שתף קטע נבחר

השריפה ברחובות: במותם מנעו גזירות קשות

שעות ספורות לאחר הלוויותיהם של בני משפחת שאער, פונה הרב לאו לאלמנה השכולה, ומציע "נטפי תנחומים", בהתייחסו גם לנרצחי הפיגוע בטולוז: "מי יודע אם במותם של התמימים האלה לא נתבטלו גזירות רעות שאיימו על כלל ישראל"

הרב הראשי לתל אביב-יפו, ישראל מאיר לאו, התייחס היום (ג') לטרגדיה ברחובות, שהסתיימה במותם של אב וחמשת ילדיו בשריפה. הוא פנה לאלמנה השכולה והציע "נטפי תנחומים" בכך שמותם של יקיריה בא לכפר על גזירות קשות שהיו אמורות לרדת אולי על עם ישראל, והזכיר גם את נרצחי הפיגוע בטולוז מן השבוע שעבר.

 

עוד ב"אורות":

 

בראיון ל-ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית" לקראת חג הפסח הקרב, הזכיר הרב לאו את עבודת הפרך שעברו ישראל במצרים, ואמר כי אם המשפחה היא "מחנכת כיתה י"א שמכירה בוודאי את המדרש על השעבוד במצרים, שם הייתה סלקציה מֶנְגֶלית של 'כל הבן היילוד היאורה תשליכוהו'", כדבריו. 

 

 

הוא הוסיף וסיפר כי לאחר יציאת מצרים, כשבני ישראל עמדו על שפת היאור – המים לפניהם והמצרים מאחוריהם – הייתה זו לבנה ועליה גופת תינוק עברי שהביא המלאך גבריאל לכיסא הכבוד, שהכריע את דינם של המצרים.

 

"מוקדם מדי לדבר על ניחומים"

"גברת שאער היקרה והאומללה", פנה הרב, "מי יודע אילו גזירות היו מאוימות לרדת עלינו. שלושת הילדים בטולוז בשבוע

שעבר למשפחות מונסנגו וסנדלר, וחמשת ילדייך – מי יודע אם במותם של התמימים האלה החפים מחטא לא נתבטלו גזירות רעות שאיימו על כלל ישראל.

 

"זו אולי מחשבה שאולי תוכל להעניק לך נטפי תנחומים, אם לא ניחומים של ממש, כי מוקדם מדי לדבר על ניחומים".

 

היום הובאו למנוחות גיא שאער ו-5 ילדיו אליאב, אביתר, אמיתי, שירה ואיתמר. הרב הראשי לישראל יונה מצגר, שהשתתף בהלוויה – ניחם ואמר: "אביבית המחנכת הדגולה, את וגיא גידלתם משפחה לתפארת. גיא אציל נפש, צנוע, אהוב על הבריות, שמעתי עליו עשרות שבחים. הייתם מנורה של שבעה קנים, שישה כבו היום, אין הסברים, אנחנו צריכים להתחזק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מציע "נטפי תנחומים". ההלוויה ברחובות
צילום: נועם מושקוביץ
הרב ישראל מאיר לאו
צילום: גיל יוחנן
מומלצים