שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  משחק הכיסאות: מאחורי הקלעים של 'משחקי הכס'

  אם בעונה הראשונה של "משחקי הכס" קיבלנו אלימות קשה, התזת ראשים, סקס חסר מעצורים וגילוי עריות, יוצרי העונה השנייה וכוכביה מבטיחים בראיון ל-ynet שעוד לא ראינו כלום. "אתם תתעניינו גם בדמויות שלא תוכלו לסבול"

  אם תשאלו את המכורים לסדרה "משחקי הכס" הם יגידו לכם שבשנה שעברה העולם נחלק לאלו שקראו את "שיר של אש ושל קרח", סדרת הספרים הסוחפת של ג'ורג' אר. אר מרטין ולאלו שהתוודעו לעולם הזה, דרך סדרת הטלוויזיה.

   

  העונה הראשונה של "משחקי הכס" כבשה את העולם בעלילה יצירתית ומלאת דמיון שלא היה מוכר לקהל מתכניות טלוויזיה אחרות, כולל אלו המצליחות כמו "ספרטקוס", "רומא" ו"דם אמיתי". הסדרה הביאה משהו חדש, אלים, סקסי, מורכב ועמוק שגרם לצופים להתמכר. מהדקות הראשונות של הפרק הראשון ניתן היה להבין שהצופה נחשף לעולם חדש ושלא נותר לו אלא להתמסר לו.

   

  מתוך העונה השנייה של "משחקי הכס" (צילום: HBO) (צילום: HBO)
  מתוך העונה השנייה של "משחקי הכס"(צילום: HBO)

   

  העלילה מתרחשת בשבע ממלכות ועוקבת אחר מאבק הירושה האלים על כתר הברזל בין משפחות האצולה השונות. בסוף העונה הראשונה עזבנו את חאליסי כשהיא יוצאת עירומה ממדורת ההלוויה של בעלה, כשהיא מוכנה לכבוש את העולם.

   

  את ג'ון סנואו עזבנו כשהיה על החומה בערבות המושלגות של הצפון הרחוק עם יתר המנודים והפושעים של 'משמר הלילה'. הנער המטורף ג'ופרי, צאצא של גילוי העריות בין סרסיי וג'יים לאניסטר, תפס את כס הברזל, כשרוב סטארק עם צבא גדול מאחוריו עושה את דרכו במטרה להפיל את ג'ופרי ולנקום את מות אביו. אלו הן שלוש העלילות המרכזיות בהן תתרכז העונה השניה של "משחקי הכס" שתשודר מחר (חמישי ב- 22:00, yes Oh HD).

   

  "העולם בעונה השנייה הופך להיות גדול יותר וגם נראה יותר טוב מהעונה הקודמת", אומר דיוויד בניאוף, אחד משני הכותבים של הסדרה. "הדמויות מתפזרות בחלקים שונים בעולם ולצורך כך צילמנו בשלוש מדינות שונות: אירלנד, קרואטיה ואיסלנד. הלוקיישנים מדהימים והשחקנים פשוט העלו את הרף. לשחקנים הוותיקים היתה שנה להכיר את הדמויות שלהם ואנחנו למדנו טוב יותר כיצד לכתוב להם".

   

  דיוויד בניאוף (מימין) ודניאל וויס (משמאל). "יהיה מרשים יותר" (צילום: HBO) (צילום: HBO)
  דיוויד בניאוף (מימין) ודניאל וויס (משמאל). "יהיה מרשים יותר"

   

  דיוויד בניאוף ודניאל וויס, שני כותבים אמריקאיים, קיבלו לפני כשש שנים טלפון מסוכנו של הסופר ג'ורג' אר.אר. מרטין שהציע להם לעשות אדפטציה קולנועית לספרים. כשהם הבינו שלא ניתן יהיה לצמצם את החומרים לשעתיים של מסך גדול, החליטו השניים להפוך את הספרים לסדרת טלוויזיה, כאשר כל עונה מורכבת מעשרה פרקים בני שעה. שבשש השנים האחרונות הקדישו השניים את חייהם לכתיבת שתי העונות הראשונות ובימים אלו הם מסיימים לכתוב את העונה השלישית.

   

  מה היה האתגר הכי גדול שעמד בפניכם באדפטציה?

   

  "אני חושב שהגודל", עונה וויס. "הספרים כל כך מאסיביים, יש כל כך הרבה עלילות, כל כך הרבה דמויות. יש לנו עשר שעות לעונה, שזה עצום ועדיין, גם עם מספר השעות הזה אי אפשר לגעת בכל דמות או בכל עלילה. אם היינו נוגעים בכל דמות היינו מקבלים 45 שניות לעלילה בכל פרק. רק הניסיון  לחבר בכל כל האלמנטים כדי שהצופה יוכל לעקוב - הוא קשה. אם זאת, אני חושב שנשארנו נאמנים לספרים ככל שניתן".

   

  ומה הופך את הסדרה לחזקה לדעתך?

   

  בניאוף: "קודם כל הדמויות. אני זוכר שקראתי את הספר הראשון בסדרה ובאותו הרגע שבראן סטארק נדחף מהחלון על-ידי ג'יים לאניסטר הבנתי שאני קורא משהו אחר, שונה מכל ספר פנטסיה ומכל רומן שקראתי עד היום. אתה מתקרב לדמויות ונעשה כל כך מעורב בעלילה. אתה גם מתעניין בדמויות שאתה לא ממש יכול לסבול"

   

  ווייס: "אני מאוד אהבתי את העובדה שמצד אחד אתה עובר לעולם מטורף של פנטסיה ודמיון ומצד שני הגיבורים שלו הם אנשים שהיית יכול לפגוש בחיי היום יום שלך. יש בהם משהו שחוצה עולמות".

   

  אמיליה קלארק. "סצנות הסקס היו לא קלות מבחינה רגשית" (צילום: HBO) (צילום: HBO)
  אמיליה קלארק. "סצנות הסקס היו לא קלות מבחינה רגשית"

   

  נדמה שאותם הדברים משכו לפרוייקט גם את אמיליה קלארק המגלמת את דאנאריס טארגרייאן הלא היא חאליסי, מלכת הדרקונים המופלאה. "אני חושבת שהסדרה הולכת מעבר לכל סדרת פנטסיה שנמצאת בסביבה. היא מייצגת את החיים האמיתיים ויש בה דברים שכל אחד יכול להזדהות איתם. יש בה משפחה ואהבות ופוליטיקה והיא מתמודדת עם הרבה דברים קשים לצפיה, אבל ממכרים באותה המידה. יש המון תוכן והרבה אנשים מוכשרים. HBO יודעים לעשות טלוויזיה אמיצה וטובה".

   

  לקלארק הצעירה, שהתייצבה לראיון בשיערה הטבעי והחום וללא מחלפות הפלטינה הארוכות שמזוהות כל כך עם חאליסי, הסדרה היא ההתנסות הרצינית הראשונה שלה בעולם המשחק והדמות של דאנאריס, היא דמות לא פשוטה למשחק, במיוחד לאור התהפוכות הרבות שעברה בעונה הראשונה. היא הפכה מנערה תמימה וחלשה למנהיגה סוחפת ונוגעת ללב ובכך, לאחת הדמויות היותר בולטות ואהודות.

   

  בעונה הראשונה היו סצנות קשות ולא מעט סצנות סקס. איך התמודדת עם זה?

  "היה לי מפחיד. אבל, הדמות עזרה לי להתנתק מעצמי ולהכנס לנעליה. הדמות לא נהנתה מהסקס וזה עזר לי להבין ולחוות את מה שעובר עליה ולהכניס למשחק גם את הרגשות והפחדים שלי. לא היה לי ספק שזה הכרחי ושצריך להראות לצופים את מה שהיא עוברת, שהוא קשה וטראומטי. זו היתה משוכה גדולה מאוד עבורה אבל אני חושבת שדאנאריס הפכה למי שהיא בגלל אותה החוויה. למזלי, בעונה השניה אני כל הזמן עם הבגדים עלי".

   

  מה קורה לדאנאריס בעונה השניה?

  "חל עלי איסור מוחלט לגלות, אבל בגדול הדמות נמצאת במקום מאוד מתסכל. בסיום העונה הראשונה היא היתה במקום רוחני וגבוה אחרי שהיא "ילדה" שלושה דרקונים ועכשיו היא חייבת להתמודד עם הצדדים הפרקטיים של החיים, דבר שמוריד אותה חזרה לקרקע. אז זו עונה מתסכלת עבורה".

   

  על סט הצילומים (צילום: HBO) (צילום: HBO)
  על סט הצילומים

   

  מי שעוד שנמצא בתקופה מתסכלת עם יריית הזינוק של העונה השנייה הוא ג'יים לאניסטר, הבן יפה התואר וחסר הרחמים לבית לאניסטר, הידוע בכינויו "שוחט המלך". ג'יים, המגולם על ידי השחקן הדני, ניקולאי קוסטר וולדאו, מסיים את העונה לא כאדם חופשי, אלא כאסיר של רוב סטארק כשסכנת חיים מרחפת על ראשו.

   

  "אני לא בטוח שהייתי רוצה את ג'יים כחבר", אומר קוסטר וולדאו, "הוא כל כך מעוות ויהיר ומעצבן, אבל יש בו המון כנות שאני אוהב והוא אומר את הדברים כמו שהם".

   

  ומה בנוגע ליחסים הרומנטיים בינו לבין אחותו?

   

  "זו מערכת יחסים לא קלה. אני חושב שג'יים מתעב את כל משחקי הכס וסרסיי חיה אותם. מגיל צעיר עבורו זה היה עניין של הישרדות. רק להיות קרוב אליה. הוא ויתר על כל החיים שלו, הוא הצטרף למשמר המלך. הוא בחר שלא להיות עם אשה אחרת מלבדה. הוא הרבה יותר מבוגר היום. ובעונה הבאה נוכל לראות המון התחבטויות אצלו. אבל זה מאוחר יותר. עכשיו הוא אסיר והוא רוצה להשתחרר משם או פשוט למות".

   

  אתה מבין את האהבה שהוא מרגיש אליה?

   

  "היה מאוד קשה לעשות את הסצנות האלה אם זו היתה אחותי האמיתית. אני לא יכול לדמיין להתאהב באחותי אבל אני יכול להבין להתאהב נואשות ולהימשך למשהו אסור או לא טוב כמו אשתו של חבר, או משהי נשואה. אני בטוח שלכולם היה נסיון עם משהו שקשה להתנגד לו. פה זה הולך לקיצוניות, כמו הרבה דברים ב'משחקי הכס'. ג'ורג' מרטין פשוט אמר - בואו נלך על הדבר הכי קשה לתפיסה".

   

  את קו העלילה האחרון מוביל קית' הארינגטון הצעיר המגלם את ג'ון סנואו, בנו הממזר של נד סטארק. הסיפור יקח אותו אל לב השממה הקרה והמסתורית שמעבר לחומה הגדולה המגנה על העולם התרבותי מפני הערבות הברבריות, כמו גם בפני יצורים על טבעיים הידועים בכינוי "המהלכים הלבנים".

   

  קית' הארינגטון."הפעם, הדמות שלי הרבה יותר החלטית" (צילום: HBO) (צילום: HBO)
  קית' הארינגטון."הפעם, הדמות שלי הרבה יותר החלטית"

   

  "ג'ון סנואו הוא דמות מלאת קונפליקטים" מספר הארינגטון. "הוא תמיד צריך לבדוק ולהבין איפה הלויאליות שלו נמצאית והוא נמצא בהתחבטות תמידית. אהבתי לעשות את העונה הראשונה, אבל חיכיתי בקוצר רוח לעונה השנייה כי הדרך של סנואו בה הרבה יותר ברורה. הוא לוקח החלטה, מוצא את המטרה שלו ונלחם את המלחמה שלו. פחות לבטים ופחות בלבולי מוח".

   

  וסנואו מוצא גם רומנטיקה בעונה השניה?

  "אני יכול רק לומר שיש איזה משהו שמחייב את סנואו לפתח כישורים נוספים פרט

  לכישורי הסיוף שלו". בשעה שראשים נערפים בשיטתיות, הארינגטון מרגיש די בטוח שהדמות של סנואו תחיה, גם בעתיד הלא נראה לעין. "כשבהתחלה נבחנתי לתפקיד, היה לי ברור שיש משהו בדמות שהוא מפתח די מרכזי בכל סיפור".

   

  ההיסטוריה כפי שמעולם לא היתה, אך אולי כפי שהיתה צריכה להיות, תתגלה לפנינו הצופים שוב כשהעונה השניה תחל.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: HBO
  "משחקי הכס" 2. מושקע יותר, קיצוני הרבה יותר
  צילום: HBO
  לאתר ההטבות
  מומלצים