שתף קטע נבחר

אווה סנדלר: המשיכו את דרכם של בעלי וילדיי

לאחר שאיבדה את בעלה וילדיה, אווה סנדלר פונה בבקשה להמשיך את חייהם של נרצחי הפיגוע בטולוז. בין היתר, היא מבקשת מעם ישראל ללמוד תורה, להקדים את הדלקת נרות השבת - ולהזמין לסדר אנשים בודדים

"אנא, כל אלה מביניכם אשר מבקשים להביא נחמה למשפחתנו ונחת לנשמות היקרות שלי – המשיכו את חייהם", כך מבקשת אווה (חוה) סנדלר, אלמנתו של יונתן ואמם של אריה וגבריאל, שנרצחו בפיגוע בבית הספר "אוצר התורה" בטולוז.

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

אם המשפחה, שבימים האחרונים התקשתה ומיעטה לשתף את הציבור בתחושותיה, פרסמה איגרת באתר "בית חב"ד", והסבירה: "אני מוכרחה לומר לכם את אשר בוער בלבי".

 

"הורים, נשקו את ילדיכם. אמרו להם כמה אתם אוהבים אותם". אווה סנדלר (צילום: AP) (צילום: AP)
"הורים, נשקו את ילדיכם. אמרו להם כמה אתם אוהבים אותם". אווה סנדלר(צילום: AP)

 

"לבי שבור. אינני מסוגלת לדבר. אין כל דרך שבה אוכל להביע את הכאב הגדול על הירצחם של בעלי היקר הרב יונתן ובניי ארי׳ וגבריאל ה' ייקום דמם, יחד עם הילדה מרים מונסונגו", כתבה סנדלר. "הלוואי ואיש לא ייאלץ לחוות אי-פעם כאב וסבל שכאלה".

 

"הוסיפו שיעור תורה לחייכם"

לדבריה, יהודים רבים בעולם שואלים מה יוכלו לעשות למענה ולמען בני משפחתה, ועליה לענות להם: "הורים, אנא נשקו את ילדיכם. אנא אמרו להם כמה אתם אוהבים אותם, וכמה יקרה ללבכם המשאלה שהם יהיו נציגי תורת ה', יראי אלוקים ואוהבי אדם.

 

"אנא הוסיפו שיעור תורה לחייכם, ויהא הדבר עם משפחתכם, ידידיכם או לבדכם. אנא עזרו לאדם אחר שאולי קשה לו לעשות זאת לבדו; אנא הדליקו נרות שבת קודש בכל יום שישי, 2 דקות לפני זמן הדלקת הנרות. חג הפסח מתקרב. אנא, הזמינו בפסח הזה עוד אדם לביתכם, מישהו שאולי אחרת לא יהיה לו סדר פסח, כדי לחגוג את חג החירות".

 

האלמנה והאם השכולה אווה, מספידה באיגרת את בעלה, שהקדיש חייו לתורה ולעזרה לזולת, ואת ילדיה הנרצחים שחונכו בדרך זו: "מי יכול היה לדעת עד כמה קצרה תהיה שהותם עמי עלי אדמות, ועד כמה קצר הזמן בו אוכל להיות עמם כאן, כאמא?"

 

מחפשת תנחומים וכוח

יחד עם הכאב היא מבהירה כי היא מקבלת עליה את הדין: "אני מאמינה בכל ליבי בדברי הפסוק 'ה' נתן ה' לקח יהי שם

ה' מבורך מעתה ועד עולם'. אני מודה לבורא העולם על הזכות לגדל את ילדיי ולהיות שותפה של בעלי, וברור שעכשיו בורא העולם רצה לקחתם אליו השמיימה, למקום בו יהיה להם טוב יותר.

 

"אינני יודעת כיצד אני או הוריו ואחותו של יונתן נמצא תנחומים וכוח, אך אני יודעת שדרכי האלוקים טובות הן, וכי הוא ימצא את הדרך לתת לנו את הכוח להמשיך הלאה. אני יודעת שנשמותיהם הקדושות תהיינה עמנו לעד, ואני יודעת שבקרוב מאוד יגיע הזמן שבו נתאחד עמם, בעת ביאת המשיח... איש לא יכבה את רוחו של עם ישראל ואת הקשר שלו לתורה ולמצוות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יונתן סנדלר ז"ל
צילום: אהרן גץ
"הלכו למקום בו יהיה להם טוב יותר". האלמנה השכולה
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
מומלצים