שתף קטע נבחר

המחוזי: ח"כ כבל יוכל להתמודד ליו"ר ההסתדרות

לאחר ארבעה חודשי מאבק, קבע בית המשפט כי יש לאפשר לחבר הכנסת איתן כבל מהעבודה להתמודד על תפקיד יו"ר ההסתדרות מול עופר עיני. כבל: "מברך את בית המשפט על שבחר בדמוקרטיה ולא בביורוקרטיה". פרץ הביע תמיכה

בתום מאבק ממושך של ארבעה חודשים, יוכל ח"כ איתן כבל (העבודה) להתמודד על ראשות ההסתדרות. כך פסק אמש (יום א') בית המשפט המחוזי בתל אביב. כבל, שהודיע עם פתיחת המרוץ על כוונתו להתמודד בבחירות שייערכו ב-22 במאי, נתקל בבעיה טכנית בתקנון ההסתדרות, שבגללה נאסר עליו בתחילה להתמודד. כבל האשים את היו"ר המכהן עופר עיני במהלך, וטען כי מדובר ב"שיטות של מאפיה". הוא עתר לבית המשפט באמצעות עורכי הדין איתן לירז ואיתן ברוש, לאחר שההסתדרות חסמה את מועמדותו בטענה כי לא שילם דמי חבר לאורך כל תקופת ההכשרה הנדרשת לצורך הצגת מועמדות.

 

הבחירות בהסתדרות  - דיווחים אחרונים ב-ynet:

 

יתמודד למרות הכול. איתן כבל (צילום: דודי ועקנין) (צילום: דודי ועקנין)
יתמודד למרות הכול. איתן כבל(צילום: דודי ועקנין)

 

אמש, לאחר שבית המשפט הפך את ההחלטה, בירך ח"כ כבל את בית המשפט "על כך שבחר בדמוקרטיה ולא בביורוקרטיה. זהו אות הפתיחה למסע ארוך להשבת ההסתדרות למעמדה כארגון הכלכלי-חברתי החשוב בישראל. ב-22 במאי תחזור ההסתדרות לידיים של האדם העובד". ח"כ עמיר פרץ, שתכנן גם הוא להתמודד, הודיע כי הוא תומך בכבל.

 

ביום רביעי שעבר קיבלה ועדת הבחירות של ההסתדרות את המלצתו של השופט בדימוס דוד בר אופיר, לפיה חברי הכנסת עמיר פרץ ואיתן כבל מהעבודה יוכלו להתמודד על ראשות ההסתדרות. עם זאת, הוועדה מסרה כי כבל יוכל להתמודד רק בכפוף להחלטת בית המשפט המחוזי שיקבע אם העובדה שאינו חבר הסתדרות מונעת ממנו את האפשרות להתמודד.

 

בסוף פברואר דחתה ועדת הבחירות המרכזית של ההסתדרות את מועמדותם של

חברי הכנסת עמיר פרץ ואיתן כבל עד לבירור נוסף בשל "חשש לביצוע עבירות פליליות" ברשימת החתימות של תומכי כבל ופרץ.

 

ח"כ עמיר פרץ, לשעבר יו"ר ההסתדרות, ועופר עיני, היו"ר המכהן, תקפו בשנים האחרונות איש את רעהו באופן חריף ובוטה. פרץ עצמו היה היו"ר שהמליך את עיני לממשיכו, אך בשנים האחרונות עלו היחסים ביניהם על שרטון והובילו למשבר אישי חריף. רק באחרונה כינה הח"כ עמיר פרץ את יו"ר ההסתדרות עיני "בוגד" לאחר שנטש את הברית ביניהם, ותמך בח"כ שלי יחימוביץ' בהתמודדות על תפקיד יו"ר העבודה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יתמודדו מול עיני. כבל ופרץ
צילום: גיל יוחנן
לא יתמודד מול עצמו. עופר עיני
צילום: מוטי קמחי
מומלצים