שתף קטע נבחר

אשטון: ילדים נהרגים בטולוז וגם בעזה

התבטאות מקוממת של שרת החוץ של האיחוד האירופי: קתרין אשטון ביקשה לגנות את רצח היהודים בבית הספר בצרפת, אך הזכירה באותה נשימה הרג ילדים על-ידי ישראל בעזה ואת מעשי הטבח המתוכננים בסוריה ובנורבגיה

שרת החוץ של האיחוד האירופי, קתרין אשטון, מוכרת כדיפלומטית מנוסה וזהירה, אבל הערב (יום ב') היא סיפקה פליטת פה שבירושלים מאוד לא יאהבו לשמוע. במסגרת הגינוי שפרסמה לרצח ההיהודים בבית הספר בטולוז שבצרפת, השוותה אשטון בין הילדים שנטבחו שם לילדים שנהרגים בעזה ובסוריה.

 

הפיגוע בצרפת - עוד כתבות ב-ynet:

 

"אנחנו חושבים על מה שקרה היום בטולוז, אנחנו זוכרים מה קרה בנורבגיה בשנה שעברה, אנחנו יודעים מה קורה בסוריה, אנחנו רואים את זה קורה בעזה ובאזורים אחרים בעולם", אמרה אשטון בבריסל כשלצדה צעירים פלסטינים, והדגישה כי היא רוצה לחלוק כבוד לבני הדור הצעיר.

 

שרת החוץ האירופית אשטון, היום (צילום: AFP) (צילום: AFP)
שרת החוץ האירופית אשטון, היום(צילום: AFP)

 

אשטון שיבחה את הילדים הפלסטינים, ש"נגד כל הסיכויים ממשיכים ללמוד, לעבוד, לחלום ולשאוף לעתיד טוב יותר". בהנחה שאשטון מתכוונת לישראל בהזכירה את הרג הילדים בעזה, היא מציבה אותה בשורה אחת עם רודנים ורוצחים אכזריים.

 

זירת הירי בטולוז, הבוקר (צילום: AFP) (צילום: AFP)
זירת הירי בטולוז, הבוקר(צילום: AFP)

 

בהתייחסה לסוריה התכוונה אשטון לנשיא בשאר אסד וכוחותיו שלפי הערכות היו אחראים להרג של יותר מ-8,000 איש בשנה האחרונה, בהם אלפי ילדים, במעשי טבח מחרידים,

ובנורבגיה התכוונה למסע ההרג המטורף שבו פתח בשנה שעברה אנדרס ברינג ברייוויק הגזען, שירה למוות בעשרות בני נוער במחנה קיץ על אי ליד אוסלו.

 

בפיגוע בטולוז הבוקר נרצחו ארבעה יהודים: יונתן סנדלר, בן 29 מישראל, שניים מילדיו - אריה בן השש וגבריאל בן השלוש וחצי, ובתו של מנהל בית הספר, מרים מונסונגו בת השמונה. סנדלר עבר להתגורר באחרונה בצרפת ביחד עם אשתו ושלושת ילדיו לאחר שסיים את לימודיו בירושלים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קתרין אשטון. השוואה מקוממת
צילום: EPA
הרוצח הנורבגי המטורף בעת ביצוע המעשה
צילום: רויטרס
מומלצים