שתף קטע נבחר

רוני חזקיהו ימונה ליו"ר הבנק הבינלאומי

המפקח על הבנקים לשעבר, שהפסיד לאחרונה בהתמודדות על תפקיד מנכ"ל בנק לאומי, ימונה ליו"ר הבנק הבינלאומי במקומו של ז'אק אלעד

אחרי שהפסיד בהתמודדות על תפקיד מנכ"ל בנק לאומי, המפקח על הבנקים עד לפני שנה וקצת, רוני חזקיהו, ימונה ליו"ר הבנק הבינלאומי. מאז פרש מתפקידו הממלכתי, ממתין חזקיהו למשרה בכירה במערכת הבנקאית.

 

 

יו"ר הבנק הבינלאומי, ז'אק אלעד, הודיע היום לדירקטוריון הבנק על רצונו לפרוש מתפקידו. אלעד מכהן בדירקטוריון הבנק מאז העברת השליטה בבנק לקבוצת בינו-ליברמן בשנת 2003 ומאז ספטמבר 2006 הוא יו"ר הדירקטוריון. כמן כן כיהן במרוצת השנים גם כיו"ר החברות הבנות: יובנק ופיבי שוויץ. מועד מינויו של חזקיהו טרם נקבע והוא כפוף לאישורים רגולטורים בהם אישור בנק ישראל.

 

לחזקיהו (60) הנחשב מקורב לנגיד פישר, ותק של כ-30 שנה במערכת הבנקאית. קודם לתפקידו בפיקוח, היה ראש החטיבה העסקית בבנק דיסקונט ולפני כן שימש במגוון תפקידים בבנק הפועלים

 

דירקטוריון הבנק וההנהלה הודו לאלעד על תרומתו החשובה לקבוצת הבינלאומי, "תרומה ששיאה בהתוויית אסטרטגיה שיישומה הביא לצמיחת קבוצה בנקאית איתנה ומגוונת, שצלחה את המשברים העולמיים ומהווה שחקן חשוב בזירה התחרותית של הבנקים הגדולים". מחר יפרסם הבנק הבינלאומי את הדוחות הכספיים לשנת 2011. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הבנק הבינלאומי
רוני חזקיהו: גדל בבנק דיסקונט
צילום: אורי פורת
מומלצים