שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  בעקבות הדרישה: מקררים נוספים יסובסדו לציבור

  50 אלף מקררים יוקצו לאכולוסייה כשתקציב הפרויקט עומד על כ-50 מיליון שקל. החיסכון השנתי הצפוי בחשבון החשמל של כל אחד מוערך בכ-500 שקל בשנה

  בעקבות המבצעים הראשונים, ממשיך משרד האנרגיה והמים בפעילויות החיסכון באנרגיה ופרסם מכרז נוסף להספקת מקררים חדשים ויעילים אנרגטית וגריטת מקררים ישנים - במסגרתו יסובסדו עוד כ-50 אלף מקררים המיועדים לאוכלוסייה הכללית בישראל. תקציב הפרויקט עומד על כ-50 מיליון שקל. החיסכון השנתי הצפוי בחשבון החשמל של כל אחד מוערך בכ-500 שקל בשנה.

   

   

  במסגרת הפרויקט יוכלו משפחות להחליף את המקררים הישנים במקררים חדשים וחסכוניים בחשמל. בנוסף, על מנת למנוע אפשרות לשימוש חוזר ובלתי יעיל במקררים הישנים, מחויב הזוכה במכרז להעבירם לגריטה כך שלא ישובו לשימוש.

   

   במכרז הנוכחי ייתכנו מספר זוכים, אשר יידרשו לקיים את המבצע בלפחות 50 חנויות, הפרוסות על פני כ-25 ערים שונות ברחבי הארץ. המכרז מחייב את הזוכים למספר רב ככל הניתן של חנויות. כמו כן, בהתאם לתקנות חובת המכרזים (העדפת תוצרת הארץ), יזכה יצרן מקומי ישראלי להעדפה בקריטריון המחיר.

   

  שר האנרגיה והמים, עוזי לנדאו, אמר: "אני מייחס חשיבות רבה לאפשרות לשלב יצרנים ישראלים במכרזים לאספקת מכשירי חשמל חסכוניים לציבור. השוק הישראלי לומד להתאים עצמו לצרכי משק האנרגיה".

   

  30% מהעלות

  במסגרת המכרז יבחרו דגמי מקררים בנפחים שונים שדירוגם האנרגטי גבוה ביותר (A או B), וצריכת האנרגיה שלהם נמוכה. המשרד יסבסד עד 30% מעלות המקרר הנרכש, ולא יותר מ-1,250 שקל למקרר.

   

  המחיר כולל את המכשיר, הובלתו (גם לקומות גבוהות), פירוק דלתות או החלפת צד פתיחה על פי הצורך, פינוי המקרר הישן מבית הלקוח, רישום פרטיו והובלתו לאתר גריטה.

   

  במהלך השנה מתוכנן להתפרסם מכרז נוסף של מקררים לאוכלוסיות שונות, שיכלול כ-20 אלף מקררים, כך שעד סוף השנה צפוי מספר המקררים שיסובסדו על ידי המשרד, לעמוד על 140 אלף מקררים. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים