שתף קטע נבחר

שב"כ עצר פלסטיני מרפיח שתכנן לחטוף חייל

עם הגשת כתב האישום, הותר לפרסם ששב"כ עצר בסוף החודש שעבר פעיל חמאס מרפיח בשם מוחמד אבו-עאדרה, שתכנן לחטוף חייל וכן לסייע בהחדרת חוליית מחבלים מתאבדים לאילת

השב"כ סיכל ניסיון לחטוף חייל וניסיון פיגוע התאבדות באזור אילת. היום (ד'), עם הגשת כתב אישום נגד מוחמד אבו-עאדרה, פעיל חמאס מרפיח, הותר לפרסם כי שירות הביטחון הכללי עצר אותו בסוף החודש שעבר, לאחר ששהה בסיני וניסה להוציא לפועל את תוכניות הטרור. למעצר זה אין קשר להתארגנות של ועדות ההתנגדות העממית לבצע פיגוע בגבול מצרים, שבגללו הוגברה הכוננות בגבול.

 

עוד דיווחים בנושא בחדשות ynet :

 

בכתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בבאר-שבע, מיוחסת לו שורה ארוכה של עבירות, בהן מגע עם סוכן חוץ, חברות בהתארגנות בלתי מותרת, קשירת קשר לביצוע פשע מסוג רצח, קשירת קשר לביצוע פשע מסוג חטיפה, כוונה לפגוע בביטחון המדינה ועוד.

 

אבו-עאדרה, בן למשפחת חמאס מוכרת ברפיח, נעצר כשניסה להסתנן לישראל יחד עם מספר בני אדם נוספים דרך גבול רצועת עזה. הוא הועבר לחקירת השב"כ, והודה כי לפני כשנה ברח לסיני דרך מנהרה, בעקבות הסתבכות בפלילים.

 

מספר חודשים לאחר שהגיע לסיני פנה אליו יונס שלוף, פעיל חמאס מרפיח המשמש כמפקד במערך הארטילריה ואחראי על מערך התצפיות של חמאס בסיני. שלוף ביקש ממנו לפעול עבור חמאס בסיני, לבצע תצפיות ולצלם מוצבים ישראליים לאורך הגבול לצורך ביצוע פיגוע. אבו-עאדרה הבין משלוף כי יש גורמים נוספים בסיני שאוספים מודיעין לביצוע פיגועים עבור חמאס, וחלקם אף מקבלים מימון עבור פעילות זו. לאחר שהסכים לפעול עבור חמאס בסיני, הוברח אבו-עאדרה לרצועה דרך מנהרה על-ידי פעילי החמאס.

 

הוא עבר ברצועת עזה תדרוך מקיף והוסבר לו כי מטרתו לבחון מטרות ויעדים למימוש פיגועים. עוד הוסבר לו כי קרוב משפחתו, רשדי גמעה מוסא אבו עאדרה, פעיל חמאס, יתלווה אליו לביצוע איסוף המודיעין לקראת הפיגועים בסיני. השניים תצפתו על יעדים שונים באמצעות מצלמות משוכללות ובסיוע מכשיר GPS. הם אספו מודיעין על מעבר טאבה, בחנו את כוחות הביטחון ועמדות השמירה במעבר.

 

עוד אספו מודיעין על מוצבים לאורך גבול מצרים וכן שורה של יעדים אזרחיים, בעיקר באילת. הם הסתננו מספר פעמים לישראל. לאחר ביצוע התצפיות העבירו מוחמד ורשדי את המידע שברשותם לרצועה, שם הוא נבחן על-ידי פעילי חמאס בכירים. לאחר מכן קיבלו השניים משימות המשך והיעדים אודותיהם נדרשו לאסוף מודיעין. לקראת סוף השנה התבקש מוחמד אבו עאדרה להגיע לרצועת עזה.

 

לאחר הגעתו לרצועה, נפגשו אבו עאדרה ויונס אבו שלוף עם מפקד חטיבת חמאס הצבאי ברפיח, ראאד עטאר. עטאר השתתף בפיגועים שגבו קורבנות בנפש ובהם גם פיגוע חטיפת גלעד שליט ביוני 2006.

 

מוחמד אבו עאדרה הסכים גם לירות טילי נ"ט לעבר יעדים צבאיים ואזרחיים על גבול ישראל סיני וכן לירות רקטות מסיני לעבר ישראל. ראאד עטאר הסביר לו כי מטרת הפיגוע תהיה חטיפת חייל ישראלי וכן מתוכנן פיגוע נוסף במסגרתו יחדירו חוליית מחבלים מתאבדים לאילת לצורך פיגוע התאבדות.

 

נאמר לו שהושלמה הכשרת המפגעים לפיגוע חוליית המתאבדים וכן הוכנה התשתית להובלתם בסיני אולם הם ממתינים כעת להבשלת התנאים למימושו. אבו עאדרה הודה בחקירתו כי הביע הסכמתו להחדיר את חוליית המתאבדים לאילת.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוחמד אבו-עאדרה
כוח צה"ל בשטחים. ארכיון
צילום: גור דותן
מומלצים