שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  מבצע להחלפת מזגנים ישנים לנזקקים
  המדינה פותחת בפרויקט נוסף לעידוד חיסכון באנרגיה: החלפת 10,000 מזגנים ישנים במזגנים חדשים וחסכוניים, למקבלי הבטחת הכנסה והשלמת הכנסה. המקררים שהוחלפו במבצע הקודם אזלו בתוך שבוע מהמדפים

  לאחר המבצע להחלפת המקררים הישנים - משרד האנרגיה והמים החל היום (א') בפרויקט להחלפת 10,000 מזגנים ישנים למקבלי הבטחת הכנסה והשלמת הכנסה, על פי הקריטריונים של המוסד לביטוח לאומי.

   

   

   

  במכרז לביצוע הפרויקט זכתה חברת טורנדו, שתחליף את המזגנים הישנים במזגנים חדשים וחסכוניים יותר בדירוג אנרגטי A ו- B. במשרד מעריכים כי החלפת המזגנים צפויה להוביל לחיסכון של כ- 1,700 קוט"ש למזגן בשנה, ובסך הכל  לחיסכון של כ- 17 מיליון קוט"ש. עבור כל משק בית, החיסכון מוערך בכ-800-850 שקל בשנה.

   

  השקעת המשרד בפרויקט עומדת על תקציב כולל של כ-10 מיליון שקל. המשרד משתתף בכל מזגן בסכום של כ-1,000 שקל, המהווים כ-40% מעלות כלל חבילת ההחלפה.

   

  הזכאים לרכישת מזגן חדש במסגרת המבצע, יכולים להתקשר למוקד הטלפוני של טורנדו, שם יבדקו נציגי השירות את זכאותם, באמצעות מספר תעודת הזהות ותאריך הלידה של רוכש המזגן. לאחר מכן תתואם פגישה בבית הלקוח לבדיקת המזגן הישן והתאמת המזגן החדש. בחברה יבדקו אם המזגן הישן עומד בתנאי המכרז על פי הדגם, בן למעלה מעשר שנים ועוד.

   

   

  בפגישה יבצע נציג החברה סימון של המזגן המיועד לפירוק, הזמנה טלפונית על פי הדגם שהלקוח מעוניין בו, גביית הכסף ותיאום מועד הספקה והתקנה. במועד ההספקה, יגיע המתקין לבית הלקוח, יפרק את המזגן הישן המסומן בהתאם לכל כללי הפירוק ויתקין את החדש. המתקין יבדוק תקינות המזגן החדש יחתים את הלקוח על סיום ההתקנה, ויקבל ממנו עותק של תעודת הזהות ושל הספח.

   

  ממשרד האנרגיה והמים נמסר, כי מדובר בצעד נוסף במסגרת מימוש תוכנית ההתייעלות האנרגטית שגיבש להפחתת צריכת החשמל במשק. הפרויקט נועד להגביר את המודעות לחיסכון באנרגיה בקרב הציבור, לעודד החלפת מוצרי חשמל ישנים בעלי דירוג אנרגטי נמוך ולהוציאם מהשוק. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מבצע להחלפת מזגנים ישנים לנזקקים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים