שתף קטע נבחר

צילומי טבח היהודים בטולוז נשלחו ל"אל-ג'זירה"

רשת הטלוויזיה הקטארית קיבלה בדואר כרטיס זיכרון המכיל קטע וידאו המתעד את שבעת מקרי הרצח שביצע המחבל מוחמד מראח. "מעשי הרצח ערוכים במשולב, וברקע נשמעת מוסיקה וציטוטים מהקוראן", מסר גורם משטרתי

זוועה מתועדת: צילומי וידאו ממסע ההרג של המחבל מטולוז, מוחמד מראח, נשלחו בדואר למשרדי רשת הטלווזיה "אל-ג'זירה" בפריז. משטרת צרפת אישרה לעיתון הבריטי "גרדיאן" כי קיבלה כרטיס זיכרון המכיל את קטע הווידאו, ומכתב שבו לוקח הצעיר ממוצא אלג'יראי אחריות על רצח ארבעה יהודים ושלושה חיילים.

 

הרוצח מטולוז - כותרות אחרונות:

 

לדברי גורם משטרתי, התאריך שהופיע על המעטפה שנשלחה ל"אל ג'זירה" היה יום רביעי שעבר. באותו יום כבר כיתרה המשטרה הצרפתית את ביתו של המחבל שבטולוז ואחת ההערכות היא שמראח קיבל סיוע מאדם נוסף. 

 

מדינה בהלם. בית הספר "אוצר התורה" בטולוז (צילום: MCT) (צילום: MCT)
מדינה בהלם. בית הספר "אוצר התורה" בטולוז(צילום: MCT)

 

רשת "אל-ג'זירה" לא שידרה את חומרי הווידאו, אך מקור משטרתי העריך כי שמרה לעצמה עותק של תיעוד מעשי הרצח.

 

מראח לקורבנו: "הרגת את האחים שלי, אני אהרוג אותך"

"מעשי הרצח ערוכים במשולב, וברקע נשמעת מוסיקה וציטוטים מהקוראן", אמר גורם משטרתי. בקטע המציג את הרצח הראשון שביצע מראח, הוא נראה יורה למוות בצנחן צרפתי. מראח פגש את הקורבן לאחר שפנה אליו בעקבות הודעה שפרסם החייל באינטרנט שבה הציע את אופנועו למכירה. בקטע נראה המחבל מתעניין בתפקידו הצבאי של הצנחן ואז יורה בראשו שני קליעים כשהוא אומר "הרגת את האחים שלי, אני אהרוג אותך".

 

הקטע המציג את מקרה הרצח השני, שבו ירה מראח בשני חיילים ופצע חייל נוסף באורח קשה, תואר כ"סצנה אכזרית באופן קיצוני", שבסופה נראה המחבל נמלט על אופנועו כשהוא צועק "אללה אכבר".

 

"הם יכלו לתפוס אותו בחיים, אבל העדיפו להרוג אותו". דירת המחבל ()
"הם יכלו לתפוס אותו בחיים, אבל העדיפו להרוג אותו". דירת המחבל

 

במהלך 32 שעות ההתבצרות בדירתו שבטולוז, התגאה מראח בפני השוטרים שניהלו עמו משא ומתן, בכך שצילם את שבעת מקרי הרצח, ואף טען כי פרסם את הצילומים באינטרנט למרות שלא נמצאו כל עדויות לכך. עדי ראייה וחוקרי היחידה למלחמה בטרור אמרו כי מראח תיעד את התקיפות האכזריות באמצעות מצלמה מסוג Go-Pro שהייתה תלויה על חזהו.

 

בינתיים, אביו של המחבל הודיע כי בכוונתו להגיש תלונה באלג'יריה נגד ממשלת צרפת בגין הרג בנו. לטענתו, "הם יכלו לעצור אותו בחיים, לנטרל אותו באמצעות גז מדמיע ולעצור אותו. הם העדיפו להרוג אותו".

 

במקביל, התביעה בצרפת הגישה אישומים מוקדמים נגד אחיו של המחבל מטולוז, עבדל קאדר מראח, בגין שותפות ברצח וקשירת קשר לביצוע מעשה טרור. הוא חשוד כי סייע לו, ולפי דיווחים בכלי תקשורת שונים במדינה מחשבו הנייד של האח אוכן בסמוך לבית הספר היהודי "אוצר התורה" ביום שבו ביצע מראח את הפיגוע. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תיעד את מקרי הרצח. מוחמד מראח
צילום: AFP PHOTO / M6 NO FRENCH TV
יואשם בסיוע לרצח. האח עבדל קאדר
צילום: AFP PHOTO / M6 NO FRENCH TV
אחד משבעה קורבנות. יונתן סנדלר
צילום: אהרן גץ
תביעה נגד ממשלת צרפת. סרקוזי
צילום: AP
מומלצים