שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: אבי מועלם
  "אליאב הבטיח להכין דבר תורה להיום"
  מאיר חג'בי, מורה בבית הספר שבו למדו בני משפחת שאער שנספו בשריפה ברחובות, סייע כמתנדב בכיבוי הדליקה, והזדעזע לגלות שתלמידיו בקורבנות. "הם היו פשוט ילדים חמודים, מלאכים". הרב אפרים וייס, מנהל בית הספר: "האובדן קשה מנשוא"

  בבית הספר תלמוד תורה - הרא"ם ברחובות אמורים היו התלמידים לחגוג מסיבת סיום של פרק בגמרא. תחת זאת עסקו המורים בשיחות תנחומים עם תלמידיהם, לאחר שאיבדו שלושה מתלמידי המוסד בשריפה שפרצה הלילה (ג') בבית משפחת שאער ברחובות: אליאב בן ה-11, אביתר בן ה-8 ואמיתי בן ה-7. הם נספו בשריפה שפרצה בביתם יחד עם אחיהם הקטנים שירה (3), איתמר בן השנתיים, ואביהם גיא (38). "אליאב הבטיח שיכין דבר תורה לכבוד המאורע, אבל זה כבר לא יקרה", סיפר מאיר חג'בי, מורה בבית הספר.

   

  לא יגיעו עוד לבית הספר. אביתר, אליאב ואמיתי שאער ()
  לא יגיעו עוד לבית הספר. אביתר, אליאב ואמיתי שאער
      

  אסון ברחובות - כותרות אחרונות ב-ynet:

  האם זעקה - "הצילו אותם"

  "האב חרף את נפשו ומת בשביל להציל את ילדיו"

  האם: "אין לי יותר שום דבר בעולם לחיות בשבילו"

   

  "על ילדים כל כך רכים וזכים קשה לספר הרבה. כל השלושה היו פשוט ילדים חמודים, מלאכים, בעלי סבר פנים נעים. ההורים תמיד היו מאוד מעורים במה שקורה בבית הספר, אליאב תמיד חייך, פשוט היה מרוח לו חיוך על הפנים. אמיתי היה פשוט מתוק כמו שרק ילדים בגילו יכולים להיות. היה כיף ללמד אותם ולהסתכל עליהם, הם גם היו תלמידים מעולים", נזכר חג'בי.

   

  בנוסף על עיסוקו כמורה, התנדב חג'בי ב"איחוד הצלה", והוזעק אמש לזירת האירוע. "בדרך התחילו לזרום הפרטים והבנתי שמדובר בביתם של שלושת הילדים המתוקים האלה", שיחזר. "כשקיבלתי את הקריאה לא האמנתי שזה יהיה כל כך קרוב אליי, הייתי שם עד השעות הקטנות של הלילה. חזרתי הביתה וחיבקתי את הילד הקטן שלי שישן. זה נותן ראייה אחרת לחיים. כמורה, כמתנדב, הכול מתחבר, ההוראה עם הסיטואציה הזו".  

   

  האב וחמשת ילדיו נספו בדליקה שפרצה בדירת המשפחה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בבית הספר התקיימה בשעת בוקר ישיבה של כל הצוות החינוכי והפדגוגי, כולל פסיכולוגים, שסיפקו הדרכה למורים. גם רב הגיע למקום כדי לחזק את אנשי הצוות. בהמשך קיימו המורים שיחות עם התלמידים בכל כיתה, ובמהלך היום ימשיכו לתת מענה לחברים הכואבים. "כולם פה מבולבלים, כל אחד מבטא רגשות בצורה אחרת - מגיע ילד ואומר לי, 'הרב, חבר שלי נשרף'. זה מזעזע, איבדנו שלושה בנים".

   

  המנהל: הם היו ילדיי האישיים

  "כל המלמד את בן חברו תורה כאילו ילדיו – כל הילדים האלה הם ילדיי האישיים", אמר הרב אפרים וייס, מנהל בית הספר תלמוד תורה - הרא"ם, שבו למדו שלושה מבני משפחת שאער: "האובדן קשה מנשוא", הוסיף הרב.

   

  הרב וייס אסף את כל תלמידיו ושוחח עמם על הטרגדיה הנוראית. על שלושת הילדים אמר: "מדובר בשלושה תלמידים שעשו את דרכם בבית הספר מכיתה א'. הם היו ילדים חיוביים, מנומסים ונעימי הליכות".  

   

  מודעת אבל של משפחה שלמה (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
  מודעת אבל של משפחה שלמה(צילום: עופר עמרם)
   

  המנהל סיפר על משפחת שאער: "מדובר במשפחה חינוכית, למופת, עם הורים מעורבים מאוד בחינוך הילדים". עוד סיפר: "אנחנו המומים ומזועזעים מהמקרה. קיימנו הבוקר שיחה עם צוות העירייה, משרד החינוך והמורים, עברנו בין הכיתות ושוחחנו עם התלמידים. אנחנו נערכים להמשך היום".

   

  בית הספר תלמוד תורה שבו למדו בני משפחת שאער ()
  בית הספר תלמוד תורה שבו למדו בני משפחת שאער
   

  השריפה פרצה ביחידת הדיור שבה התגוררו בני המשפחה ברחובות. האם אביבית שאער, שהייתה באותו זמן בדירה סמוכה, פרצה בזעקות שבר כשנודע לה על האסון.

   

  בית המשפחה המפויח (צילום: דוברות כיבוי והצלה) (צילום: דוברות כיבוי והצלה)
  בית המשפחה המפויח(צילום: דוברות כיבוי והצלה)
   

  הלוויית בני המשפחה תתקיים בשעה 15:00 בבית העלמין מרמורק בעיר. מפרטי חקירה ראשוניים, עולה כי הילדים שהו בבית בעת שהשריפה פרצה והאב, שהבין את גודל האירוע, פרץ פנימה במטרה להציל את ילדיו, אך נלכד בתוך הלהבות ולא יכול היה להימלט. "הבית שלי נשרף, הילדים בפנים, שלחו אמבולנסים, תגיעו מהר מהר", זעקה האם בשיחה למוקד מד"א, כמה שניות לאחר שראתה מול עיניה את ביתה עולה בלהבות. צוותים גדולים של פרמדיקים ורופאים נשלחו למקום, בראשות המנכ"ל אלי בין, אך זה היה כבר מאוחר.

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  שעות ספורות לאחר מכן, התעוררו חבריהם של שלושת הילדים - שלמדו בבית הספר בכיתות א', ב' ו-ו' - ליום אבל במוסד החינוכי. הצוות החינוכי והתלמידים כולם הביעו זעזוע עמוק מהטרגדיה הקשה, והרב הראשי של רחובות, הרב שמחה הכהן קוק, הגיע לחזק את הנוכחים. "זה אסון שמחריד את כל הלבבות, דבר שהוא איום ונורא", אמר. 

   

  "אנחנו בית ספר קטן, כולם מכירים את כולם. אני רוצה לבכות כשאני חושב שלא אראה יותר את החברים שלי", כך הגדיר אחד התלמידים בבית הספר את התחושות הקשות במוסד החינוכי בעקבות מותם של הילדים.  

   

  מכבי האש והמשטרה החלו בבדיקת נסיבות המקרה, ויבחנו, בין היתר, חשד לרשלנות. במקביל, התאספו בחצר בני המשפחה, רובם ככולם המומים מכדי לדבר. בכי קורע לב עולה משם. אחת מקרובות המשפחה זעקה: "איפה הילדים שלנו, איפה?".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אליאב שאער
  אביתר שאער
  אמיתי שאער
  ניסה להציל את ילדיו. גיא שאער
  זירת השריפה ברחובות
  צילום: עופר עמרם
  השכנים האבלים
  צילום: עופר עמרם
  מומלצים