שתף קטע נבחר

הלמ"ס: עלייה של 38% במלאי הדירות למכירה

הביקוש לדירות בישראל עלה מאז הקיץ האחרון, אולם הוא עדיין נמוך בצורה משמעותית מזה שנרשם בשנה שעברה. המלאי של הדירות החדשות שלא נמכרו גבוה ב-38% מהמלאי לפני שנה

בפברואר 2012 היה בישראל מלאי של כ-20,830 דירות חדשות שלא נקנו - עלייה של 38% לעומת פברואר 2011. כך עולה מנתונים שאספה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (למ"ס).

 

עוד בנושא מכירת דירות בערוץ הנדל"ן :

 

על פי הנתונים חלה בחודשים ינואר-פברואר 2012 עלייה של 12% במספר הדירות החדשות שנקנו או נבנו, ביחס לחודשים נובמבר-דצמבר 2011. עם זאת, רמת הביקוש לדירות נמוכה ב-8% יחסית לינואר-פברואר 2011.

 

הנתונים עולים בקנה אחד עם המגמה המוכרת לאחרונה, לפיה הביקוש לדירות, שנפל בשיעור חד לאחר המחאה החברתית בקיץ האחרון, חזר לעלות אך לא חזר לרמות השיא שנרשמו בשנת 2010 ועד לאוגוסט 2011. מגמה זו ניכרת בכל סקירות הנדל"ן: זו של משרד האוצר, זו של השמאי הממשלתי הראשי וזו של הלמ"ס. 

 

ירידה בכל הארץ

נתוני הלמ"ס אודות הביקוש לדירות חדשות מתייחסות לכמות הדירות שנקנו או נבנו על ידי הדיירים לשימושם הפרטי. בנוסף כוללים הנתונים את הכמות הדירות החדשות שבנייתן הסתיימה אך הן לא נרכשו. מהנתונים עולה כי השנה יש הרבה יותר דירות ששווקו ולא נמצא להן קונה, מגמה שעשויה להוביל להמשך ירידה במחירים.

 

עוד עולה מהנתונים, כי הירידה בביקוש לדירות חדשות נרשמה בכל המחוזות, למעט במחוז תל אביב שבו חלה עלייה במכירות של כ-57%, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

 

אתמל פורסמו נתונים של משרד הבינוי והשיכון, שלפיהם מחירי דירות יד ראשונה צנחו ב-11% ומחירי דירות יד שנייה ירדו ב-6% בין יוני 2011 לינואר 2012.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים