שתף קטע נבחר

איור: אמיר בגון

היום ההכרעה: לבני או מופז לראשות קדימה

מתפקדי המפלגה הגדולה בכנסת ילכו היום לקלפי כדי לקבוע מי משני היריבים המרים יוביל אותה לבחירות הבאות: היו"ר ציפי לבני או מי שהפסיד לה בפריימריז הקודמים שאול מופז. לבני: רק אני יכולה להחליף את נתניהו. מופז: חש ביטחון, נעשה שינוי

זהו יום הבוחר: חודשים של מאבק רווי יצרים ועמוס בהשמצות בין ציפי לבני לשאול מופז יגיעו היום (ג') לקו הסיום. 96 אלף מתפקדי קדימה ילכו ל-197 קלפיות ברחבי הארץ כדי לקבוע מי יהיה היו"ר הבא - או הבאה - של המפלגה הגדולה ביותר בכנסת, והמועמד מטעמה לראשות הממשלה בבחירות הבאות. ynet יעביר היום שידורים ישירים מהקלפיות, ממטות המועמדים ומהמטה המרכזי של המפלגה.

 

עוד על הפריימריז בקדימה:

 

אמש עשו שני המועמדים מאמצים אחרונים לגייס קולות דרך הטלפון, והמאמצים האלה יימשכו גם היום בעזרת פעילי השטח. הקלפיות ייסגרו בסביבות השעה 22:00 - ואז תחל ספירת הקולות שבסופה יתברר אם לבני תוסיף להוביל את קדימה או שמופז יגמול לה על ההפסד הדחוק בפריימריז ב-2008. מופז כבר הודיע כי יקבל כל תוצאה ויישאר בקדימה, אולם לבני סירבה עד כה לספק התחייבות דומה. ההערכה הרווחת במערכת הפוליטית היא כי אם תפסיד למופז - לבני לא תסכים להישאר במפלגה בראשותו ותבחר בדרך ציבורית אחרת.

 

בשני המטות נערכו לוגיסטית להביא כמה שיותר מצביעים לקלפיות. למופז יש יתרון לוגיסטי בשל תמיכתם בו של ראשי קבוצות ופוקדים רבים ברחבי הארץ, ובעזרתם הוא אמור להביא את תומכיו אל הקלפי ולהבטיח שאחוזים גבוהים מהם ישלשלו לתיבה פתק עם שמו. לבני ואנשיה מצדם מבקשים להביא לקלפיות בעיקר מצביעים המוגדרים "חופשיים" - כאלה שאינם מזוהים עם אחד משני המועמדים - ובנו מערך לוגיסטי הכולל מאות מכוניות ומאות מתנדבים האחראים כל אחד על קבוצה של כארבעים מצביעים.

 

197 הקלפיות בבחירות לראשות קדימה יפעלו ב-104 אתרים שונים. את יום ההצבעה, שהכנתו ותפעולו הופקדו בידי חברה חיצונית, ילוו כוחות גדולים של משטרה וחברות אבטחה, שישגיחו על הסדר התקין. בימים האחרונים השלימה התנועה את הקמתו של "מרכז השליטה" שיפעל בחולון. התוצאות מכל קלפי וקלפי יועברו למרכז השליטה, ויאושרו על-ידי יו"ר ועדת הבחירות, השופטת בדימוס עדנה בקנשטיין, שגם תחתום עליהן לבסוף.

 

בתום הספירה הכוללת יוכרז רשמית שמו של המנצח באולם התקשורת המרכזי שהוקם במטה התנועה בפתח-תקווה. המועמד המנצח צפוי להגיע יחד עם פעילים וחברי כנסת למטה המרכזי ולשאת את נאום הניצחון.

 

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

 

לבני ומופז על הקו: טלפונים אחרונים

המועמדים לראשות המפלגה צפויים להתחיל את היום בקלפיות באזור מגוריהם. מופז יגיע עם רעייתו להצביע בקלפי המרכזית בכפר-סבא ולבני תממש את זכותה להצביע בעיר מגוריה - תל-אביב. במקביל יצביעו בשעות הבוקר גם יתר חברי הכנסת מקדימה משני המחנות, כל אחד באזור מגוריו. לאחר מכן הם יתמקמו בקלפיות מרכזיות. לבני ומופז יסיירו לאורך כל היום בקלפיות, ובשעות הצהריים ימסרו הצהרות לתקשורת.

 

נערכים לבחירות לראשות קדימה (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
נערכים לבחירות לראשות קדימה(צילום: ירון ברנר)

 

מי יהיה יו"ר קדימה? עוד כתבות ב-ynet:

 

אמש קיימו לבני ומופז שיחות טלפון עם מאות מצביעים פוטנציאליים בניסיון להבטיח שיתמכו בהם. מופז כינס את ראשי מטהו ביהוד, ואמר כי תחושתו טובה וכי הוא מרגיש שהוא יכול לנצח ולהוביל שינוי. "הגענו לרגע האמת", הצהיר, "אני רוצה לקרוא לכל התומכים לבוא ולהצביע, כי ההצבעה היא עבור שינוי פניה של ישראל. אנחנו נעשה שינוי. ביחד עשינו עבודה יוצאת מן הכלל. אני חש ביטחון, יש לנו הזדמנות לעשות שינוי. צריך לעבוד עד שייסגרו הקלפיות ויחד ננצח".

 

רק אחד יהיה יושב ראש (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
רק אחד יהיה יושב ראש(צילום: ירון ברנר)

 

ח"כ לבני שלחה הודעה קולית למתפקדים. בהודעה נאמר: "שלום, כאן ציפי לבני. זאת הקלטה - אבל מהלב. אומרים שהבחירות בקדימה מחר הן קרב חיי, אבל זהו מאבק

משותף שלנו - הישראלים, הציונים, שרוצים לחיות ולגדל את הילדים שלנו במדינה של שוויון הזדמנויות, ישראל בטוחה, מתקדמת וחופשית".

 

לבני אמרה בהקלטה כי היא נאמנה לדרכה: "כמנהיגת קדימה, נשארתי נאמנה לערכים שלנו בכל החלטה, גם במחיר פוליטי אישי, ועל זה הבחירות מחר. אם ניתן לייאוש, לאדישות להשאיר אותנו בבית - אנחנו עלולים לקום לבוקר שבו אין מנהיג שמייצג אותנו באמת ויכול להחליף את נתניהו. אל תתנו לאחרים להחליט עבורכם. תבואו. ננצח".


פורסם לראשונה 27/03/2012 00:12

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני או מופז? מי ייבחר
צילום: ירון ברנר
שאול מופז. "הגענו לרגע האמת"
צילום: עופר עמרם
ציפי לבני. "נשארתי נאמנה לערכים"
צילום: ירון ברנר
ספירת הקולות תחל אחרי 22:00
צילום: ירון ברנר
מומלצים