שתף קטע נבחר

יציאת מצרים - על פי "קווין"

כל האמצעים כשרים לפסח בדרך למטרה הנעלה: להרביץ יהדות ביהודי התפוצות. כך הפכה "רפסודיה בוהמיינית" של "קווין" האגדית, ל"רפסודיה מצרית" של יציאת מצרים ההגדית. צפו בסיפור ההגדה ב-3:47 דקות (כולל פרשנות) - ותיהנו

העם היהודי אולי עושה בעיות למי שמעוניין להתגייר, אבל אין לו בעיה לגייר להיטים שרחוקים מיהדות כרחוק בוהמיה מיציאת מצרים. כך הפכה "רפסודיה בוהמיינית" של "קווין" האגדית, ל"רפסודיה מצרית" של יציאת מצרים ההגדית.

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

בישיבת "אש התורה" שמרכזה בירושלים, אך סניפיה פזורים ברחבי העולם - עושים זאת שוב, וכל האמצעים כשרים לפסח בדרך למטרה הנעלה: להשיב את יהודי התפוצות לכור מחצבתם. כמו בעבר, גם הפעם הולכים שם על קליפ עם פוטנציאל ויראלי מדבק. מעניין מה היה לפרדי מרקורי ז"ל לומר בעניין.

 

"הכל התחיל כשאחת הגולשות באתר הציעה את הרעיון לחבר את 'רפסודיה בוהמיינית' לתסריט של יציאת מצרים", מספר ל-ynet הרב נחמיה קופרשמיט, ר"מ ב"אש התורה". הרב קופרשמיט ראה את הפוטנציאל מתממש לנגד עיניו, ומיהר לחבר את מילים בעזרת הצוות. 

 

 

כוכבי הקליפ הפעם הם הבובות של יצחק פקר, שברשותו למעלה ממאה פריטים. כל שנדרש מהחבורה זה לבחור את "השחקנים הראשיים" – ולצאת לדרך. התוצאה: קליפ פרודי עשוי היטב בכל פרמטר, שמצליח ב-3:47 דקות לספר את סיפור יציאת מצרים מתחילתו ועד סופו – בתוספת מפרשים, ועד לקבלת התורה.

 

"הקליפים הללו הם כיף גדול", מודה הרב קופרשמיט, שהפך למפיק לעת מצוא. אחרי שהשתולל ברשת עם קליפים מצליחים לראש השנה, פסח, פורים וחנוכה – השנה ובשנה שעברה – קצת קשה לו, לדבריו, להתעלות על הפעם הקודמת ולהישאר יצירתי.

 

"הרעיון תמיד הוא למצוא כלי שאותו נוכל לנצל כדי להגיע למאסות של יהודים", הוא אומר. "במקרה של 'קווין' זו דרך נהדרת לשדרג את השיר לשיר קודש כמעט, וזה מה שאנחנו עושים: מנצלים את האינטרנט שהוא כלי מלא טומאה, למטרות נעלות, כך שכל אחד יכול ליהנות מזה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הולי מוזס? הולי פרדי!
צילום: Gettyimages Image bank
קריעת ים סוף בקליפ
מומלצים