שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז

הליכוד על נצחון מופז: 'קדימה הגיעה לסוף דרכה'

מופז הביס את יו"ר האופוזיציה, ובליכוד תקפו: "הלילה הסתיים מאבק על רסיסי מפלגה שאיבדה את אמון הציבור". שלי יחימוביץ' קראה ללבני להישאר: "יש לה מקום של כבוד במערכת הפוליטית"

בעקבות ניצחונו הסוחף של שאול מופז בבחירות לראשות קדימה, בירכו במערכת הפוליטית על היבחרו, אבל היו כאלו שתקפו את קדימה. יו״ר צוות התגובות של הליכוד, ח"כ אופיר אקוניס, אמר כי הוא מאחל למופז שנים ארוכות כיו״ר אופוזיציה. "בכל מקרה, קדימה הגיעה לסוף דרכה. הלילה הסתיים מאבק על רסיסי מפלגה שאיבדה את אמון הציבור״, הוא אמר. ח"כ כרמל שאמה הכהן הוסיף: "״ההכרעה בקדימה חסרת משמעות מבחינת הליכוד או עתיד המדינה. כל השפעתה היא על הרכב גוש השמאל ההולך ומתכווץ״.

 

הפריימריז בקדימה - כותרות אחרונות:

דליה איציק: "שאול יחבק את ציפי"

תוצאות לא רשמיות: מופז ניצח בקרב על קדימה

 

גם ח"כ ציפי חוטובלי מהליכוד תקפה את קדימה: "בהיעדר אידיאולוגיה ומנהיגות, כל מה שנותר הוא לצפות בתהליך שבו קדימה תיעלם מהמפה הפוליטית. בחירת מופז לא משנה את המפה הפוליטית ואת העובדה כי הליכוד בראשות נתניהו יובילו את הממשלה הבאה". והיו כאלו בליכוד שקראו למופז להצטרף לממשלה. ח"כ מירי רגב:  "אני שמחה בשביל מופז. ניצחונו הוא ניצחון השטח על סיסמאות נבובות של ציפי לבני. אני מקווה לראותו בקואליציה בראשות נתניהו".

 

מופז. ברכות מהעבודה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מופז. ברכות מהעבודה(צילום: מוטי קמחי)

 

אבל היום גם שבירכו. יושבת ראש מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', בירכה בעמוד הפייסבוק שלה את מופז על היבחרו, וקראה ללבני להישאר בזירה. "מדובר באדם ראוי שתרם רבות למדינה. מקווה שגם ציפי לבני לא תפרוש,

 יש לה מקום של כבוד במערכת הפוליטית", כתבה יחימוביץ' שקראה למצביעי קדימה "לחזור/להצטרף לעבודה בראשותי". 

 

גם סיעת העצמאות של שר הביטחון אהוד ברק בירכה את שאול מופז "על בחירתו ליו"ר מפלגת קדימה ועל התמיכה הרחבה לה זכה".

 

יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, אמרה כי קדימה שינתה כיוון: ״בחירתו של מופז ממצבת את קדימה כמפלגת מרכז-ימין ברורה. בכך היא תפסיק להשלות את מצביעי השמאל שהיא אפוזיציה לנתניהו. קדימה, שהייתה שותפה ואף יוזמת של גלי החקיקה האנטי-דמוקרטיים העכורים ביותר, מתייצבת כעת עם בחירתו של מופז, כמועמדת לשותפות בממשלת נתניהו".

 

מנגד, בסיעת יהדות התורה בחרו לתקוף את ציפי לבני, שהסיתה לטענתם נגד החרדים. "לבני בחרה בעצת יועציה לתקוף את החרדים בשנתיים האחרונות ללא הרף והודחה הערב", אמר ח"כ משה גפני. לדבריו, "כפי שמפלגת שינוי נעלמה מהמפה הפוליטית, וכל מפלגות השנאה נמחקו, בוחרי קדימה אמרו גם היום לא לשנאה ולא להסתה נגד החברה החרדית".

 

בקדימה עצמה, חברי הכנסת ממחנה מופז ביקשו לשמור על אחדות. "שאול צריך לחבר את כל הכוחות בקדימה", אמרה ח"כ דליה איציק, שווקא ישבה על הגדר בזמן הפריימריז. "שאול יחבק את ציפי, אבל בשביל חיבוק צריך שניים. אני מקווה שיהיה לה את היכולת והכוח לעמוד מאחוריו. מהיום זו קדימה חדשה, צריך לאחד את הכוחות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שאול מופז
צילום: מוטי קמחי
ציפי לבני
צילום: ג'ורג' גינסברג
ח"כ כרמל שאמה הכהן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים