שתף קטע נבחר

מטעמי צניעות: מסיבת בנות מצווה - בלי אבות

בבית ספר ממלכתי-דתי ברמת גן נאסר על אבות להשתתף במסיבת בנות מצווה. גם הצעה שהאבות ישתתפו רק בחלק מהאירוע - נדחתה על הסף. אב לתלמידה: מדובר באימוץ נורמות חרדיות. ראש מועצת החמ"ד: מתנגדים להדרת האבות

נמשך המאבק על צביון החינוך הממלכתי-דתי: אבות לתלמידות בבית הספר הממ"ד נועם-הרא"ה ברמת גן טוענים כי לא הורשו להשתתף במסיבת בת המצווה שהתקיימה אתמול (יום א') לבנות כיתה ו', וזאת מטעמי "צניעות" - האיסור ההלכתי על הגברים לראותן שרות או רוקדות.

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

רם גל, אב לתלמידה בבית הספר, סיפר היום (ב') בראיון לתחנת הרדיו "גלי ישראל", כי מסיבת "בת המצווה" הכיתתית, שהיא אחת החשובות לבנות הדתיות בשנות לימודיהן - הייתה מיועדת לאמהות ולסבתות בלבד. "כבר כשהתחילו החזרות זה היה ידוע, ולא היה לי אלא להילחם בטחנות רוח", אמר.  

 

 

עוד טוען גל, כי אשתו הציעה פשרה לפיה אבות יוכלו להשתתף בחלק אחד של האירוע, שבו לא יהיו שירים וריקודים, אך גם הצעה זו נדחתה. "דוכאתי מראש אפילו מלנסות להילחם נגד זה. זו הייתה החלטה קטגורית שאין בלתה", סיפר.

 

לדברי האב, הוא עצמו בוגר החינוך הממלכתי-דתי, ובזמנו למדו באותה כיתה בנים ובנות - כולל ממשפחות רבנים - ללא עוררין. מאז, אמר, החל תהליך ארוך של הפרדה ואימוץ נורמות צניעות חרדיות, עד ל"רמת חסמים שממש חוצה כל טעם טוב ואת כל הגבולות", ו"יש מקומות שגם מגיל הגן".

 

הרב גיסר: האירועים - לכל המשפחה

בית הספר הרא"ה הוא מוסד ממלכתי-דתי ותיק ברמת גן. עם השנים עזבו או הזדקנו תושביה הדתיים של העיר, ואת מקומם תפסה קהילת ישיבת רמת גן, שאנשיה, נכון להיום, הם שמתווים את דרכו הדתית של בית הספר. לטענת רם גל, הם "מושכים אותו לכיוון שלהם, ומבטלים את הרוב הדומם, השפוי".

 

ראש מועצת החמ"ד (החינוך הממלכתי-דתי), הרב אבי גיסר, התייחס לדברים בראיון לקלמן ליבסקינד ורעות וילף

ב"גלי ישראל", והבהיר כי המועצה מתנגדת להדרת האבות, משום שאירועים אלה צריכים להיות בעלי אופי "משפחתי".

 

הרב גיסר הוסיף כי בכל בית ספר יש לקיים לפחות טקס בת-מצווה אחד בהשתתפות האבות, וטען כי נועם-הרא"ה טעה בשיקול הדעת – תוצאה של "מחלת ילדות". הוא הביע תקווה כי עמדת מועצת החמ"ד תחלחל בקרוב לשטח, בעזרת המִנהל לחינוך דתי במשרד החינוך שלו היא מייעצת, עד שבכל מוסדות הממ"ד יפעלו על-פיה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כמו אצל החרדים
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים