שתף קטע נבחר

מטייל נהרג בנפילה ממפל במדבר יהודה

המטייל נפל ממפל בנחל סלבדורה מגובה של 80 מטר. כוחות החילוץ טרם הצליחו להגיע אליו. שני מטיילים אחרים שהיו איתו חולצו

מטייל נהרג בצהריים (יום ו') כשנפל ממפל בצפון מדבר יהודה. במשך שעות ניסו כוחות החילוץ להגיע אל גופתו, ורק בשעות הערב הצליחו לעשות זאת וקבעו את מותו. עם זאת הגופה טרם חולצה. כוחות החילוץ כן הצליחו לעומת זאת לחלץ מהאזור שני מטיילים אחרים שהי איתו, כבני 40. למקום הגיעו כ-50 איש מיחידות החילוץ של עין גדי ומגילות.

 

סגן מפקד יחידת החילוץ עין גדי, ניר וגנר, סיפר: "חילצנו את שני המטיילים, תושבי המרכז, שנתקעו באזור מצפה נחל סלוודורה. החילוץ היה מסובך כי מדובר באזור לא פשוט, הם עשו מסלול קשה. לצערנו, אחד המטיילים שהיה איתם נפל ואנחנו עסוקים בחילוץ גופתו. חילצנו אותם בעזרת חבלים ואמצעי הרמה, ולאחר שחברנו להם הם הודו לנו למרות שהיו במצב רוח ירוד. הם תכננו מסלול מאוד אתגרי ולא מטויל, ולדעתי גם לא מסומן, ולא הצליחו לסיים אותו".

 

נסיונות החילוץ במדבר יהודה, אחר הצהריים (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
נסיונות החילוץ במדבר יהודה, אחר הצהריים(צילום: גיל יוחנן)

 

ובגלבוע החליק היום גבר בן 69 במהלך טיול ושבר את קרסולו. צוותים של מד"א ממרחב גלבוע וצוות מיחידת החילוץ של כיבוי אש יזרעאל הזעיקו מסוק צבאי, והוא פינה אותו לבית החולים העמק בעפולה. 

 

מאמצי החילוץ הערב (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
מאמצי החילוץ הערב(צילום: גיל יוחנן)

 

האירוע במדבר יהודה הוא האסון השלישי השבוע בטיול. ביום שני נהרג אברהם צבי גלינסקי, בן 18 מירושלים, לאחר טבע ומת בוואדי קלט שבאזור ירושלים. צוות מד"א הוזעק למקום וקבע את מותו. גלינסקי הגיע עם שלושה מחבריו, תלמידי ישיבה בירושלים, לטייל מוודאי קלט לכיוון מצפה יריחו. בשלב מסויים, התנתק

 מהם והלך בכיוון אחר ליד מפל מים. שלושת חבריו הבחינו כי הוא נעדר, שבו על עקבותיהם. הם מצאו תחילה את הכובע שלו צף מעל למים ובהמשך קראו לכוחות ההצלה. יחידת ההצלה של מגילות החלה בסריקות במקום ותוך זמן קצר איתרה את גופתו.

 

ביום ראשון מת מפצעיו הנער יפתח ספיר, תושב כפר ורדים בן 17, שנפצעה קשה ביום חמישי בשבוע שעבר כשנפל מגובה במהלך טיול שנתי בערבה. משפחתו החליטה לתרום את אבריו להשתלה.


פורסם לראשונה 23/03/2012 13:52

 

בהכנת הידיעה השתתפו יאיר אלטמן ואחיה ראב"ד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מסוק הוזעק לסייע למחלצים. מדבר יהודה, אחר הצהריים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים