שתף קטע נבחר

איכות התפילה: מי יהיה בית הכנסת היפה בארץ?

גם קדוש, גם ירוק וגם הכי יפה: חושבים שבית הכנסת שלכם מתאים לכל הקריטריונים? שלחו תמונה והירשמו לתחרות, ואולי תזכו בתואר "בית הכנסת הנאה בישראל"

חושבים שבית הכנסת שלכם מדהים ביופיו? ממחזרים עלוני פרשת שבוע? יש לכם כבש עלייה לנכים עד לארון הקודש? ynet ו"המועצה לישראל יפה", בשיתוף "טבע עברי" ו"ירוק עכשיו", מכריזים על תחרות בית הכנסת הנאה בישראל.

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

זו השנה הראשונה לקיומה של התחרות הכי ירוקה ביהדות, שתבדוק, בין היתר, קריטריונים הנוגעים לאסתטיקה, נגישות והשפעה על הסביבה, לצד מעורבות ותרומה לקהילה, תאורה יעילה, נגישות לבעלי מוגבלויות, איסוף מי גשם - והפרדת אשפה בבתי כנסת ברחבי הארץ.

 

בראש צוות השופטים יעמדו הרב הראשי לתל אביב-יפו, ישראל מאיר לאו, ופרופ' זכריה מדר, המדען הראשי של משרד החינוך. בית הכנסת הזוכה יוכתר כ"בית הכנסת הירוק בישראל".

 

זה מתחיל בתמונות

"הימים שלפני הפסח, מוקדשים באופן מסורתי לניקיונות ולבדק בית", אומרת עינט קרמר, מנהלת עמותת "טבע עברי". "תזמון התחרות לתאריך זה נועדה להציע לנו להרחיב את המבט מן הבית אל בית התפילה, ולבדוק האם הוא מתנהל מתוך מחוייבות קהילתית, ומתוך שמירה על עולמו של הקב"ה".

 

אז מתפללים לסביבה נקייה? רוצים שכל בתי הכנסת בארץ יוריקו מקנאה? תתחילו לשלוח תמונות לאתר "טבע עברי" – והירשמו באתר המועצה לישראל יפה.

בהמשך יזכה כל בית כנסת שנרשם לתחרות, לביקור של ועדת הערכה, שתורכב ממתנדבי המועצה לישראל יפה.

 

ואלה הקריטריונים הנדרשים: שמירה על חזות חיצונית ופנימית של בית הכנסת, מתן שירותים לרווחת המתפללים ולבטיחותם (מרחב מוגן, נגישות לנכים וכיוצא באלה), והתנהלות שוטפת המוכיחה חיסכון במשאבים (צמחייה חסכונית במים, עיסוק קהילתי בפעילות חסד – ושיעורי תורה עם דגש סביבתי-חברתי).

 

ההרשמה תסתיים בערב שבועות (25/5), והתארים יוענקו בטקס חגיגי בשבוע שבו נקרא בבתי הכנסת את פרשת נח - הפרשה הכי "ירוקה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אם יש לכם קורת גג - אתם מוזמנים להירשם לתחרות
מומלצים