שתף קטע נבחר

אהוב אותי בכפות ידיך: על אצבעות ומשיכה מינית

מה אתם חושפים אודות עצמכם כשאתם מנופפים לאחר לשלום? רחלי לנגפורד על הקשר בין איברי הגוף לתכונות אופי ולמבנה האישיות

"יש לו אצבעות ארוכות כאלה, עדינות, לא יכולתי להפסיק להסתכל איך הוא משחק עם קופסת הסיגריות". זה התיאור שקיבלנו מיערה על הבחור שהכירה בערב הקודם. אם בעבר נהגו לתאר את העיניים, הפנים, הגובה ומבנה גוף, יערה תיארה בעיקר את האצבעות: את הצורה שלהן - ארוכות, שמנות וקצרות.

 

עוד בנושא:

אל תתן לי אצבע. אני רוצה את כל היד

בסוף הוא השחיל לי טבעת, על האצבע הלא נכונה

תענוג מאחור: נקודת הפי של הגבר

 

אף פעם לא ידענו מהתיאורים שלה איך נראה החבר החדש, אבל ידענו בדיוק איך נראות האצבעות שלו. גם יכולנו לנחש על פי התיאור האם לקשר החדש יש סיכוי, והכול - לפי האצבעות. זה היה הפֱטֶיש של יערה. מהו הקשר המיוחד בין כפות ידיים ומשיכה, ומה אתם חושפים אודות עצמכם כשאתם מנופפים לאחר לשלום?

 

 

מה הקשר בין תכונות אופי לאיברי הגוף שלנו?

סר פרנסיס גולטון, בין דודו של דארווין וחוקר דגול במדעי הטבע, דגל במדע האנתרופומטריה, שמקשר בין תורשה של תכונות מסוימות לבין גודל של אברי גוף.

 

הוא היה מהתומכים בתיאוריה שטענה שגודלם וצורתם המסוימת של אברי הגוף מצביעה על תכונות פיזיות וחברתיות שונות, שירשנו מהורינו. הוא אפילו הקים בזמנו מעבדה שבה אנשים נמדדו מרצון על מנת לשמוע על האיכות התורשתית שלהם.

 

אמנם, כאשר הוא נלקח באופן גורף, יש למדע האנתרופומטריה צליל קיצוני. דארווין עצמו התנגד לה, כיוון שטען שגם תכונות מולדות ניתנות לשינוי על ידי עבודה קשה.

 

למרות זאת ניתן לגלות, ללא הבדלי דת או גזע, שישנם איברים בגופינו הרומזים על תכונות אופי מסוימות. כך למשל, לגברים בעלי רמות גבוהות של טסטוסטרון ישנם תווי פנים ומבנה פנים מאפיין. המוח האנושי מסוגל להסיק ממבנה פנים נתון, האם הגבר נאמן או בוגדני.

 

גם הסימטריה של מבנה הפנים והגוף רומזת למוח על כשירות גנטית ופוריות. אלו ורמזים נוספים הם השפה הבלתי מילולית של הגוף שמשפיעה בחלקה על הבחירות הזוגיות שלנו. אז בואו נדבר על רמז קטן והזוי שמגלה איזה טיפוס אישיות יש לפרטנר שלכם – מבלי שהוא או אתם יודעים על כך.

 

לא עשו אותי באצבע

בשנת 2002, מצא חוקר בשם ג'ון מאנינג שיש קשר בין אורך האצבעות של אדם לבין תכונות האופי שלו, רמת הפוריות שלו ואפילו בריאותו. מאנינג וחוקרים נוספים מתמקדים בעיקר בשתי אצבעות חשובות – האצבע השנייה (המורה) והאצבע הרביעית (הקמיצה). ומה חשוב בשתי האצבעות הללו? ההבדל באורך שלהן. הבדל זה יכול לגלות לכם האם אדם הוא ישיר, החלטי ונמרץ, אנליטי ורציונאלי, או שמא הוא אינטואיטיבי, סימפטי, מביע את רגשותיו, אלטרואיסט ועוד.

 

מחקר של הלן פישר שפורסם ב-Personality and Individual Differences, טוען שישנו קשר בין אורך האצבע השנייה והרביעית ביד ימין שלנו, לבין סוג הטמפרמנט ההורמונאלי שלנו. יותר מ-1500 איש בארץ כבר מילאו את שאלון האישיות של הלן פישר וגילו איזה טיפוס אישיות הם: החוקר, הבנאי, המנהל או המגשר.

 

פישר בדקה את שאלון האישיות על יותר מ-40 אלף איש בארצות הברית, שהתבקשו למדוד בעצמם את אורך אצבעותיהם, ומצאה שמי שהאצבע השנייה ביד ימין שלו ארוכה יותר מהאצבע הרביעית, הם הטיפוסים ה"מגשרים" - אנשים המראים תכונות אופי מקושרות אסטרוגן, וכוללים תכונות כמו: יכולות לראות את מלוא התמונה, אמפתיות, אינטואיציה, יכולת מפותחת לפענח הבעות פנים רגשיות ולהביע רגשות, סימפטיה ועוד.

 

לעומתם, מי שהאצבע הרביעית שלו ארוכה יותר מהשנייה, הם הטיפוסים ה'טסטוסטרונים'. טיפוסים אלו מתאפיינים בהחלטיות, אנליטיות ורציונאליות, טובים בחישובים ובהבנת מכונות, אסרטיביים, מדברים באופן ישיר ועלולים להיות לפעמים בוטים ותוקפניים.

 

כימיה בין נשמות

באותו מאמר מצביעה פישר על כך שלכל טיפוס יש נטייה לבחור מקצועות עיסוק שונים ולבחור בני זוג מסוימים, כך שמאד ייתכן שכשאנו עושים זה לזו שלום ברחוב - אנו חושפים רמז נסתר אודות סוג הטיפוס שאנו, רמז שהמוח מפענח ואולי לוקח בחשבון בעת יצירת המשיכה והכימיה בין אנשים מטיפוסים שונים.

 

 

אורך האצבעות נקבע עוד בעובר, והיחס ביניהן אינו משתנה גם בהתבגרות. היחס בין אורך אצבע 2 ו-4 מושפע מכמות הטסטוסטרון אליו נחשף העובר ברחם. מסתבר שיד ימין רגישה יותר לרמות הטסטוסטרון ברחם, ולכן היחס בין אצבעות 2:4 ביד ימין, משקף יותר את סוג הטיפוס ההורמונאלי של האדם.

 

זהו רק חלק קטן מהתמונה השלמה, עוד תגלית קטנה ממה שמתרחש מאחורי הקלעים של בחירות רומנטיות. אין כאן כוונה שתלכו למדוד זה לזו את אורך האצבעות, במקום לצאת לקפה ביחד. הכוונה היחידה היא לחשוף בפניכם עוד טפח מתוך ים המחקר שמצא שמאחורי הביטוי "כימיה בין נשמות", עומדים 'שחקנים' מוחיים, הורמונאליים וגופניים רבים, וזה מה שעושה את הכול הרבה יותר מעניין. 

 

לכל הכתבות, העדכונים והסקרים - כנסו לעמוד הפייסבוק של ערוץ יחסים  

 

רחלי לנגפורד, MSc. Neuroscience, מחברת הספר "דרוש נסיך על סוס לבן", מנהלת שותפה במרכז גלים למימוש הפוטנציאל האישי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
אצבעות האהבה. מה הן מספרות עלינו?
צילום: shutterstock
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים