקולי ביה"ד המשמעתי. זו כבר שערוריית ענק. לפני כמה ימים, כשאיציק קורנפיין ניסה להתחבב על אוהדי בית"ר ורמז כאילו בית הדין מושפע מהאינטרסים של לוזון ושל סגנו שטרן חלובה, בהתאחדות הגיבו, כהרגלם, בשאט נפש. והנה, חלף שבוע וחצי, יו"ר ההתאחדות שולח איגרת לדיינים ומשפיע עליהם - וזה כבר בסדר.

 

במכתבו המרגש, לוזון כתב כי מדובר ב"נקודת ציון היסטורית", דיבר על חשיבות המשחק ל"תושבי הצפון", וביקש למנוע "מכה תדמיתית אנושה לענף הכדורגל כולו, אשר עובר לאחרונה תקופה לא קלה".

 

לוזון. בהחלטות של בית"ר י-ם והפועל ב"ש בבית הדין הוא לא התערב (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
לוזון. בהחלטות של בית"ר י-ם והפועל ב"ש בבית הדין הוא לא התערב(צילום: יובל חן)

 

מעניין, אבל כשהפועל באר שבע עברה תקופה לא קלה וביקשה לדחות את משחקה בגלל טילים ואזעקות, היו"ר הסנטימנטלי לא כתב לוועדת ליגה וגביע שמדובר במשחק חשוב לתושבי הדרום

, כשבית"ר ירושלים חטפה עונשים ללא קהל, לוזון לא הזכיר לדיינים שמדובר בתקופה קריטית לתושבי הבירה, וכשהפחיתו להפועל פתח תקווה תשע נקודות ולמעשה הורידו אותה ליגה, הוא לא עידכן את הרשות לבקרת תקציבים שמדובר בפגיעה אנושה לתושבי המושבה.

 

האם זה קשור לעובדה שלכל ההחלטות הללו עלולה להיות השפעה מרחיקת לכת על אוהדי מכבי פתח תקווה? אני מניח שבהתאחדות ידחו את הטענות בשאט נפש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבי לוזון
צילום: מור שאולי
מומלצים