שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מה קורה כשהחוקית תובעת את המאהבת?
  בשנים האחרונות מגיעות לבתי המשפט שלל תביעות שנשים חוקיות מגישות כנגד הנשים האחרות. עו"ד אבי גפן עם כמה מהתרחישים הבולטים והמרתקים שנידונו בישראל

  האם אשה יכולה לתבוע חלק בכספים שהועברו למאהבת לאורך השנים? בשאלה זו בדיוק עסקו בשנים האחרונות מספר תביעות שנדונו בבתי המשפט שונים ברחבי ישראל. מקרה בולט התגלגל לפני מספר שנים אל בית הדין הרבני בצפון הארץ, לאחר שאשה הגישה תביעה לגט נגד בעלה, משום שחשה שהוא בוגד בה עם מלצרית אותה פגש באחת המסעדות בצפון, בסמוך לביתם של בני הזוג. הבעל הכחיש את הרומן עם האשה הצעירה מאשתו ב-20 שנה, ולחץ על האשה לחתום על הסכם שלום בית.

   

  עוד בנושא:

  פילגש: הסקס הראשון שלנו התחיל בסמס

  אני האשה האחרת. אין לי קרניים ולא זנב

  סיכון מחושב: 14 דרכים להסתיר את המאהב/ת

  בעלי היקר, יש לך מאהבת? לך אליה

   

  אך החשדות לא הרפו מהאשה, והיא החליטה לשכור חוקר פרטי, כדי שיבדוק האם בעלה, למרות הצהרות הפיוס שהשמיע, לא מבריח ממנה במקרה נכסים וממון. דיווחיו של החוקר היממו את האישה ופרקליטיה. התברר שלא רק שבעלה מנהל רומן מאחורי גבה, אלא שהרומן נמשך שנים רבות, ולמעשה מקיים הבעל חיים כפולים עם אותה מלצרית, במהלכן הביאה המאהבת לעולם, יחד עם הבעל הבוגדני, ארבעה ילדים.

   

   

  בעלי מימן אותך מהכיס שלי

  מבדיקתו של החוקר הפרטי עלה כי הבעל לא הסתפק בקיום חיים כפולים, אלא הרעיף על המאהבת ועל ילדיה מתנות רבות, רכש לה בית רחב ידיים ומכונית יוקרה, נסע עימה למלונות פאר ולמסעדות בחו"ל, והרעיף עליה כל מה שהחסיר מהאישה החוקית.

   

  האישה הפגועה החליטה לתבוע את המאהבת בתביעת נזיקין בטענה כי המאהבת לקחה חלק בתרמית מתמשכת שנרקמה בינה לבין בעלה, ומפני שידעה כי אבי ילדיה נשוי. האישה תבעה מהמאהבת מחצית מכלל המתנות והרכוש הרב אותו רכש לה הבעל הבוגדני במהלך שנות יחסיהם, וזאת בטענה שמחצית מהכספים ששימשו לרכישות אלה שייכים לה.

   

  כמו כן, תבעה האישה מהמאהבת פיצויים על הרס חייה. בתביעה היא תיארה כיצד חייה התמוטטו, כיצד החלה סובלת מחסרון כיס גדול כאשר פרץ סכסוך הגירושין, כיצד יחסיה עם ילדיה נהרסו כתוצאה מהרומן הנסתר – ועל כל זאת ועוד, היא דרשה מהמאהבת ומבעלה לשעבר - פיצויים על סך מיליוני שקלים.

   

  המאהבת לא מחויבת לשלמות נישואיה של צרתה

  בתביעה אחרת אך דומה, שנדונה לפני כשנה מול בית משפט השלום בראשון לציון, דחתה השופטת הלית סילש תביעה נזיקית של אשה חוקית נגד המאהבת על הסף. האשה החוקית טענה לנזקים נפשיים שהסבה לה המאהבת, בכך שגרמה לבעלה לעזוב אותה. השופטת לא השתכנעה שקיימת חובה כלשהי של המאהבת לשלמות הנישואין של צרתה, ודחתה את תביעתה שהועמדה על סך 100 אלף שקלים.

   

  מאהבת חצופה, את תצטערי על מה שעשית! (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  מאהבת חצופה, את תצטערי על מה שעשית!(צילום: shutterstock)
   

   

  פסיקה זו מראה כי על האשה הנבגדת להראות נזקים פיזיים ולא רק נפשיים, להוכיח כי התקיימו הזרמות כספים והענקות חומריות מצד הבעל למאהבת. היות ורכושם של הבעל והאישה החוקיים מהווים רכוש משותף על פי חוק יחסי ממון, והיות והבעל רוכש נכסים רבים למאהבת מהכסף המשותף, אזי יכולה האשה לטעון לבעלות על מחציתם של הנכסים.

   

  בתביעה אחרת תבעה האישה החוקית נזקים מהמאהבת, בטענה כי דרדרה את בעלה לסמים, ניסתה להפריד בינו לבינה באמתלות שונות ורבות, ובין השאר ניסתה לחסל אותה בדריסה, באמצעות חבריה מהעולם התחתון. לדברי אותה אישה, הכיר בעלה את המאהבת בתאילנד, וזו דרדרה אותו לשתיית אלכוהול ולשימוש בסמים.

   

  האישה העידה בתביעתה כי נדהמה על כך שהמאהבת כלל לא מסתירה את דבר יחסיה עם בעלה, ואף הרהיבה עוז וערכה היכרות עם משפחתו של הבעל, וחוסר המורא שלה מוכיח, לטענת האשה, את השתייכותה לעולם התחתון – דברי תביעת האשה הנבגדת. הצדדים הגיעו ככל הנראה לפשרה מחוץ לכותלי בית המשפט – מפני שפסק הדין מעולם לא פורסם.

   

  בתביעה אחרת שדווקא הגיעה לכדי הכרעה לפני מספר שנים, קבע בית הדין הרבני כי על בעל לפצות את אשתו ב-175 אלף ₪, על כך שהסתיר ממנה לאורך שנים את נטיותיו ההומוסקסואליות , ועל כך שנטש אותה לטובת חיים עם גבר.

   

  המאהבת תבעה את הגבר הנשוי

  אך התביעות אינן רק חד צדדיות, גם המאהבות יודעות לתבוע. כך למשל, אשה שהכירה לפני שנים רבות גבר נשוי המבוגר ממנה בשלושים שנה, וניהלה איתו רומן שכלל שתי הפלות, תבעה אותו לפני מספר שנים על סך 1.5 מיליון שקלים, מפני שלטענתה, הבטיח לאורך השנים לעזוב את אשתו ולהינשא לה, אך הוליך אותה שולל.

   

   

  המאהבת תבעה פיצויים בטענה שבמהלך אותן שנים איבדה את נעוריה, ונגרמו לה נזקים נפשיים משמעותיים, בגינם נאלצה לעבור טיפולים נפשיים יקרים. גם תביעה זו הסתיימה ככל הנראה בפשרה מחוץ לכותלי בית המשפט. 

   

  לכל הכתבות, העדכונים והסקרים - כנסו לעמוד הפייסבוק של ערוץ יחסים

   

  עו"ד אבי גפן מתמחה בדיני משפחה, קביעת משמורת, מזונות, חלוקת רכוש, ניהול עזבונות, ירושות ועוד. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים