שתף קטע נבחר

המנכ"ל הבא של לאומי: רקפת רוסק-עמינח

דירקטוריון בנק לאומי בחר ברקפת רוסק-עמינח למנכ"ל הבא של לאומי, במקום גליה מאור. צפויה להיכנס לתפקיד במהלך הרבעון השני, ולאחר אישור בנק ישראל. יו"ר ומנכ"ל הפועלים מפרגנים: "מעריכים את מקצועיותה. אין לנו ספק כי רקפת תמשיך במסורת רבת השנים של תחרות אמיתית ועזה, אך הוגנת"

דירקטוריון בנק לאומי בחר ברקפת רוסק-עמינח למנכ"ל הבנק הבא במקומה של גליה מאור. מינויה של רוסק-עמינח כפוף לאישור בנק ישראל וייכנס לתוקף לאחר קבלת האישורים הרגולטוריים הנדרשים.

 

 

רקפת רוסק-עמינח (46) נשואה + 2, היא מוסמכת במינהל עסקים (M.B.A) ובוגרת בחשבונאות וכלכלה (B.A) ובמשפטים (L.L.B), מאוניברסיטת ת"א.

 

רוסק-עמינח עובדת בלאומי ב-8 השנים האחרונות ומכהנת כיום כמשנה בכיר למנכ"ל וכראש החטיבה העסקית של הבנק. בין השאר אחראית רוסק-עמינח על מערך בניה ונדל"ן של הבנק ומערך אשראים מיוחדים, ומשמשת כמנהלת האשראי הראשית של קבוצת לאומי.

 

טרם הצטרפותה ללאומי, היתה שותפה במשרד רו"ח סומך-חייקין KPMG, ובין השנים 2003-2000 כיהנה כמנכ"ל המשרד. בין השנים 1994-1992, כיהנה כעוזרת למשנה למנכ"ל לאומי דאז, גב' גליה מאור.

 

בבנק המתחרה - מפרגנים

דירקטוריון הבנק שהתכנס היום (א') בשעות הצהריים המוקדמות לקבוע מי ישב על כסא המנכ"ל אחרי פרישתה של מאור, העדיף את רוסק עמינח, כצפוי, על פני המפקח על הבנקים לשעבר, רוני חזקיהו, שהתמודד גם הוא על התפקיד.

 

יו"ר לאומי, דוד ברודט, אמר היום כי הוא משוכנע "שבזכות יכולתה וכישוריה המוכחים, תוביל רוסק-עמינח את הבנק והקבוצה להישגים משמעותיים בתקופה המאתגרת הנוכחית".

 

לאחר קבלת ההחלטה איחלה מנכ"ל לאומי, גליה מאור, לרוסק-עמינח, הצלחה רבה בתפקיד והביעה את בטחונה כי לאומי ייהנה מהיכרותה העמוקה עם הבנק, היכרות שתסייע בעדה להיכנס לתפקיד באופן מהיר וחלק, לטובת הבנק, לקוחותיו, עובדיו ובעלי המניות שלו.

 

מאור צפויה לסיים את תפקידה לאחר קבלת האישורים הרגולטוריים למינוי המנכ"ל החדש, ולאחר קיום תהליך מסודר של העברת התפקיד.

 

כזכור, ב-1 לינואר הודיעה מנכ"ל הבנק, גליה מאור על כוונתה לפרוש לאחר 17 שנה בהן כיהנה בתפקיד. מיד לאחר מכן הודיע יו"ר דירקטוריון הבנק, דוד ברודט, למפקח על הבנקים, על הקמת ועדת איתור למינוי מנכ"ל חדש לבנק.  ברודט עצמו כיהן כיו"ר הוועדה וחבריה הם הידרקטורים פרופ' גבריאלה שלו, פרופ' אפרים צדקה, ציפי גל-ים ודורון כהן.

 

עם הקמת ועדת האיתור, אמר ברודט כי "הוועדה תהיה פתוחה וקשובה לכל פנייה של כל אדם הרואה בעצמו מועמד מתאים לתפקיד, ותתייחס לכל פנייה באופן זהה ושווה. במידת הצורך עשויה הוועדה לפנות גם באופן יזום לאנשים אשר היא תראה בהם מועמדים ראויים לתפקיד".

 

בבנק הפועלים פירגנו למנכ"לית המיועדת ופרסמו הערב תגובה על בחירתה: "אנו מברכים את רקפת רוסק-עמינח עם בחירתה לתפקיד מנכ"ל בנק לאומי", כתבו יו"ר דירקטוריון הפועלים, יאיר סרוסי ומנכ"ל הבנק, ציון קינן. "אנו מכירים את רקפת שנים רבות, ומעריכים את מקצועיותה וניסיונה. אין לנו ספק כי בתפקידה כמנכ"ל בנק לאומי תמשיך רקפת רוסק-עמינח במסורת רבת השנים של תחרות אמיתית ועזה, אך הוגנת, בין הבנקים בישראל, לטובת הלקוחות, המערכת הבנקאית והמשק הישראלי כולו".

 

השניים הוסיפו וכתבו "בהזדמנות זו אנו מבקשים לאחל מקרב ליבנו הצלחה למנכ"לית הפורשת, גליה מאור, בדרכה החדשה. תרומתה לבנקאות הישראלית בשנות כהונתה היתה ברוכה ומשמעותית, ואנו משוכנעים כי היא תמשיך לתרום למשק ולקהילה הישראלית גם בשנים הבאות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רון קדמי
רקפת רוסק-עמינח. מנכ"ל אחרי 8 שנים
צילום רון קדמי
דוד ברודט, יו"ר בנק לאומי
צילום: בן לם
מומלצים